fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

68% 1567 hlasů
film / animovaný, dobrodružný, drama, pohádka, romantický, USA, , 81 min., od 7 let
DVD od 5.12.2012 a Blu-Ray od 25.4.2012 Magicbox

Režie: ,
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1995, Oskar, Nejlepší hudba, Alan Menken , Stephen Schwartz


Ukázka
02:47Dva rozdílné světy, jedna opravdová láska.
Příběh indiánské princezny Pocahontas, která se zamiluje do anglického kapitána, kterému zachrání život. Brzy je ale odvlečena do Anglie a ani rozmařilý život mezi smetánkou jí nedovolí zapomenout na domov, rodinu, přírodu a svou lásku.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Příběh, co potěší mnohá srdce, krásný Pocahontas a hrdinný John se společně setkají u vodopádu a zamilují se. Navzdory nepřízni osudu se poznávají a ovlivňují svoje světy, které spolu chtějí bojovat a válčit. Vtipné jsou postavy zvířátek, které doplňují skvěle příběh a samozřejmě laskavá babička vrba je super. Jediné mínus je nepěkný dabing a zpívané uryvky - to by tam ani nemuselo být... Pěkné, hlavně pro děti :-)
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pocahontas

Píše se rok 1607 a začíná průkopnické období nově příchozích obyvatelů Ameriky. Skupina britských dobrodruhů včetně chamtivého guvernéra společnosti Virginia, Johna Ratcliffa a pohledného námořního kapitána Johna Smitha připlouvá do Nového Světa na lodi "Susan Constant" s úmyslem dobývat zlato a další poklady. V té době krásná mladá indiánská princezna Pocahontas, dcera náčelníka Powhatana, přemýšlí o svém poslání v životě. Sní o tom, co se skrývá "hned za tou řekou". Měla by se provdat za Kocouma, drsného válečníka, kterého pro ni vybral její otec, nebo ji připraví osud něco jiného ? Pocahontas si pro odpověď přichází do "Kouzelného lesa", kde udílí svoje rady Babička Vrba, čtyřista let starý mystický duch, sídlící ve starém stromě. Pocahontas získává také podporu od svých dvou lesních kamarádů - rozpustilého mývala Meeko a divokého kolibříka Flita. Britští průkopníci hned po svém příjezdu plní Rateliffovy rozkazy a dobývají zlato, zanechávajíce za sebou rozsáhlé škody a zdevastovanou zem. John Smith se setkává s Pocahontas. Přestože zpočátku mají mezi sebou konflikty, jeden druhého přitahují a on díky jí poznává svět, který nepoznal nikdy předtím. Pocahontas ho poučí, že každý kámen, strom a každá živá bytost má svého živého ducha a vysvětluje mu, jak "malovat se všemi barvami větru". V kontrastu s přátelstvím mezi Smithem a Pocahontas se vztahy mezi Brity a domorodými Američany dostanou do kritického stádia, kdy každým dnem stoupá strach a nenávist. Indiáni zajmou Smitha a odsoudí ho k trestu smrti. Pocahontas statečně nasadí svůj vlastní život, když se vrhne mezi kata a Smitha a prohlásí, že napřed musí zabít ji. Smith ji později vrátí její oběť, zachrání ji od britské střely, ale je raněn. V mohutném a dojemném finále se on a Pocahontas musí rozloučit, vědí však, že jejich duchové budou navždycky spjati na cestě, která nikdy nekončí.


Podobné filmy

Diana: Poslední cesta
(The Murder of Princess Diana) Rachel Viscová pracuje jako novinářka. Značnou část svého ž...
dnes 06.55
Nova Cinema
Tarzan a Jane
(Tarzan & Jane) Blíží se první výročí sňatku Jane a Tarzana a Jane se radí se slonem Tanto...
dnes 08.25
Nova Cinema
Željesboj
(Der Eisenhans) Malý princ Johannes si namočí vlasy do zlaté studny a zneuctí tak vzácný p...
dnes 08.35
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 13. 6. 2021 Svátek má Antonín
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz