fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 1631 hlasů
film / thriller, Španělsko, , 95 min., od 16 let
Buried

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize st. 24.8. HRT 2 23.30
HRT 2 23.30
Ukázka
01:23170 000 čtverečních mil pouště, 90 minut kyslíku. Není cesty ven.
Paul Conroy je civilním pracovníkem v Iráku, kde je unesen a pohřben zaživa - tak by se dal ve stručnosti shrnout strhující thriller z dílny španělského režiséra Rodriga Cortése. Příběh muže uvězněného pod zemí, kde má k dispozici pouze mobilní telefon a pár dalších věcí, je natočen velmi sugestivním a napínavým způsobem s místy až dokumentární přesností. Logika děje je zde vztažena právě k žánru thrilleru a nikoliv k tomu, zda by k takové situaci mohlo v Iráku dojít. Vynikající představitel ústřední role, Ryan Reynolds, svým výkonem dokáže hodinu a půl udržet tempo i pozornost diváka. Ve filmu se objevují i zajímavé společensko-politické otázky vybízející k reflexi ozbrojeného konfliktu nejen v této arabské zemi. Již při svém uvedení na festivalu v Sundance se filmu dostalo nadšeného přijetí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Španělsko - francouzsko - americký film vznikl v roce 2010 španělským režisérem Rodrigem Cortésem. V hlavní roli se představil skvělý a sympatický herec Ryan Reynolds (3:15 zemřeš). Pohřben zaživa se odehrává na jednom místě a s jedním hercem v rakvi. Díky teto originální "situaci" je film zajímavý, tajemný a dramatický a divák se nemusí bát nudy. Jeden telefon, jedno místo a jeden zajatec... přesto neskutečná zábava. Film vyniká díky komunikaci mezi zajatcem, únoscem a osvoboditeli. Konec je velice dramatický a šokující. Pro diváky, kteří si potrpí na smutné komentář je Pohřben zaživa jako dělaný.
Všechny komentáře k filmu 36+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pohřben zaživa

Civilní řidič náklaďáku Paul Conroy zažívá nehrůznější okamžiky svého života. Když se během své pracovní návštěvy Iráku probere z bezvědomí, zjistí, že je zaživa pohřbený v dřevěné rakvi. Paul nejprve zpanikaří, pokouší se víko rakve vytlačit, ale marně. Po chvíli se mu podaří uvolit si svázané ruce a rozvázat ústa a vzápětí u jeho nohou zazvoní mobil. Paul se s vypětím všech sil dostane k mobilu a volá na tísňovou linku. Poslední, na co si vzpomíná, je, že jeho konvoj byl přepaden vzbouřenci a všichni ostatní řidiči byli zastřeleni... Operátorka tísňové linky v Ohiu ale neví, jak by Paulovi pomohla, a tak Paul raději zavěsí, aby neplýtval baterií. Pak se pokouší dovolat své ženě Lindě, její mobil je ale nedostupný a doma se ozve pouze záznamník. Paul se nechá operátorkou spojit s FBI, než ale stačí celou situaci vysvětlit, ztratí spojení. Paulovi se nakonec podaří dovolat na číslo uložené v paměti mobilu a na druhém konci se ozve jeho únosce. Irácký vzbouřenec je přesvědčený, že Paul je voják, a požaduje za něj výkupné ve výši pěti milionů dolarů. Pokud ambasáda nezaplatí, Paul v rakvi zemře... S pomocí operátorů se Paul dovolá na velvyslanectví, odkud ho spojí s velitelem jednotky pro záchranu rukojmích v Iráku, Danem Brennerem. Únosce nutí Paula natočit video se žádostí o výkupné, což podle Dana není dobrý nápad. Kdyby se video objevilo v médiích, šance na jeho záchranu budou mnohonásobně nižší. Pak mu ale přijde MMS, na které je spoutaná jeho kolegyně Pamela se zbraní u hlavy. Paul dostane strach, a tak video rychle natočí a odešle únoscům. Vzápětí obdrží nahrávku, na které je Pamela zastřelena, protože za ni vláda odmítla zaplatit výkupné... Baterie v mobilu ubývá, Paul přestává věřit v záchranu, propadá beznaději. A situace se ještě zhorší - Paulovi zavolá jeho zaměstnavatel a oznámí mu, že s ním byl ještě před jeho únosem rozvázán pracovní poměr. Tím se zříká veškeré zodpovědnosti a v případě jeho smrti nebude mít Paulova žena nárok na vyplacení pojistky ani na odškodné. Jako důvod výpovědi udává zaměstnavatel sexuální poměr s kolegyní Pamelou, vztahy mezi zaměstnanci jsou zakázány. Paul se mu marně snaží vysvětlit, že s Pamelou nic neměl... Vzápětí dojde poblíž Paulovy rakve k několika explozím, víko rakve je poškozeno a Paul je pomalu zasypáván pískem. Dan Paulovi potvrdí, že Američané právě srovnali část Bagdádu se zemí. Únosce se neozývá, Paul je přesvědčen, že byl během náletu zabit. On jediný věděl, kde je rakev s Paulem pohřbena. Paul se pomalu smiřuje s tím, že už brzy zemře.


Podobné filmy

Když se setmí
(After the Sunset) Špičkový zloděj Pierce Brosnan se na popud krásné společnice Salmy Haye...
zítra 06.50
Nova Cinema
Dannyho parťáci
(Ocean´s Eleven) Pomsta a touha po balíku peněz přiměla George Clooneyho a jeho parťáka Br...
zítra 20.00
Nova Cinema
Soukromý život Sherlocka Holmese
(The Private Life of Sherlock Holmes) Ženám nelze nikdy zcela důvěřovat, ani těm nejlepším...
pá. 19.8. 20.00
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 17. 8. 2022 Svátek má Petra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz