fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

61%
film / science fiction, akční, dobrodružný, drama, USA, , 178 min., od 12 let
The Postman
DVD od 28.1.1999 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:33Jedinou nadějí zpustošené země je neohrožený hrdina z neznáma.
Film se odehrává v roce 2013, kdy Spojené státy byly zpustošeny válkou (v níž byly zřejmě použity nukleární zbraně) a lidská civilizace přežívá v izolovaných skupinách. Postkatastrofickému světu vládne teror a anarchie v osobě samozvaného diktátora Bethlehema. Proti jeho zvůli se postaví bezejmenný muž, který se živí předváděním Shakespearových her a který po dramatické dezerci z Bethlehemovy armády oblékne nalezenou uniformu pošťáka a stává se symbolem zaniklých principů demokracie a svobody a posléze lidovým hrdinou, opředeným spoustou legend.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Postman - Posel budoucnosti je velice zajímavým postapokalyptickým pohledem na budoucnost z roku 1997... Naštěstí jsme rok 2013, ve kterém se děj filmu odehrává přežili celkem v pohodě a nemuseli jsme se vrátit do dob divokého západu... Nicméně film je až zbytečně moc dlouhý a v některých fázích dokáže i nudit, Kevin Costner si zde odehrál slušný part, ale scénář moc silný není, takže za sebe nemohu dát více jak 6/10...
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Posel budoucnosti

Zbytek přeživších lidí žije v osadách podobných těm z časů Divokého Západu, jenom se stopami moderní civilizace. Křehká existence lidstva je navíc pravidelně vystavována těžké zkoušce, samozvaná armáda bojovníků, kteří si říkají Holnisté, napadá jednotlivá města a vysává z nich život. Požadují nejen potraviny, ale také silné muže jako vojáky do svých řad. Holnisty vede krutý a despotický generál Bethlehem, který se rozhodl, že nemilosrdným terorem dobude svět. Zpustošenou krajinou projíždí tajemný tulák se svým mezkem, který si na živobytí vydělává přednesem Shakespearových dramat. Při jednom svém vystoupení je proti své vůli zrekrutován do Bethlehemovy armády. Během výcviku se mu podaří uniknout a schová se do havarovaného poštovního vozu. Aby nezmrznul, vezme si na sebe uniformu mrtvého pošťáka. S cílem najít živobytí přichází do městečka Pineview a tvrdí, že je skutečným poštovním úředníkem obnovené vlády Spojených států. Začíná mezi lidmi opět šířit naději a jednotu. Je ale jasné, že nejvyššímu veliteli Holnistů a dosud neomezenému vládci v kraji se nic z toho nebude ani trochu líbit.


O natáčení

Nápad natočit film The Postman - Posel budoucnosti se datuje už od roku 1985, kdy producent Steve Tisch zakoupil práva na román Davida Brina. Tisch o knize říká: "Byl to provokativní a zároveň strhující příběh, který v sobě spojoval futuristické akční drama s takřka divadelní moralitou - situací, ve které se vize stává realitou pro dobro všech zúčastněných." Stálo ho to dvanáct let čekání na tu pravou chvíli a pravého člověka, aby se celý projekt mohl začít realizovat. Pak se pro něj ale podařilo díky skvěle napsanému scénáři získat Costnera a věci se daly do pohybu. Mimochodem, Tisch prokázal svoji bezmeznou trpělivost už v případě superúspěšné filmové komedie Forrest Gump, která byla také adaptována podle knižní předlohy. V jejím případě čekal "pouze" devět let.

Koproducent Jim Willson a partner Kevina Costnera v jeho agentuře Tig Productions prozradil, že Costner měl v tomto snímku původně jenom hrát, ale čím víc se seznamoval s charakterem hlavního hrdiny a jeho posláním, tím silněji cítil potřebu tento projekt režírovat. Takže sedm let od vzniku Tance s vlky, který se stal ještě v době svého promítání klasikou a přinesl sedm Oscarů (nejlepší film, režie, scénář podle předlohy, kamera, střih, hudba a zvuk), usedl Costner opět na stoličku s nápisem "Režisér".

O hercích

Kevin Costner
Je synem technika telekomunikační společnosti. Díky tomu se rodina často stěhovala po střední Kalifornii. Kevin Costner vystudoval marketing a začal se věnovat divadlu. Byl evidován jako komparsista a krůček po krůčku se propracovával vzhůru k postavení hvězdy. Debutoval v plážovém filmu Sizzle Beach. Začalo se mu to dařit až roku 1987, tedy třináct let od prvního nástupu před filmovou kameru. Natáčí film Bez východiska a ještě téhož roku kriminální retro o policejním "lovu" na Al Caponeho Neúplatní.

Přes nesporné úspěchy, jakými byly jeho role ve filmech Bull Durham a Hřiště snů se mu podařilo dosáhnout nejvyšší mety až svým režijním debutem Tanec s vlky. Za svůj herecký, režijní a producentský vklad do tohoto filmu obdržel Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně. Vedle čtyř Zlatých glóbů byl ještě navíc tento snímek oceněn sedmi Oscary.

Od toho okamžiku si už mohl Kevin Costner role vybírat. Nejprve si zahráli legendárního zbojníka v dobrodružném filmu Král zbojníků Robin Hood. Poté, věren svému rozhodnutí nejít pouze cestou nenáročných diváckých snímků, zvolil part neworleanského okresního prokurátora, který se ve snímku JFK pokouší objasnit okolnosti atentátu na amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Následoval opět divácký hit Osobní strážce, kterým podobně jako snímkem Pomsta zahrál na romantickou strunu především ženského publika. V Osobním strážci chránil coby oddaný profesionál srdce Whitney Houstonové před kulkou vraha a neuchránil ho před amorovým šípem. Následoval Dokonalý svět, ve kterém se svěřil do rukou jiného herce-režiséra Clinta Eastwooda. Dostal zde poměrně odvážnou roli prchajícího kriminálníka, který unese malého chlapce jako rukojmí. Především jeho výkonu vděčí film za vybalancování napínavého a zároveň dojemného příběhu muže, kterému sice nelze odpustit, ale přesto mu divák může fandit. Stejně náročnou postavou jeho filmografie je i slavný šerif Divokého západu Wyatt Earp.

Roku 1996 se Costner opět spojil s režisérem svého filmu Bull Durham Ronem Sheltonem a natočili spolu romantickou komedii Tin Cup, která byla určitým oddechovým časem po předchozím megaprojektu jménem Vodní svět, kde představoval jiného neohroženého hrdinu budoucnosti. Jak už bylo dříve řečeno, Costner se nejprve rozhodl přijmout v novém filmu, kterým měl být The Postman - Posel budoucnosti pouze hereckou účast, ale díky scénáři své rozhodnutí změnil a rozhodl se i pro režii a produkci. On sám o filmu říká: "Člověk vždy hledá originální příběh. A také se vždy snaží najít něco, co by rezonovalo s jeho představami. Pokud je vaše práce vyprávět příběhy, potom si vybíráte ty, které ještě nikdy nebyly vyřčeny." A na takové má Kevin Costner už od Tance s vlky šťastnou ruku.

Will Patton
Je vysoce cenněným divadelním a filmovým hercem a má za sebou přes čtyřicet divadelních her a bezmála třicet filmových rolí. Mezi jeho nejzajímavější filmové příležitosti patří Vraždy podle předlohy, Nebezpečný klient nebo Hledám Susan. Zn.: Zoufale...

Patton spolupracoval s režisérem Martinem Scorsesem ve filmu Po zavírací hodině a Nicolasem Roegem ve snímku Studené štěstí.

S Kevinem Costnerem spolu hráli v thrilleru Bez východiska a jeho výkon Costnera natolik zaujal, že ho prosadil do hlavní záporné role svého nejnovějšího snímku.

Larenz Tate
Debutoval v televizi obnoveným seriálem The Twilight Zone a pokračoval zde v takových sériích jako 21 Jump Street nebo Matlock. Ve filmu se poprvé objevil díky thrilleru ze života černé komunity mladých gangsterů Menace II Society. Získal zde pozornost diváků i kritiky rolí agresivního teenagera. My jsme ho mohli vidět v jiné jeho násilím nasáklé roli, bývalého vietnamského vojáka, který spolu s kamarády uskuteční bankovní loupež Mrtví prezidenti. Mnohem normálnější typ postavy si zkusil rok před tím ve svém druhém snímku The Inkvell o komplikovaném dospívání šestnáctiletého mladíka.

Olivia Williamsová
Pochází z Velké Británie, kde sbírala zkušenosti především na divadle. Hrála mimo jiné ve slavné Royal Shakepeare Company. Objevila se i v několika britských televizních seriálech.

James Russo
Prosadil se především díky rolím gaunerů a nebezpečných existencí ve filmech jako Policajt v Beverly Hills, Cotton Club nebo Čínská dívka. Úspěch sklidil i svojí účastí v nezávislém filmu Guse Van Santa My Own Privat Idaho nebo v hororu Daria Argenta Trauma.

Tom Petty
Patří mezi nejlepší americké muzikanty, písničkáře a skladatele. V sedmdesátých letech sklízel úspěchy se svojí skupinou The Heartbreakers. Později spolupracoval s takovými hudebníky jako jsou Bob Dylan, George Harrison nebo Roy Orbison. Získal prestižní ceny Grammy i televizní stanice MTV.

O tvůrcích

Jim Wilson (producent)
Na začátku své filmové kariéry produkoval a režíroval množství krátkých filmů pro klienty jako Volvo nebo Kodak. Jako režisér debutoval dramatem o hráčské vášni Stacey's Knights, které přineslo Kevinu Costnerovi jeho první hlavní roli. Wilson později režíroval film The Movie Maker a stal se producentem Costnerova snímku vášně a žárlivosti Pomsta. Roku spolu s Costnerem založili Tig Productions. Za dva roky na to společně produkovaly Tanec s vlky. Produkoval i další Costnerův blockbuster Osobní strážce. V produkční práci pro svého kolegu pokračoval také westernem Wyatt Earp a snímkem Rapa Nui.

Steve Tisch (producent)
Nejčastěji pracuje na televizních i filmových příbězích každodenního života "obyčejných" lidí. Největší úspěch sklidil roku 1994 šestioscarovou komedií Forrest Gump.
Tisch začínal jako asistent produkce u Columbia Pictures. Opustil ji roku 1976, kdy vyprodukoval svůj první snímek Outlaw Blues. Během natáčení se potkal s Jonem Avnetem a založili spolu produkční firmu Tisch/Avnet Production. Opravdový úspěch přišel roku 1983, kdy snímek Risky Business katapultoval Toma Cruise mezi hvězdy. Rok na to se Tisch začal orientovat více na televizi a vyprodukoval pro ni snímky jako Silence of the Heart nebo Call to Glory. Jeden z nich - The Burning Bed s Farrah Fawcettovou se stal nejúspěšnějším programem NBC.
Roku 1986 založil Tisch společnost The Steve Tisch Company a stál za takovými filmy jako Dlouhý polibek na dobrou noc, Dear God, Corrina, Corrina, Jak chutná černá, Hot to Trot nebo Špatný vliv.

Eric Roth (scénarista)
Už za svou kariéru zkusil snad všechny filmové žánry. Nejnověji to je adaptace dramatu The Horse Whisperer. Mezi jeho další práce patří mimo jiné snímky Podezřelý, Memories of Me nebo Mr. Jones.

Brian Helgeland (scénarista)
Má za sebou pěknou řadu scenáristických úspěchů. Nedávno spolupracoval například na scénáři filmu L.A. - Přísně tajné, napsal také Spiknutí pro Mela Gibsona, kterého právě režíruje podle svého vlastního scénáře ve filmu Payback.
Mezi další Helgelandovy scénáře patří například Nočmí můra v Elm Street IV, Dálnice do pekla, Nájemní vrazi a jedna epizoda Tales from the Crypt.

Stephen F. Windon (kameraman)
Pracoval v produkci Kevina Costnera na filmu Rapa Nui. Mimo to stál za kamerou filmů jako Hotel de Love, Country Life, Love in Limbo a No Worries.

Peter Boyle (střihač)
Má za sebou střih tak úspěšných filmů jako Návrat Sommersbyho, Modlitba za umírající nebo The Razor's Edge. S Kevinem Costnerem spolupracoval na filmech Vodní svět, Rapa Nui, a Král zbojníků Robin Hood.

James Newton Howard (hudební skladatel)
Byl už čtyřikrát nominován na Oscara. Napsal hudbu k více než padesáti filmům, přičemž nominován na Oscara byl za snímky Uprchlík, Pán přílivu, píseň Look What Love Has Done z Juniora a píseň For the First Time z One Fine Day.
S Kevinem Costnerem pracoval na filmech Wyatt Earp a Vodní svět.

Podobné filmy

Rána z milosti
Úspěšnému okresnímu policejnímu řediteli je právě padesát. Mohl by spokojeně bilancovat - ...
dnes 22.41
ČT1
Smrtící ticho
(The Silencing) Napravený lovec, který žije v izolaci v přírodní rezervaci, se zaplete do ...
zítra 00.05
Nova Cinema
Romeo musí zemřít
(Romeo Must Die) Bývalý policista Jet Li uprchne z hongkongského vězení, aby pomstil záhad...
zítra 01.55
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 17. 4. 2024 Svátek má Rudolf
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz