fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

57% 336 hlasů
film / thriller, krimi, drama, mysteriózní, USA, , 89 min.
Rear Window

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:28Architekt Christopher Reeve je upoután na invalidní vozík. Přesto se snaží objasnit osud zmizelé, pravděpodobně zavražděné ženy.
Úspěšný architekt Jason Kemp je po těžké autonehodě postižen ochrnutím většiny těla. Ze svého bytu začne z dlouhé chvíle oknem pozorovat sousedy v bytech odnaproti. Jeho pozornost upoutají zejména násilnický mladý sochař Julian Thorpe a jeho hezká, avšak alkoholická žena Irene. Po jedné zvlášť zuřivé noční manželské hádce však žena záhadně zmizí a Jason je přesvědčen, že v sousedově bytě došlo k vraždě.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tenhle film stojí jen na Christopheru Reeveovi. Reeve zaslouží jednak obdiv jednak za odvahu, že ve svém stavu dokázal jít před kameru a jednak za svůj výkon, protože je jediným světlým místem celého filmu. Reeve opravdu hraje, což se nedá říct například o celkem protivné (v tomhle filmu, jinak jimám celkem rád) Darryl Hannah, nevýrazných a nudných Fosterovi a Santiago-Hudsonovi. Ostatní jsou opravdu jen komparz, protože jsou to postavy ploché a absolutně nevýrazné. To se týká i hlavního záporáka. Absolutně sem si ho nedokázal vybavit už pět minut po skončení filmu. A co se týče zpracování tak se jedná o hallmarkovský film.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pohled z okna

Architekt Jason Kemp je po autonehodě upoután na invalidní vozík. Přesto doufá, že ho pokrok vědy uzdraví a nechá si ateliér-byt vybavit špičkovou technikou, která mu umožňuje pokračovat v práci na rozdělaném projektu. S tím mu pomáhá spolupracovnice Claudie Hendersonová. Kontakt s dřívějším životem Jasonovi zprostředkovává pohled z okna. Při pozorování protějšího ateliéru sochaře Thorpa Jason zjišťuje, že jeho manželství je zřejmě v krizi. Jednoho dne pozoruje hádku a zápa, a když druhý den v bytě manželka není, pojme podezření, že ji sochař zavraždil. Společně s Claudií informují detektiva Moorea, ten jim ale nevěří vypadá to, že manželka se k sochařovi vrátila. Jason však pozoruje byt dál a Claudia při riskantní návštěvě Thorpova ateliéru zjistí, že manželku nahradila jiná žena, která je jí podobná. Thorpovi ale dojde, kdo ho sleduje, a tak se pokusí Jasona zbavit.


Podobné filmy

Policejní akademie 6: Město v obležení
(Police Academy 6: City Under Siege) Parta oblíbených potrhlých policajtů se vrací, aby vy...
dnes 10.45
Nova
K. O.
(Joe Somebody aka K. O.) Starostlivý otec Tim Allen se v práci cítí být nulou, marně čeká ...
dnes 11.20
Nova Cinema
Odvrácená tvář Paříže
Záhada v Opeře Garnier V průběhu zkoušek opery Carmen je zavražděna mladá uvaděčka. Podez...
dnes 12.40
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 20. 8. 2022 Svátek má Bernard
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz