fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

58% 30 hlasů
film / pohádka, Německo, , 59 min., od 7 let
Die Gänsemagd

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:27Princeznu Elisabeth kdysi zaslíbil její zemřelý otec princi Leopoldovi ze sousední země. Když přišel čas, vydala se za ním v doprovodu komorné Magdaleny, mluvícího koně a s matčiným šátkem, aby ji chránil. Na cestě musela zdolat mnoho nástrah a intrik, ale pravá láska vše překoná...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu No, německé pohádky jsou dle mého gusta vždycky nic moc. Pár jsem jich viděla a žádná mě nenadchla. Na staré dobré české pohádky to rozhodně nemá. Podle mě má česko jedny z nejlepších pohádek pro děti. Teď myslím ty starší. Nemůžu říct, že to byla nejhorší pohádka, někdy jsem se i bavila.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Princezna husopaska

Umírající otec ji zaslíbil princi Leopoldovi, synovi svého souseda, krále Gustava. Když tedy nastane čas, začne se princezna chystat na cestu. Matka se však před odjezdem těžce roznemůže, proto ji svěří komorné Magdaleně a na cestu jí dá nejen mluvícího koně Faladu, ale také kapesníček se třemi kapkami své královské krve, který ji má chránit před nebezpečím. Kapky krve se sice ukáží jako mocná ochrana, jenže i když dívku zachrání před lapky, nedokáží ji uchránit před zradou. Lstivá komorná Magdalena, která už jako malá toužila být princeznou a cítí se ukřivděná, protože jí jako kdysi královský kočár rozbil jedinou hadrovou panenku, využije příležitosti, zbaví princeznu magické ochrany, a pak ji donutí, aby si s ní vyměnila šaty a slíbila, že to nikomu neřekne. Ke královskému dvoru tak přijede jako princezna a budoucí nevěsta, zatímco skutečnou princeznu pošle pást husy a při nejbližší příležitosti se zbaví Falady, jediného svědka záměny. Věří, že už ji nic nemůže ohrozit, zejména když je král Gustav ráznou nevěstou svého syna nadšen a nepochybuje, že z ní bude důstojná nová královna. Srdce, která jsou si souzena, se však nedají tak snadno oklamat a pravda se nedá snadno utajit. Leopold se totiž zamiluje do hezké husopasky, a když se mu malý pasáček svěří, jak ho dívka trápí, protože posílá vítr, aby mu shazoval klobouk, začne tušit, že něco není v pořádku. Rozhodne se zjistit pravdu, zdá se však, že Magdalena je ve střehu a dokáže překazit každý jeho záměr.


Podobné filmy

Šíleně smutná princezna
Panovníci dvou sousedních spřátelených zemí se dohodli na svatbě svých urozených potomků. ...
dnes 12.55
Nova Cinema
Žabí král aneb Železný Jindřich
(Der Froschkönig) Krásné princezně Sophii spadne při hraní do vody kouzelná zlatá koule. N...
pá. 27.5. 05.25
Nova Cinema
Popelka
(Aschenputtel) Do úmoru musí Popelka sloužit zlé maceše a její rozmazlené dceři. Jednoho d...
pá. 27.5. 06.20
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 25. 5. 2022 Svátek má Viola
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz