fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

65%
film / komedie, Československo, , 78 min.
Kinopremiéra v ČR 1.3.1981, DVD od 1.4.2005 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:27Tomáš Holý a jeho teriér Alton v bláznivé komedii pro malé i velké.
Příhody městského kluka Petra, který tráví letní prázdniny na venkově u dědečka a babičky ve společnosti velšteriéra Bleka. Rozmazleného psa svěřila do jeho péče matčina přítelkyně Alice. Petr má problémy nejen se psem, jehož se zmocní zlý pan Plavec, ale i s partou místních dětí, která se na pražského kluka zpočátku dívá nevraživě. Nakonec ale děti spojí své síly a Bleka z rukou nenechavého pana Plavce vysvobodí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Opět výborná dětská příležitost pro Tomáše Holého, za normalizace asi nebylo v jeho věku větší herecké hvězdy. Pohodová rodinná komedie.
Všechny komentáře k filmu 13+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Prázdniny pro psa

obrazek
Manželé Mrázovi se chystají do lázní a jejich syn Petr na prázdniny k babičce a dědovi na venkov. Do zmatku a všeobecného shonu před odjezdem, kdy matka balí a otec se pokouší dát do pořádku auto, přijde matčina kamarádka Alice, která odjíždí k moři a chtěla by, aby se jí Petr mezitím postaral o psa Bleka. Přes matčin nesouhlas a potíže s autem, jehož mytí otec poněkud přehnal, nakonec přece jen pes odjíždí s chlapcem k babičce a dědovi. Radost z jejich příjezdu má především svérázný děda, který potřebuje spojence proti babičce, která nemá pochopení pro jeho furiantské kousky. Právě například prodala jeho pušku hamižnému Plavcovi. Ten se s ní pokusí zastřelit Bleka, který Petrovi utekl při procházce, ale děda ho uklidní, protože z pušky upiloval mušku.
obrazek
Tím však Petrovy problémy teprve začínají. A nejen se psem, ale také s partou místních dětí. Jejich vůdce Jarda Petra vyprovokuje k tomu, aby je svezl otcovým autem, což pochopitelně skončí katastrofou, protože se jim nepodaří dostat auto zpět do stodoly a děda, který sedne za volant, protože už jednou, kdysi dávno, řídil traktor, cestou do stodoly porazí holubník, zboří plot a přejede babičce vyprané prádlo. Potom kluci z party navedou Petra, aby jednomu z řidičů svážejících z polí obilí řekl, že se mu sype zrní. Petr netuší, že jde o místního rváče a výtržníka, ale vše dopadne dobře. Muž, který byl kdysi nápadníkem jeho mámy, klukovi nakonec poděkuje, což naštve Jardu a ten ze msty pustí Bleka z vodítka. Pes zmizí v lese a Petr ho s pomocí ostatních dětí marně hledá. Chytil ho totiž Plavec, který ho drží na zahradě v kleci a hodlá ho výhodně prodat. A tak se děti spojí a pokusí se psa osvobodit.


Podobné filmy

Junior
Arnold Schwarzenegger v roli vědce, který je pro zdar svých výzkumů ochoten i otěhotnět. A...
zítra 01.15
Nova
Sám doma a bohatý
(Richie Rich) Přestože je Macaulay Culkin nejbohatším dítětem na světě, není šťastný. Chyb...
zítra 06.10
Nova Cinema
Svatba na bitevním poli aneb Hodiny před slávou
(Svatba na bitevním poli) Úsměvná komedie o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách...
zítra 10.35
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 1. 10. 2023 Svátek má Igor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz