fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

69% 113 hlasů
film / komedie, Československo, , 74 min.
Kinopremiéra v ČR 1.12.1978, DVD od 1.3.2006 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:51Městský kluk Tomáš Holý se na Šumavě cítí jako ryba ve vodě. Až je z toho jeho dědeček hajný občas vedle jak ta jedle...
Dobrodružství pražského kluka v hájence uprostřed krásné šumavské přírody. Ten kluk se jmenuje Vašek a rodiče jsou nuceni nechat ho nějaký čas u dědy, hajného Straky, který žije sám a svého vnuka vůbec nezná, protože se synem se kdysi rozešel ve zlém a s jeho rodinou se od té doby nestýkal. Ani nyní se mu vůbec nelíbí, že by se měl o vnuka postarat. Však mu také hned první den Vašek téměř podpálí chalupu, když se pokouší vařit vejce. Hajného nelibost však přece jen poněkud usmiřuje Vaška bezprostřednost a jeho zájem o přírodu a zvířata, a tak ho bere na své pochůzky a ukazuje mu les a krásy zimní Šumavy. Při stopování lišky, kdy se Strakův pes nechá strhnout a pronásleduje jezevce až do nory, kde mu jezevec zatarasí zpáteční cestu, aby ho zahubil. Nebezpečné okamžiky, které Vašek se Strakou zažijí při pokusech o záchranu psa nakonec oba přece jen definitivně sblíží.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tohle asi nepotřebuje komentář. Krásná, pohodová rodinná trilogie, jen více takových filmů. Škoda ne zcela využitého potenciálu Tomáše Holého, který odešel příliš brzy.
Všechny komentáře k filmu 15+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pod Jezevčí skálou

Rodiče musí nechat malého Vaška nějaký čas u dědy, hajného Straky, který žije sám a svého vnuka vůbec nezná, protože se synem se kdysi rozešel ve zlém a s jeho rodinou se od té doby nestýkal. Ani nyní se mu vůbec nelíbí, že by se měl o vnuka postarat. Však mu také hned první den Vašek téměř podpálí chalupu, když se pokouší vařit vejce. Hajného nelibost však přece jen poněkud usmiřuje chlapcova bezprostřednost a jeho zájem o přírodu a zvířata, a tak ho bere na pochůzky a ukazuje mu les a krásy zimní Šumavy. Při stopování lišky se Strakův pes nechá strhnout a pronásleduje jezevce až do nory, kde mu jezevec zatarasí zpáteční cestu, aby ho zahubil. Nebezpečné okamžiky, které Vašek se Strakou zažijí při pokusech o záchranu psa, nakonec oba definitivně sblíží. ČR 1978, dětský.


Podobné filmy

Bosé nohy v parku
(Barefoot in the Park) Robert Redford a Jane Fondová si budují hnízdečko lásky až pod stře...
dnes 22.15
ČT2
Jen ho nechte, ať se bojí
Skladatelský talent se u Luďka Soboty projevuje vždy ve chvílích ohrožení života. Musí se ...
zítra 00.25
Nova
Pidilidi
(The Borrowers) Měří deset centimetrů a žijí poklidně pod podlahou domku rodiny Lenderovýc...
zítra 07.25
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 26. 9. 2021 Svátek má Andrea
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz