fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

66% 2044 hlasů
film / thriller, dobrodružný, drama, USA, , 119 min., od 14 let
The Beach
DVD od 4.3.2015 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:20Opravdový ráj se může změnit v opravdové peklo!
Být mladý, mít možnost cestovat po světě a užívat si života, to je něco! S příslibem dobrodružství přijíždí do Thajska mladý americký batůžkář Richard. Cestování, jak tvrdí, je hledání zážitků, hledání něčeho nového, zvláštního. V levném hotelu v Bangkoku se Richard seznamuje s mladým francouzským párem - Etiennem a Francoise. Ve stejném hotelu se setkává s pomateným, drogami poznamenaným Daffym, který vypráví Richardovi nepravděpodobný příběh o tajném ostrově, ráji na Zemi s nádhernou pláží neposkvrněnou nájezdy turistů. Druhý den nachází Richard na dveřích připíchnutý cár papíru, kde je Daffym ručně namalovaná mapa tajemného ostrova...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Můj dlouhodobý rest je konečně smazán a můžu říct, že jsem průměrně spokojená. Tento snímek mě totiž absolutně ničím neurazil, spíše mi přišel zajímavý svými exteriéry a námětem obecně. Stopáž vám uteče, protože je pořád na co se dívat. Leonardo byl skvělý herec už odjakživa a i když na něj tady skoro každý nadává, pro mě byl do hlavní role skvělá volba. Boyle překvapí notnou dávkou brutality, ale i svěžím humorem. Druhá půlka sice malinko pokulhává za tou první, ale i tak si budu Pláž ještě dlouho pamatovat.
Všechny komentáře k filmu 43+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka I, Oficiální stránka II    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Tenhle film prostě není určený pro mě. Není určený pro lidi, kteří se nedokáží rozněžnit nad krásou oceánu, které nerozpláče něha lučních květů, pro které je příroda jen zbytečným balastem, zabírajícím místo továrnám a atomovým elektrárnám, prostě lidem, kteří se odmítají vzdálit dál než deset metrů od televize, videa a počítače. Zato neohipící budou nad Pláži jásat a samozvaní filozofové budou dlouho vyšťourávat z nosních dírek filmu ideové holuby a upřádat z nich složité myšlenkové konstrukce.  Budou mít v čem šťourat, filmové dírky jsou hluboké a vydloubnout se z nich dá téměř cokoliv, včetně masivní náboženské symboliky. Jenže to všechno ztrácí svou působnost, když je to ve filmu tak přímočarém a prázdném jako vylidněná pláž. Hrdina (v podání hyperpopulárního Leonarda DiCapria) vyrazí na dovolenou do nějakého z těch zaplivanějších asijských států a tam se mu dostane do ruky mapa, ukazující tajemný ostrov s nekrásnější pláží na světě. Hrdina se k pláží docachtá a zjistí, že nej... Celá recenze
Archinek, 3 z 10

Popis filmu Pláž

<>Obrázek nenalezen<> Hlavní postava příběhu, mladík Richard, se v levném bangkokském hotelu setká s podivínským sousedem Daffym, který mu vypráví o tajné pláži, kde prý žije komunita lidí odmítající běžný konzumní způsob života. Krátce předtím, než spáchá Daffy sebevraždu, dostane od něj Richard mapku popisující cestu na pláž, ležící na nepřístupném ostrůvku, kde je přírodní rezervace. Richard ji přes Daffyho varování obkreslí francouzským milencům Etiennovi a Francoise. Společně s nimi se pak vydá pláž hledat. Najdou ostrůvek a v jeho vnitrozemí velké pole marihuany střežené ozbrojenými strážemi.
obrazek
Podaří se jim uniknout a po riskantním skoku do hlubokého vodopádu se trojice skutečně dostane do tábora komunity, jejíž neoficiální vůdkyní je sebevědomá Sal. Komunita trojici přijme mezi sebe a začne je zasvěcovat do svého života. Mají dohodu s majitelem marihuanového pole, podle níž je Thajci nechají na pokoji pod podmínkou, že se v táboře neobjeví nikdo nový. Sal však předpokládá, že strážci si příchodu Richarda a francouzského páru nevšimnou. Richard se zamiluje do Francoise a protože dívka ho má také ráda, stanou se z nich milenci. Etienne se sice zlobí, ale přenechá dívku Richardovi.
obrazek
Život komunity však není tak idylický jak se Richardovi zpočátku zdálo. Uvnitř komunity pomalu narůstají spory a situaci vyhrotí také několik tragických událostí, které společenství postihnou nebo se jí nějak dotknou. Ať už je to smrtelné zranění jednoho z nich nebo masakr čtveřice mladých lidí, kteří při hledání tajemné pláže padnou do rukou hlídačům marihuany. Měnit se pomalu začne i sám Richard.


Podobné filmy

Baby
Patnáctiletá Larkin žije se svými rodiči a babičkou v domě na ostrově. Jednoho dne nalezno...
dnes 15.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Jedinečný
(The One) Naše dimenze není jediná, každý z nás má ve stovce jiných paralelních vesmírů sv...
dnes 22.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Pokrevní bratři
(Blutsbrüder) Prezident Lincoln sjednal s náčelníkem Čejenů trvalý mír, američtí vojáci ho...
zítra 01.05
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 13. 8. 2020 Svátek má Alena
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz