fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 1123 hlasů
film / thriller, akční, krimi, drama, USA/Francie, , 109 min., od 12 let
Assault on Precinct 13 / Assaut sur le central 13
DVD od 5.1.2006 MagicBox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:58... musí se spojit, aby přežili ...
Je Silvestr roku 2004 a na chátrající policejní stanici je přivezena skupinka vězňů. Mezi nimi je i nechvalně známý mafián a především nepohodlný svědek Marion Bishop. Budovu 13. okrsku napadnou jeho bývalí parťáci, aby zabili Bishopa a s ním všechny ostatní. Pokud chtějí přežít, musí se strážci zákona spojit s vězni a pod vedením policisty Roenicka společně bojovat.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Remake kultovního snímku Johna Carpentera. Svým novým zpracováním se však jedná o zcela jiný příběh. Námět zůstal stejný, ale vše je jinak naprosto překopané. Původně se děj odehrával v létě a měl westernový nádech, teď se vše odehrává na silvestra za silného sněžení a je to drsný akční film. Zápletka je zcela jiná, než byla původně. A tak mě napadá otázka, jestli se dá o tomto počinu vůbec hovořit jako o remaku. Atmosféra snímku je však vcelku dobrá, plná napětí a nečekaných zvratů. Nejedná se vůbec o špatný film. Má co nabídnout a potěší nejednoho příznivce akčního filmu.
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Přepadení 13. okrsku

Před časem nebyl policista Jake Roenick ochlastou bez vyhlídky na povýšení. Naopak. Byl schopný, ambiciózní a s vyhlídkami na slušnou kariéru. Jenže před osmi měsíci zpackal důležitou akci při které zahynuli dva jeho kolegové a byl přeložen na to nejodlehlejší místo Detroitu, zastaralou zchátralou policejní stanici ve 13. okrsku, která má být s platností od ledna nového ruku definitivně zrušena. A teď je Sivestr, na stanici už je pouze Jake, starý policejní veterán Jasper O'Shea, který s úderem půlnoci odchází do důchodu, a mladá sekretářka Iris Ferry. Jejich jediným a posledním úkolem je o půlnoci zhasnout, zamknout a jít domů. Internet i telefony již byly odpojeny a tísňová volání jsou automaticky přesměrována jinam. Jejich poslední trochu smutná silvestrovská oslava však nabere nečekaný směr, když před stanicí zastaví policejní autobus se dvěma strážci a čtveřicí vězňů. Kvůli mohutné vánici zuřící v ulicích Detroitu a zrádnému stavu vozovky, nemůže vůz pokračovat v cestě a nadřízení rozhodnou, aby policisté s vězni přečkali vánici na 13. okrsku. Potíž je v tom, mezi vězni je nejen paranoidní narkoman Beck, dealer Smiley a prostitutka Anna, ale také zatčený mafiánský bos Marion Bishop, který právě zabil zkorumpovaného tajného agenta. A ten se stane magnetem dalších potíží. Nedlouho poté je stanice obklíčena perfektně vyzbrojeným komandem, o kterém je Jake zpočátku přesvědčen, že jsou to Bishopovi muži, kteří pokoušejí svého šéfa osvobodit. Potom se však ukáže, že všechno je jinak a policejní služebnu obklíčila banda zkorumpovaných policistů, kteří byli několik let na Bishopově výplatní pásce a teď ho chtějí zabít, protože jeho svědectví před soudem by je mohlo zničit. Vede je bezohledný kapitán Marcus Duvall, který v řadách policie zločineckou bandu specializující se na vydírání a organizovaný zločin zorganizoval. Jsou odhodláni zabít nejen Bishopa, ale každého, koho v budově najdou, protože to poslední, co by potřebovali, jsou svědkové. Obránci stanice jsou v na první pohled beznadějné situaci. Je jich málo, jsou odříznutí a špatně vyzbrojení. A tehdy se Jake rozhodne k riskantnímu kroku, otevře cely a ozbrojí Bishopa i ostatní vězně. Aby přežili, musí tuto noc bojovat společně a jeden druhému krýt záda.


Podobné filmy

Asteroid zkázy
(Asteroid: Final Impact) Vědec Steve Thomas přišel o práci poté, co vynesl na veřejnost ci...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Město
(The Town) Ben Affleck stojí v čele bandy nelítostných bankovních lupičů a chlubí se tím, ...
dnes 21.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Overlord: Nacistické zombie
(Overlord) V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi. ...
dnes 22.00
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 4. 12. 2020 Svátek má Barbora
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz