fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

56% 948 hlasů
film / thriller, akční, komedie, USA, , 88 min., od 11 let
National Security
Kinopremiéra v ČR 6.3.2003, DVD od 18.11.2003

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize út. 11.10. Film+ 20.40Ukázka
01:52Jeden druhého nesnášejí ještě víc, než recidivisty.
Earl Montgomery, nabubřelý mladík, kterého nevzali do policejní akademie, a Hank Rafferty, neoblíbený uhlazený policista, před sebou zřejmě neutečou. Potkají se během běžné dopravní zácpy, která se vymkne kontrole a při níž každý z nich stojí na opačné straně zákona. Nyní musí jako řadový ozbrojený doprovod znemožnit pašerácký obchod. Přes odpor nadporučíka Washingtona a detektiva McDuffa, začínají Earl a Hank rozplétat složitý plán, který vymyslel Nash se svými kumpány. Našim hochům se dostane do rukou nezničitelná kovová slitina v hodnotě milionů dolarů. Vymyslí plán, který je stejně potrhlý jako oni dva, přesto se zdá, že tito dva beznadějní partneři vyřeší zločin... pokud se nejdřív vzájemně nezabijí...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Opět jedna černobílá dvojice k pohledání a Martin Lawrence ve své typicky užvaněné roli. Tentokrát mu sekunduje Steve Zahr a dá se říci, že neméně zdatně. A tak tu máme tradiční klasickou šablonu s inteligentním bělochem, který neustále doplácí na hloupost a vyčůranost černocha. Akční komedie zaměřená spíše na tu komediálnost než na akci a to s námětem o tradiční problematice rasizmu. “To jako proč? Protože jsem černej?” Takovéto vyjádření tu zazní skutečně nesčetněkrát, až vzniká otázka, co tím vlastně chtěli tvůrci docílit. Po herecké stránce tu jsou jak Lawrence tak Zahr naprosto skvělí a viditelně se snaží scénář vyzdvihnout jak to jen šlo. Jejich komičnost je tak dokonalá, že o tom nemůže být sporu. Scénář však přeci jen krapet ulétává v určitých odvětvích snaživosti pobavit za každou cenu. Zkrátka se v humoru až moc tlačí na pilu a to snímku jako celku spíš uškodí. Ale jo, pobaví to, ale asi se k tomu běžný divák jen tak nevrátí.
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Policajti na baterky / Veřejná bezpečnost

<>Obrázek nenalezen<> Při pokusu zadržet lupiče, se policisté Hank Rafferty a jeho parťák Charlie Reed dostanou přestřelky, během níž je Charlie zabit. Vyšetřováním případu je pověřen detektiv McDuff. Nedlouho poté se Hank dostane do sporu s užvaněným černochem Earlem Montgomerym, kterého právě vyhodili z policejní akademie. Když však černoch propukne panice kvůli čmelákovi, který kolem něj začne létat, pokusí se Hank hmyz odehnat svým obuškem. Vše si natočí náhodný svědek na videokameru a nahrávku, na které vše vypadá jakoby Hank Earla surově napadl a zmlátil, prodá televizi.
obrazek
To také černoch, který neustále všechny obviňuje z rasismu, potvrdí před soudem. Nešťastný Hank je vyhozen od policie a odsouzen na šest měsíců do vězení. Po propuštění sice nastoupí u bezpečností agentury, ale je odhodlán na vlastní pěst vypátrat vraha svého parťáka. V noci přistihne ve střeženém objektu zloděje a opět se dostane do přestřelky. Do ní nečekaně zasáhne také Earl, který shodou okolností pracuje jako strážný u stejné bezpečností agentury. Navzdory vzájemné antipatii se muži pustí společně do pronásledování. Zatímco zlodějům se podaří uniknout, Hank a Earl jsou zadrženi policií. Když jsou propuštěni, pokračují v pátrání, které je přivede až do Mexika. Uvnitř najdou dodávku plnou prázdných sudů.
obrazek
Když zjistí, že sudy jsou zhotoveny s neznámé slitiny, a že s pašeráky musí spolupracovat někdo od policie, ukryjí náklad tajně v garáži Hankovy bývalé přítelkyně, černošky Denisy. Spojí se s Hankovým bývalým šéfem, poručíkem Washingtonem, který jim řekne o krádeži vzácné slitiny. Během další akce je Earl lehce zraněn a Denise při jeho ošetřování pochopí jak to tenkrát bylo. Usmíří se s Hankem, který pak společně s Earlem vyrazí do akce, aby konečně odhalili a dopadli zločince i jejich policejního spolupracovníka.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Režisér Dennis Dugan, který je zkušeným filmařem v oboru akčních i komediálních filmů, rád využil příležitosti spolupracovat s předními komediálními herci a chodit na natáčení "s vědomím, že se štábem pokaždé vyhodí do vzduchu spoustu věcí," jak sám žertuje. Oba hlavní představitelé, Martin Lawrence a Steven Zahn, výraznou měrou pomohli využít komediálního potenciálu scénáře, který je postaven na rozdílnosti povahových rysů jejich filmových postav. "I když je Martin Lawrence ve skutečnosti skvělý člověk, jednání jeho filmové postavy je hodně neurvalé a nepředvídatelné," říká producent Bobby Newmyer. "Stevenova postava je na tom ale přesně naopak." Podle Dugana je nevraživost mezi dvěma hlavními postavami hlavním nosníkem dějové linie a díky ní se oba stávají sympatickými bez ohledu na všechny chyby, kterých se dopouštějí. "Humor ve filmu Policajti na baterky vychází ze skutečnosti, že oba hlavní hrdinové jsou velmi oddaní své práci, ale k věci přistupují každý z opačné strany," podotýká Zahn. Stejně atypický jako ústřední dvojice hrdinů je i blonďatý padouch Nash v podání Erica Robertse. Přestože je film především komedie, tvoří jeho důležitou součást také velké množství akčních scén. Zatímco komediální aspekty filmu ležely zejména na bedrech dvou hlavních hereckých představitelů, akce byla záležitostí kameramana Olivera Wooda a koordinátora kaskadérských výkonů Mickeyho Gilberta.

O hercích

Martin Lawrence
obrazek Načal svou kariéru v Hollywoodu sitcomem What's Happening Now! Po tomto seriálu byl vybrán jako moderátor populární televizní show HBO Def Comedy Jam, který moderoval po tři sezóny. V letech 1992 - 1997 pak obsadil hlavní roli v seriálu Martin, u kterého byl také vedoucím výroby. Do jeho filmografie patří spousta komerčních hitů jako Agent v sukni, Modrý blesk, Mizerové, Doživotí, Black Knight, Co horšího se může stát, filmy ze série House Party a dále snímky Není co ztratit, Bumerang, Jednej správně a A Thin Line Between Love and Hate, na kterém se kromě herecké účasti podílel také jako spoluautor scénáře a režisér. Jeho zatím posledním komediálním počinem je sólové vystoupení, se kterým Lawrence uspořádal turné po Americe a jeho záznam byl vydán pod názvem Martin Lawrence Live: Runteldat. Lawrencovým dalším projektem bude film Mizerové 2 , při jehož natáčení se znovu sejde s hercem Willem Smithem, režisérem Michaelem Bayem a producentem Jerrym Bruckheimerem.

Steve Zahn
obrazek V poslední době si zahrál ve filmu Pennyho Marshalla Kluci v mém životě s Drew Barrymore, ve snímku Pekelná ženská Dennise Dugana a thrilleru Johna Dahla Joy Ride. K jeho dalším filmům patří komedie Happy, Texas, za kterou získal Grand Jury Special Actor Award na filmovém festivalu Sundance a cenu Independent Spirit Award. Pozitivních kritických ohlasů se dočkal také za svůj herecký výkon ve filmu Stevena Soderbergha Zakázané ovoce. Zahn hrál dále ve filmech Živelná pohroma, To je náš hit!, Safe Men, Láska přes internet, Objekt mé touhy, Bolestná realita a Předměstí. Svůj hlas propůjčil postavám filmů Myšák Stuart Little 2 a Dr. Doolittle 2. V blízké době se objeví v komedii Daddy Day Care s Eddiem Murphy a v dramatu Shattered Glass.

Colm Feore
obrazek Zatím naposledy se objevil ve filmové adaptaci úspěšného muzikálu Chicago, snímku Phila A. Robinsona Nejhorší obavy, velkofilmu Michaela Baye Pearl Harbor a filmu Šílenec Kasi Lemmonse. Na stříbrném plátně se objevil také ve filmech Titus, Insider: Muž, který věděl příliš mnoho, Thirty-Two Films About Glenn Gould, Tváří v tvář, Město andělů, The Baroness and the Pig, Century Hotel, Ignition, Lola a v dramatu Krvavé housle, za který obdržel cenu Claude Jutra Award. Ztvárnil také role v televizních filmech Point of Origin, Haven, The Virginian, Nuremberg, Stephen King's Storm of the Century a v seriálech Widows, The Day Reagan Was Shot, Foreign Objects, Boston Public a The West Wing.

O tvůrci

Dennis Dugan
obrazek Je talentovaný herec a režisér, který se pohybuje v oblasti filmového průmyslu už přes dvacet let. Zatím naposledy režíroval film Pekelná ženská se Stevem Zahnem, Jackem Blackem, Jasonem Biggsem a Amandou Peet. Do popředí zájmu se dostal díky filmovým hitům jako Velký táta a Rivalové s Adamem Sandlerem nebo Tlusťoch z Beverly Hills s Chrisem Farleym. Dugan začínal jako herec v seriálu Richie Brockelman, Private Eye a objevil se v epizodních rolích seriálů M*A*S*H, Columbo, The Rockford Files a Měsíční svit. Během natáčení Měsíčního svitu se poprvé ujal role režiséra a natočil několik jeho epizod. Jako režisér se pak podílel také na seriálech NYPD Blue, Ally McBeal a televizních filmech Columbo: Butterfly in Shades of Gray a The Shaggy Dog. Kromě jeho vlastních filmů, ve kterých ztvárnil vedlejší role, jsme jej mohli vidět i ve snímcích Rodičovství, Manželské etudy, Láska není v ceně a Vytí vlkodlaků.

Podobné filmy

Anton Špelec, ostrostřelec
Vlasta Burian se těšil na blížící se slavnost a medaili od samotného císaře. Ta ale na něj...
dnes 10.30
Nova Cinema
Psí život
Maminka je tady... Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři (1973). Hrají: G. Vránová, E. Cupák...
dnes 10.45
ČT1
Paul a škola života
(L'école buissonniere) Malého sirotka Paula, který vyrůstá v pařížském sirotčinci, si k so...
dnes 14.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 29. 9. 2022 Svátek má Michal
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz