fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

68% 2019 hlasů
horor / mysteriozní / thriller, USA, , 104 min., od 16 let
Kinopremiéra v ČR 11.10.2007 v SK 1.11.2007, Blu-Ray od 21.8.2013 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Nikdo nepřežil déle než hodinu...
John Cusack a Samuel L. Jackson v hlavních rolích filmu natočeného podle povídky mistra napětí Stephena Kinga. Mike Enslin je autorem řady bestsellerů, v nichž vyvrací nejznámější paranormální jevy. Každé jeho knize předchází důkladné pátrání. Po letech práce nemá Enslin v rukou jediný důkaz o životě - po životě. Tématem jeho nové knihy jsou legendární místa, kde došlo k nevysvětleným tragédiím. Jedním z nich je záhadný pokoj číslo 1408 hotelu Dolphin, kde se Enslin ubytuje navzdory varování hotelového manažera. Je prvním člověkem po mnoha letech, který se odvážil strávit noc v pokoji 1408, předchozí hosté navíc nevydrželi naživu ani hodinu. Cesta k dalšímu bestselleru vede peklem.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu No, na to, že jsem se na tenhle film tak dlouho těšila, a chtěla jsem si ho pustit, mě nakonec i vcelku zklamal. Čekala jsem něco převratného, u čeho se budu bát a tak. Nestalo se, nakonec jsem se i nudila a konec byl šíleně zpatlaný, zmatený a vlastně dost idiotský. Pitomost...
Všechny komentáře k filmu 43+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Pokoj 1408

Skutečný hodinový hotelový pokoj. Déle v něm nikdo nepřežil. Nedůvěřivý, racionálně založený spisovatel Mike Enslin vyhledává strašidelná místa a píše o nich knihy. Jeho skeptický přístup k nadpřirozeným jevům nečekaně změní pohlednice z newyorského hotelu Dolphin, obsahující poznámku o pokoji 1408. Od roku 1912 v něm totiž zemřelo šestapadesát lidí a pokojské se tu často stávaly obětí podivných nehod. Skeptický Mike trvá na svém, a tak nakonec přece jen dostane klíč k pokoji, v němž se už déle než dvacet let nikdo neubytoval. Na první pohled vypadá pokoj číslo 1408 docela obyčejně, Mike tu však na rozdíl od jiných strašidelných pokojů cítí neklid. Má pocit, že ho někdo sleduje. Rádio se samo zapne a místo hodin začne odpočítávat šedesát minut, později s pomocí modrého světla odhalí Mike všude skvrny od krve. Když se chce z pokoje dostat, zjistí, že to nejde. A věci, které se kolem něj začínají dít, jsou stále znepokojivější a děsivější. Stěny praskají a teče z nich krev, začínají se zjevovat lidé, kteří tu zemřeli, a někteří se ho pokouší napadnout. Zjeví s mu mrtvý otec i dcerka Katie, která nedávno zemřela na leukémii. Mike se pomocí notebooku spojí s bývalou manželkou Lily a požádá ji, aby do hotelu poslala policii. Děsivé jevy nabírají na intenzitě, mráz a vše pokrývající jinovatku střídají zemětřesení a blesky, intenzita útoků přízraků narůstá stejně jako jejich počet. A do toho všeho mu Lily z notebooku tvrdí, že policie je v pokoji 1408, ale ten je prázdný a v pořádku. Mike se ocitá na pokraji šílenství a do hodiny zbývají ještě dlouhé tři minuty.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> O produkci filmu

Švédský režisér Mikael Håfström získal pozornost diváků thrillerem Hra s nevěrou. Hlavní role v tomto filmu hráli Clive Owen a Jennifer Aniston. Håfström byl navíc v roce 2004 nominován na Oscara® v kategorii Nejlepší cizojazyčný film za snímek Zlo. Pro svůj druhý film v angličtině si Håfström přizval část týmu se kterým natáčel Hru s nevěrou. Jsou to například střihač Peter Boyle a návrhářka kostýmů Natalie Ward. Hlavní část natáčení Pokoje 1408 proběhla v Londýně.

Scénář je adaptací povídky vyhlášeného mistra napětí Stephena Kinga a je dílem trojice autorů. Matt Greenberg je zkušený autor hororového žánru. Scott Alexander a Larry Karaszewski pracují obvykle spolu, jsou autory scénáře Formanova Muže na Měsíci.

John Cusack, jeden z nejvšestrannějších herců Hollywoodu hraje hlavní roli spisovatele Mikea Enslina. Vedle hereckých schopností byl důležitým měřítkem pro jeho obsazení také fakt, že Cusack je oblíbený jak mezi muži, tak mezi ženami. Podle režiséra je Cusackova schopnost získat si diváky klíčem k úspěchu filmu. Divákům se postava musí líbit i přes fakt, že na začátku filmu je Enslin zklamaným skeptikem, až cynikem, který se léta nedokázal vyrovnat se svou ztrátou. Jako součást přípravy na roli si Cusack pochopitelně přečetl předlohu filmu, povídku publikovanou v knize Everything’s Eventual v roce 2002. Stephen King v ní potvrzuje svou pověst mistrovského vypravěče s jedinečným smyslem pro napětí.

Také Mike Enslin, hlavní postava filmu, se živí jako spisovatel. Píše knihy o místech, kde se odehrály legendární nadpřirozené jevy. Ve svých knihách pak tyto události skepticky vyvrací. Nedávno také prošel rodinnou tragédií, když přišel o dceru. Je to člověk, který ztratil svou cestu. Něco hledá, ovšem neví dost dobře, co to je. Enslin dostane stručnou pohlednici odkazující k záhadném pokoji 1408. Rozhodne se materiál použít pro poslední kapitolu své knihy 10 Nights in Haunted Hotel Rooms. Cestuje do New Yorku aby se na jednu noc ubytoval v pokoji 1408 hotelu Dolphin a setkává se s ředitelem hotelu Olinem. Ten se mu pokouší jeho záměr rozmluvit a utvrzuje spisovatele v názoru, že celá záhada kolem pokoje 1408 je jen obratně vytvořený podvrh, který má zvýšit návštěvnost hotelu.

obrazek
Nicméně v pokoji 1408 se opravdu začnou dít věci. Z pokoje se vlastně stává další postava, která na Enslina útočí. Spisovatel čelí démonům ze své vlastní minulosti, pokoj je pastí, ze které není možné uniknout. Nikdo z předchozích hostů navíc nevydržel naživu déle než jednu hodinu.

Postava ředitele hotelu dostala ve filmu více prostoru než v původním Kingově příběhu. Ředitel je odhodlán nepouštět návštěvníky do pokoje 1408, protože jak říká, po nich nechce uklízet. Za dobu co šéfuje hotelu Dolphin v tomto pokoji zemřeli 4 lidé a vždycky to byla ošklivá záležitost. Podle Jacksona je film Pokoj 1408 něco jako „paranormální thriller“.

Herecké obsazení klíčových postav uzavírá Mary McCormack jako Enslinova žena Lilly. Je zjevné, že nyní žijí odděleně, ale vidíme i okamžiky z minulosti, když jejich vztah fungoval. Od smrti jejich dcery se to změnilo, nicméně je jasné, že mezi nimi stále něco je. Každý z nich se se ztrátou pokoušel vyrovnat jiným způsobem a nakonec spolu mohli mluvit jen o jediné věci, o které ovšem zároveň mluvit nechtěli. Podle herečky vnáší Pokoj 1408 nové prvky do žánru: „Není to vlastně horor, ale je to strašidelné. Je to duchařský příběh a zároveň psychologický thriller. Nakonec nemáte jistotu co bylo skutečné a co se odehrálo jen v hlavě hlavní postavy.“

Tato nejasná hranice mezi realitou a fantazií je zásadním tématem filmu. Pokoj obrací proti návštěvníkovi cokoli co si přinese sebou ze své minulosti. Mike Enslin dostává vize, potkává mrtvé členy rodiny, všechno je to založeno na jeho skutečných zážitcích. Není jasné co je dílem pokoje a co se děje v Enslinově mysli.

Po vizuální stránce bylo záměrem tvůrců nespoléhat se příliš na vizuální efekty, režisér pochází z Evropy a dokáže dělat věci postaru. Digitální triky se ve filmu samozřejmě objevují, ale nešlo o typ natáčení, kde herci hrají v jednom kuse před zeleným pozadím a všechno ostatní se dodá v postprodukci. Například praskání zdi je skutečné praskání zdi. U záležitostí jako jsou zaplavení pokoje vodou nebo proměna pokoje v loď je ovšem potřeba pomoci si digitálně.

Kingova povídka nekončí způsobem vhodným pro film a tvůrci nad zakončením příběhu strávili mnoho času. Režisér Håfström předpokládá, že DVD bude obohaceno o alternativní konce. Po testovacích projekcích se tvůrci rozhodli pro stávající zakončení, které je nejuspokojivější jak pro diváky, tak pro hlavní postavy.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 27. 5. 2020 Svátek má Valdemar
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz