fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

73% 796 hlasů
horor / komedie, USA/Velká Británie, , 108 min., od 12 let
The Fearless Vampire Killers
DVD od 18.4.2012 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:13Dobré úmysly vymýtit všechny upíry na světě se nedají splnit! Nic na ně neplatí a pořád přibývají!
Promiňte, vaše zuby jsou v mém krku, aneb jedna z nejslavnějších parodií na horory s upírskou tematikou.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Výborná atmosféra, výborně zahrnuté 'zrychlené záběry', nádherná Sharon, ovšem mi chvílema přišla až moc umělá. Shlédnuto z toho důvodu, že za pár dní jedu na muzikál. Hodně moc mi to připomínalo moji oblíbenou Svatbu upírů (nejspíš se tímto inspirovala).
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Ples upírů

obrazek
Hlavními hrdiny příběhu jsou Alfréd, student univerzity v Královci a jeho profesor Abronsius, který je vášnivým badatelem v oboru upírů, což není jediný důvod, proč mu přezdívají Cvok. Ti dva společně pátrají po celé Evropě po stopách upírů a jedné zimy je kroky zavedou až do nitra Transylvánie, kde na hradě hraběte von Krolocka zjistí, že konečně našli to, co hledali. Našli dokonce víc, než hledali a než by jejich krkům bylo milé. Všichni obyvatelé hradu jsou totiž upíři a hrabětem nabídnuté pohostinství je ve skutečnosti past. Neohrožení likvidátoři upírů se však nevzdávají a Alfréd se dokonce navzdory obvyklým i neobvyklým nebezpečím snaží osvobodit upíry unesenou krásku Sáru Shagalovou, dceru hostinského, u kterého oba pronásledovatelé upírů bydleli.
obrazek
Je však neustále pronásledován hraběcím synem a jejich honička hradními chodbami se protáhne až téměř do půlnoci, kdy upíři povstávají ze svých hrobů a spěchají se pobavit na slavnostní ples. Také profesor s Alfrédem se plesu tajně účastní, jsou však odhaleni, když se jejich obraz objeví v zrcadle. Přesto, že situace se jeví značně zoufalá, podaří se jim Sáru zachránit a společně uprchnout. Netuší, že upíři mají záloze ještě jedno nečekané překvapení.


O filmu

obrazek
Americká hororová komedie je nejen klasickým upírským filmem, ale také jemnou, i když zřetelnou parodií na béčkové horory společnosti Hammer, která byla v padesátých a šedesátých letech hlavním výrobcem podobných filmů. Ples upírů vznikl v roce 1967, kdy ho podle scénáře, na kterém spolupracoval s Gérardem Brachem, natočil v té době ji známý a úspěšný režisér Roman Polanski (Hnus, Rosemary má děťátko, 48 hodin v Paříži, Hořký měsíc) a také si zahrál hlavní roli Alfreda. V roli jeho společníka, profesora Abronsia uvidíte Jacka MacGowrana (Vymítač ďábla, Král Lear, Doktor Živago), dceru hostinského Sáru Shagalovou si zahrála Polanského tehdejší manželka, herečka Sharon Tateová (Údolí loutek, Ďáblovo oko), jejíž kariéru i život o pouhé dva roky později přervala brutální a nesmyslná smrt. V 1969 byla společně s dalšími lidmi zavražděna fanatiky ze sekty Charlese Mansona. V dalších rolích se objeví Alfie Bass (Moonraker, Pomsta Růžového pantera, Help!) jako hostinský Shagal, Ferdy Mayne (Tah jezdcem, Piráti, Conan ničitel, Vytí vlkodlaků 2) jako hrabě Von Krolock, Iain Quarrier jako Herbert Von Krolock, Terry Downes (Study in Terror) jako Koukol, Ronald Lacey (Rudá Sonja, Dobyvatelé ztracené archy, Pes baskervilský) jako vesnický idiot a další.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 9. 7. 2020 Svátek má Drahoslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz