fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

61% 1075 hlasů
film / drama, akční, dobrodružný, science fiction, USA, , 178 min., od 12 let
The Postman
DVD od 28.1.1999 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:33Jedinou nadějí zpustošené země je neohrožený hrdina z neznáma.
Film muži, který je díky své snášenlivosti donucen revidovat demokratické postoje vůči bandě odpadlických desperátů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Postman - Posel budoucnosti je velice zajímavým postapokalyptickým pohledem na budoucnost z roku 1997... Naštěstí jsme rok 2013, ve kterém se děj filmu odehrává přežili celkem v pohodě a nemuseli jsme se vrátit do dob divokého západu... Nicméně film je až zbytečně moc dlouhý a v některých fázích dokáže i nudit, Kevin Costner si zde odehrál slušný part, ale scénář moc silný není, takže za sebe nemohu dát více jak 6/10...
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Postman - Posel budoucnosti / Posel budoucnosti

obrazek
Píše se rok 2013.
Svět se po světové válce ocitl v troskách. Veškerá technologie je zničena. Samozřejmé součásti naší každodenní existence, jako byla například elektřina, se staly vzácností. Civilizace se rozdrobila do obydlených ostrůvků městských států, které nezávisle na sobě přežívají ztraceny v pustině bez možnosti komunikace se vzdálenějším okolím.
Křehká existence živořícího lidstva je navíc pravidelně vystavována těžké zkoušce - samozvaná "armáda" brutálních bojovníků, kteří si říkají Holnisté, napadá jednotlivá města a vysává z nich život. Požadují nejen potraviny a věcné dary, ale také silné muže jako vojáky do svých řad. Holnisty vede krutý a despotický generál Bethlehem (Will Patton), který se rozhodl, že agresí a nemilosrdným terorem dobude svět.


<>Obrázek nenalezen<> Vypadá to, že krví poznačené karty generála Bethlehema byly rozdány na několik desítek let dopředu. Ale ještě je tu tajemný posel budoucnosti, který si říká Pošťák (Kevin Costner) a ten začíná mezi lidmi opět šířit naději a jednotu. Dopisy, které Pošťák rozváží mezi městy znovu přinášejí naději, že válkou zpřetrhané svazky s civilizovanou minulostí lidstva mohou být obnoveny. Pošťákovy dopisy toho ale svým adresátům dávají ještě mnohem víc - možnost spojit se se svými dávno nezvěstnými blízkými, domluvit se na společných plánech a podobně. A lidé to dokáží ocenit. Především idealisté z řad mládeže vedení odvážným hochem s bláznivým jménem Ford Lincoln Mercury (Larenz Tate) se k Pošťákovi hromadně přidávají, aby pokračovali v díle, které on započal. Jeho rozhodnutí obnovit poštovní službu Spojených států amerických je díky tomu katalyzátorem změn, které snad v budoucnu pomohou obnovit demokratický a prosperující stát.

<>Obrázek nenalezen<> Pošťák dal vzniknout legendě, která ho velmi rychle přerostla a začala žít vlastním životem v srdcích lidí dívajících se s optimismem do budoucnosti. Pokud se nechce muž, který stál u jejího zrodu zpronevěřit svým vlastním ideálům, bude muset jednat v souladu s vizí, kterou sám vytvořil. S vizí, pro kterou jsou ostatní lidé ochotni položit život; s vizí, pro kterou je s ním žena (Olivia Williams) jíž miluje. Ta vize se jmenuje právo na svobodu a sebeurčení.
Je ale jasné, že nejvyššímu veliteli Holnistů a tudíž dosud neomezenému vládci v kraji generálu Bethlehemovi, se nic z toho nebude ani trochu líbit...

<>Obrázek nenalezen<> Filmem The Postman - Posel budoucnosti se Kevin Costner po sedmi letech vrací k režii. Stejně jako v případě filmu Tanec s vlky i tentokrát si absolutní kontrolu nad tímto epickým velkofilmem pojistil nejen režií a hereckou účastí, ale také produkčním dohledem. Obklopil se herci jako Will Patton, Larenz Tate, Olivia Williamsová, James Russo a zpěvák Tom Petty. Na produkční úrovni se pak spojil s Jime Wilsonem a Stevem Tischem Scénář jim napsali Eric Roth a Brian Helgeland podle románu slavného sci-fi spisovatele Davida Brina.


O natáčení

Nápad natočit film The Postman - Posel budoucnosti se datuje už od roku 1985, kdy producent Steve Tisch zakoupil práva na román Davida Brina. Tisch o knize říká: "Byl to provokativní a zároveň strhující příběh, který v sobě spojoval futuristické akční drama s takřka divadelní moralitou - situací, ve které se vize stává realitou pro dobro všech zúčastněných." Stálo ho to dvanáct let čekání na tu pravou chvíli a pravého člověka, aby se celý projekt mohl začít realizovat. Pak se pro něj ale podařilo díky skvěle napsanému scénáři získat Costnera a věci se daly do pohybu. Mimochodem, Tisch prokázal svoji bezmeznou trpělivost už v případě superúspěšné filmové komedie Forrest Gump, která byla také adaptována podle knižní předlohy. V jejím případě čekal "pouze" devět let.

Koproducent Jim Willson a partner Kevina Costnera v jeho agentuře Tig Productions prozradil, že Costner měl v tomto snímku původně jenom hrát, ale čím víc se seznamoval s charakterem hlavního hrdiny a jeho posláním, tím silněji cítil potřebu tento projekt režírovat. Takže sedm let od vzniku Tance s vlky, který se stal ještě v době svého promítání klasikou a přinesl sedm Oscarů (nejlepší film, režie, scénář podle předlohy, kamera, střih, hudba a zvuk), usedl Costner opět na stoličku s nápisem "Režisér".

O hercích

Kevin Costner
Je synem technika telekomunikační společnosti. Díky tomu se rodina často stěhovala po střední Kalifornii. Kevin Costner vystudoval marketing a začal se věnovat divadlu. Byl evidován jako komparsista a krůček po krůčku se propracovával vzhůru k postavení hvězdy. Debutoval v plážovém filmu Sizzle Beach. Začalo se mu to dařit až roku 1987, tedy třináct let od prvního nástupu před filmovou kameru. Natáčí film Bez východiska a ještě téhož roku kriminální retro o policejním "lovu" na Al Caponeho Neúplatní.

Přes nesporné úspěchy, jakými byly jeho role ve filmech Bull Durham a Hřiště snů se mu podařilo dosáhnout nejvyšší mety až svým režijním debutem Tanec s vlky. Za svůj herecký, režijní a producentský vklad do tohoto filmu obdržel Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně. Vedle čtyř Zlatých glóbů byl ještě navíc tento snímek oceněn sedmi Oscary.

Od toho okamžiku si už mohl Kevin Costner role vybírat. Nejprve si zahráli legendárního zbojníka v dobrodružném filmu Král zbojníků Robin Hood. Poté, věren svému rozhodnutí nejít pouze cestou nenáročných diváckých snímků, zvolil part neworleanského okresního prokurátora, který se ve snímku JFK pokouší objasnit okolnosti atentátu na amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Následoval opět divácký hit Osobní strážce, kterým podobně jako snímkem Pomsta zahrál na romantickou strunu především ženského publika. V Osobním strážci chránil coby oddaný profesionál srdce Whitney Houstonové před kulkou vraha a neuchránil ho před amorovým šípem. Následoval Dokonalý svět, ve kterém se svěřil do rukou jiného herce-režiséra Clinta Eastwooda. Dostal zde poměrně odvážnou roli prchajícího kriminálníka, který unese malého chlapce jako rukojmí. Především jeho výkonu vděčí film za vybalancování napínavého a zároveň dojemného příběhu muže, kterému sice nelze odpustit, ale přesto mu divák může fandit. Stejně náročnou postavou jeho filmografie je i slavný šerif Divokého západu Wyatt Earp.

Roku 1996 se Costner opět spojil s režisérem svého filmu Bull Durham Ronem Sheltonem a natočili spolu romantickou komedii Tin Cup, která byla určitým oddechovým časem po předchozím megaprojektu jménem Vodní svět, kde představoval jiného neohroženého hrdinu budoucnosti. Jak už bylo dříve řečeno, Costner se nejprve rozhodl přijmout v novém filmu, kterým měl být The Postman - Posel budoucnosti pouze hereckou účast, ale díky scénáři své rozhodnutí změnil a rozhodl se i pro režii a produkci. On sám o filmu říká: "Člověk vždy hledá originální příběh. A také se vždy snaží najít něco, co by rezonovalo s jeho představami. Pokud je vaše práce vyprávět příběhy, potom si vybíráte ty, které ještě nikdy nebyly vyřčeny." A na takové má Kevin Costner už od Tance s vlky šťastnou ruku.

Will Patton
Je vysoce cenněným divadelním a filmovým hercem a má za sebou přes čtyřicet divadelních her a bezmála třicet filmových rolí. Mezi jeho nejzajímavější filmové příležitosti patří Vraždy podle předlohy, Nebezpečný klient nebo Hledám Susan. Zn.: Zoufale...

Patton spolupracoval s režisérem Martinem Scorsesem ve filmu Po zavírací hodině a Nicolasem Roegem ve snímku Studené štěstí.

S Kevinem Costnerem spolu hráli v thrilleru Bez východiska a jeho výkon Costnera natolik zaujal, že ho prosadil do hlavní záporné role svého nejnovějšího snímku.

Larenz Tate
Debutoval v televizi obnoveným seriálem The Twilight Zone a pokračoval zde v takových sériích jako 21 Jump Street nebo Matlock. Ve filmu se poprvé objevil díky thrilleru ze života černé komunity mladých gangsterů Menace II Society. Získal zde pozornost diváků i kritiky rolí agresivního teenagera. My jsme ho mohli vidět v jiné jeho násilím nasáklé roli, bývalého vietnamského vojáka, který spolu s kamarády uskuteční bankovní loupež Mrtví prezidenti. Mnohem normálnější typ postavy si zkusil rok před tím ve svém druhém snímku The Inkvell o komplikovaném dospívání šestnáctiletého mladíka.

Olivia Williamsová
Pochází z Velké Británie, kde sbírala zkušenosti především na divadle. Hrála mimo jiné ve slavné Royal Shakepeare Company. Objevila se i v několika britských televizních seriálech.

James Russo
Prosadil se především díky rolím gaunerů a nebezpečných existencí ve filmech jako Policajt v Beverly Hills, Cotton Club nebo Čínská dívka. Úspěch sklidil i svojí účastí v nezávislém filmu Guse Van Santa My Own Privat Idaho nebo v hororu Daria Argenta Trauma.

Tom Petty
Patří mezi nejlepší americké muzikanty, písničkáře a skladatele. V sedmdesátých letech sklízel úspěchy se svojí skupinou The Heartbreakers. Později spolupracoval s takovými hudebníky jako jsou Bob Dylan, George Harrison nebo Roy Orbison. Získal prestižní ceny Grammy i televizní stanice MTV.

O tvůrcích

Jim Wilson (producent)
Na začátku své filmové kariéry produkoval a režíroval množství krátkých filmů pro klienty jako Volvo nebo Kodak. Jako režisér debutoval dramatem o hráčské vášni Stacey's Knights, které přineslo Kevinu Costnerovi jeho první hlavní roli. Wilson později režíroval film The Movie Maker a stal se producentem Costnerova snímku vášně a žárlivosti Pomsta. Roku spolu s Costnerem založili Tig Productions. Za dva roky na to společně produkovaly Tanec s vlky. Produkoval i další Costnerův blockbuster Osobní strážce. V produkční práci pro svého kolegu pokračoval také westernem Wyatt Earp a snímkem Rapa Nui.

Steve Tisch (producent)
Nejčastěji pracuje na televizních i filmových příbězích každodenního života "obyčejných" lidí. Největší úspěch sklidil roku 1994 šestioscarovou komedií Forrest Gump.
Tisch začínal jako asistent produkce u Columbia Pictures. Opustil ji roku 1976, kdy vyprodukoval svůj první snímek Outlaw Blues. Během natáčení se potkal s Jonem Avnetem a založili spolu produkční firmu Tisch/Avnet Production. Opravdový úspěch přišel roku 1983, kdy snímek Risky Business katapultoval Toma Cruise mezi hvězdy. Rok na to se Tisch začal orientovat více na televizi a vyprodukoval pro ni snímky jako Silence of the Heart nebo Call to Glory. Jeden z nich - The Burning Bed s Farrah Fawcettovou se stal nejúspěšnějším programem NBC.
Roku 1986 založil Tisch společnost The Steve Tisch Company a stál za takovými filmy jako Dlouhý polibek na dobrou noc, Dear God, Corrina, Corrina, Jak chutná černá, Hot to Trot nebo Špatný vliv.

Eric Roth (scénarista)
Už za svou kariéru zkusil snad všechny filmové žánry. Nejnověji to je adaptace dramatu The Horse Whisperer. Mezi jeho další práce patří mimo jiné snímky Podezřelý, Memories of Me nebo Mr. Jones.

Brian Helgeland (scénarista)
Má za sebou pěknou řadu scenáristických úspěchů. Nedávno spolupracoval například na scénáři filmu L.A. - Přísně tajné, napsal také Spiknutí pro Mela Gibsona, kterého právě režíruje podle svého vlastního scénáře ve filmu Payback.
Mezi další Helgelandovy scénáře patří například Nočmí můra v Elm Street IV, Dálnice do pekla, Nájemní vrazi a jedna epizoda Tales from the Crypt.

Stephen F. Windon (kameraman)
Pracoval v produkci Kevina Costnera na filmu Rapa Nui. Mimo to stál za kamerou filmů jako Hotel de Love, Country Life, Love in Limbo a No Worries.

Peter Boyle (střihač)
Má za sebou střih tak úspěšných filmů jako Návrat Sommersbyho, Modlitba za umírající nebo The Razor's Edge. S Kevinem Costnerem spolupracoval na filmech Vodní svět, Rapa Nui, a Král zbojníků Robin Hood.

James Newton Howard (hudební skladatel)
Byl už čtyřikrát nominován na Oscara. Napsal hudbu k více než padesáti filmům, přičemž nominován na Oscara byl za snímky Uprchlík, Pán přílivu, píseň Look What Love Has Done z Juniora a píseň For the First Time z One Fine Day.
S Kevinem Costnerem pracoval na filmech Wyatt Earp a Vodní svět.

Podobné filmy

Pozdravy ze spermabanky
(Delivery Man) Vince Vaughn se protlouká životem v mikině a teniskách, táhne mu na čtyřice...
dnes 16.15
Nova Cinema
Cesta do středu Země
(Journey to the Center of the Earth) Vědec Brendan Fraser se spolu se svým synovcem a půva...
dnes 20.00
Nova Cinema
Tmavomodrý svět
Ondřej Vetchý a Kryštof Hádek v hlavních rolích příběhu o přátelství, hrdinství a obětech ...
dnes 21.25
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 6. 12. 2022 Svátek má Mikuláš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz