fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

77% 1207 hlasů
film / drama, romantický, Austrálie/Francie/Nový Zéland, , 121 min., od 11 let
The Piano
Kinopremiéra v ČR 11.2.1994, DVD od 23.7.2004 Intersonic, Blu-Ray od 28.1.2015 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1993, Oskar, Ženský herecký výkon (H. Hunterová), Ženský herecký výkon ve vedlejší roli (A. Paquinová), Původní scénář (J. Campion), Film


Ukázka
00:16Vášeň je síla, vůči které jsme bezmocní. Nostalgická romance o lásce, která vzplála v drsném prostředí novozélandské pustiny.
Do nehostinného prostředí bělošských osadníků přijíždí z Anglie za novým mužem němá Ada s nemanželskou dcerkou Florou. Přiváží s sebou milovaný klavír, bez nějž nemůže existovat. Zvláštní, uzavřená a oduševnělá žena se s obchodnickým manželem Stewartem neshodne. Postupně však podléhá jemnému nátlaku jiného muže, který odkoupil od Stewarta její nástroj. Posedle zamilovaný Baines jí postupně piano odprodává, a ona za to platí narůstající povolností. Ta je však stále méně vynucována; později má naplněný milostný vztah za následek prudkou reakci oklamaného manžela. Drama však nakonec ústí do šťastného konce. Příroda je vůči bílým osadníkům krajně nepřátelská: neustále prší a všude je spousta bahna. Moře je stále bouřlivé, husté stromy a křoviska jsou jen obtížně prostupná. Vztahy mezi jednotlivými postavami jsou nejednoznačné a jejich charaktery jsou obtížně dešifrovatelné.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Velmi dobře natočené, moc hezká hudba i scénář. Ale něco tomu prostě chybělo. Film se tváří velkolepě, ale šlape sám po sobě. Hvězdička za Annu Paquin, sice mladá, ale šikovná, oscara si zasloužila. Znám ji už dlouho ze seriálu True Blood, takže příjemné překvapení. 68%
Všechny komentáře k filmu 19+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Piano

Překvapil kritiku i diváky originálním ztvárněním tématu milostného trojúhelníku. Příběh, inspirovaný dobovými fotografiemi a záměrně upomínající na tvorbu Emily Brontëové a Emily Dickinsonové, se odehrává na Novém Zélandu v roce 1870, v období končících střetů Britů s domorodými Maory. Sem, do nehostinného prostředí bělošských osadníků přijíždí z Anglie za novým mužem němá Ada s nemanželskou dcerkou Florou. Přiváží sebou milovaný klavír, bez nějž nemůže existovat. Příroda je vůči bílým osadníkům krajně nepřátelská, neustále prší a všude je spousta bahna. Moře je stále bouřlivé, husté stromy jsou jen obtížně prostupné. 1955 v novozélandském Wellingtonu) vystudovala antropologii a malířství, režijní práci se věnuje od počátku osmdesátých let. Za svůj krátký film Slupka (Peel) získala Zlatou palmu na MFF v Cannes. Její filmová dramatizace životních osudů novozélandské spisovatelky Janet Frameové Anděl u mého stolu (1990) byla na MFF v Benátkách oceněna Stříbrným lvem.


O filmu

Snímek australské scenáristky a režisérky (pocházející z Nového Zélandu) Jane Campionové Piano byl jedním z nejúspěšnějších filmů roku 1993. Překvapil kritiku i diváky originálním ztvárněním tématu milostného trojúhelníku. Příběh, inspirovaný dobovými fotografiemi a záměrně upomínající na tvorbu Emily Bronteové a Emily Dickinsonové, se odehrává na Novém Zélandu v roce 1870 (v období končících střetů Britů s Maory).
Campionová citlivě a vyzrále pracuje se všemi složkami filmového vyprávění, přičemž klade důraz na neobvyklou atmosféru. Tvůrci se snažili maximálně přiblížit tehdejší puritánské době. Strhující výkon podává Holly Hunterová, jíž zdařile sekundují Harvey Keitel a Sam Neill.

O tvůrcích

Jane Campionová
Režisérka Jane Campionová (nar. 1955 v novozélandském Wellingtonu) vystudovala antropologii a malířství, režijní práci se věnuje od počátku osmdesátých let. Za svůj krátký film Slupka (Peel) získala Zlatou palmu na MFF v Cannes. Její filmová dramatizace životních osudů novozélandské spisovatelky Janet Frameové Anděl u mého stolu (z r. 1990) byla na MFF v Benátkách oceněna Stříbrným lvem.

Podobné filmy

Povídky z New Yorku
(New York Stories) Jedno město, tři pohledy režisérských ikon na život v něm. Americký fil...
dnes 21.35
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Sirotek
(Orphan) Vypadá to, že devítiletou Esther pronásledují samé tragédie. Její adoptivní rodin...
dnes 22.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vražda prezidenta Kennedyho
(Killing Kennedy) Americký historický film o osudné události, která 22. listopadu 1963 otř...
dnes 23.40
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 23. 11. 2020 Svátek má Klement
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz