fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

53%
film / dobrodružný, western, Francie/Itálie/Německo, , 101 min., od 12 let
Schatz der Azteken Der / Les Mercenaires du rio grande / The Treasure of the Aztecs / I Violenti di Rio Bravo
DVD od 30.4.2007 Filmhouse

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
04:01Hon za bájným zlatem na pozadí občanské války v Mexiku.
Mexiko 1864. Země je obsazena Francouzi. Napoleon III. navzdory odporu lidu prohlásil za mexického císaře arcivévodu Maxmiliána Rakouského. Mexický prezident Juarez však boj proti Francouzům nevzdal. Do země stižené občanskou válkou přijíždí v utajení Juarezův přítel a poradce doktor Sternau, jenž se vrací z USA z cesty za prezidentem Lincolnem s prosbou o finanční a zbrojní podporu. Následně má Sternau pro Juarese získat podporu místního hraběte Fernanda di Rodrigandy. Jeho cesta je však lemována mnohými nebezpečími, a to nejen ze strany Francouzů, ale také nekontrolovatelného Juarezova důstojníka Verodojy i proradného syna hraběte Alfonsa. Ten kvůli dluhům předstírá lásku k indiánské princezně Karaje, která jako jedna z mála ví, kde se ukrývá bájné aztécké zlato.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Rok 1965 byl na mayovky velice plodný a tak není divu, že podle toho vypadala také kvalita. A tak došlo k tomu, že si Lex Barker mimo jiné nestřihl jen Old Shatterhanda a v orientální sérii Kara ben Nemsiho, ale i dr. Sternaua v dvojdílném filmu o pokladu Aztéků z prostředí mexického. Je to proto, že producent Artur Brauner již neměl práva na dalšího Vinnetoua a tak se pustil kromě orientální série také do mexické. Není divu, že se Barker neobjevil ve své nejslavnější roli např. ve snímku ´Mezi supy´ natočeném ve stejném roce, byť se v knižní předloze Old Shatterhand vyskytuje. Scénář tohoto snímku by nebyl špatný a kamera také nijak nezaostává, ale bohužel je nižší rozpočet značně znát na výpravě. Studiové scény z filmu doslova svítí vlivem nedokonalých kulis a nasvícení. Dějově se jedná o klasickou mayovku jako takovou. Máme tu záporáka lačnícího po pokladu (toho si opět střihl v mayovkách dobře známý Rik Battaglia), máme tu poklad, tentokrát indiánského kmene Aztéků a dr. Sternaua coby obhajitele míru a klidu. Ten takový neporazitelný není, ale odvahy má na rozdávání. A jako mírně komická figurka tu je i Ralf Wolter v roli Andrease Hassenpfeffera. Film tedy vypadá spíše na televizní produkci, ale jinak jako dobrodružný odpočinkový film pro celou rodinu ustát může. Jen od toho neočekávat lecjakou ledabylost.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Poklad Aztéků

obrazek
Odehrává se v sedmdesátých letech minulého století, kdy proti rakouskému arcivévodovi Maxmiliánovi, jehož dal Napoleon III. proti vůli lidu prohlásit císařem Mexika, bojuje právoplatně zvolený prezident Benito Juaréz, potomek legendárních Aztéků. Zdá se, že Juarézova porážka je otázkou času, neboť bojovníkům za svobodu chybí zbraně, munice i koně. Prezident vyslal svého přítele a poradce, německého lékaře dr. Sternaua, do Spojených států, aby požádal o pomoc prezidenta Lincolna. Ten ji sice přislíbí, ale až poté, kdy se vypořádá s vlastní občanskou válkou. Maximilán zjistí, že Juarez proto hledá legendární poklad Aztéků. Chce ho předejít a také začne pátrat po bájném pokladu.
obrazek
Sternau se po nebezpečném střetnutí s Juarezovým kapitánem Verdojou dostane k prezidentovi a nabídne mu pomoc svého přítele, bohatého velkostatkáře Dona Fernanda di Rodrigandy ze Sevilly. Ten přijímá a vyšle jej k hraběti. Cestou Sternau se svými společníky Potocou, Andrém a Frankem Wilsonem, přezdívaným Hromový šíp, zachrání z rukou mexických indiánů dvě dívky. Aztéckou princeznu Karju a její přítelkyni Rositu. Na haciendě, kam vzápětí s dívkami dorazí, však starého hraběte nenajdou. Odjel do hlavního města Mexiko City, kde jeho syn Alfonso zcela propadl hráčské vášni a kouzlu vypočítavé Josefy. Poté, co Alfonso zfalšuje podpis svého otce na směnce, je starý hrabě vmanipulován do souboje a těžce zraněn.
obrazek
Přes okamžitý zákrok dr. Sternaua umírá, před smrtí však ještě stačí vydědit syna a vykonavatelem závěti ve prospěch Juareze určí dr. Sternaua. Aby získal peníze jinde, předstírá Alfonso na radu Josefy lásku ke Karje, aby z ní vylákal tajemství aztéckého pokladu. Maxmiliánova armáda se chystá k útoku a Sternau dostane za úkol vyzvědět o jejich plánech co nejvíce. Je však zajat a Alfonsem falešně obviněn ze smrti dona Fernanda. Je sice přáteli zachráněn, ale vzápětí se v horách střetne v nerovném souboji s kapitánem Verdojou, který vinu za své propuštění z armády přičítá právě německému lékaři. Podaří se mu shodit Sternaua ze skály a v domnění, že je jeho protivník mrtev odjede. Lékaře však zachrání princezna Karja s aztéckým veleknězem Flathouanim, který tu hlídá tolik hledaný poklad Aztéků.


Podobné filmy

Můj kamarád gepard
(Duma) Dvanáctiletý Xan přemluví svého otce, aby se mohl starat o opuštěné mládě geparda. ...
zítra 06.35
Nova Cinema
Poslední vládce větru
(The Last Airbender) Národy Vody, Země, Ohně i Větru žily ve vzájemném souladu do doby, kd...
zítra 13.45
Nova Cinema
Pompeje
(Pompeii) Hlavní hrdina Milo, otrok, který se stal gladiátorem, čeká na svůj poslední boj,...
zítra 18.05
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 20. 2. 2024 Svátek má Oldřich
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz