fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

45% 16 hlasů
film / drama, krimi, Československo, , 85 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize čt. 27.2. CS Film 20.00, ne. 1.3. ČT1 22.35 /ST/Ukázka
02:34Kriminálně-špionážní příběh, údajně inspirovaný motivy skutečných případů.
1963: západoněmecký obchodník Friedrich Schmidt se kdysi jmenoval Šmíd a je ve skutečnosti zdatným pracovníkem zpravodajské služby. Pokouší se navázat kontakt s bývalými spolužáky z gymnázia v Kostelci...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to točené v Náchodě a je zajímavé vidět jak moc se od té doby změnil...
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Případ mrtvých spolužáků

<>Obrázek nenalezen<> Sotva byl Jan Čermák propuštěn z vězení, už dostane výhrůžný dopis, aby mlčel a do ničeho se nepletl. Svému spoluvězni Berdovi se svěřil, že na sebe vzal vinu dalších lidí, z nichž jeden utekl za hranice. Druhého dne je Čermák nalezen mrtev pod zámkem v Kostelci. Podle všeho byl opilý s přepadl před nízkou zídku nad skalnatým srázem. Krátce poté přijíždí do Kostelce Němec Friedrich Schmidt, který tu kdysi žil jako Bedřich Šmíd. Hledá bývalé spolužáky. Mohou mít obě události něco společného? Major Sojka a kapitán Erba před sebou mají složku s dávným případem. Za heydrichiády byli zatčeni dva spolužáci kosteleckého gymnázia. Pavel Richtr byl popraven, Bedřich Šmíd, jehož otec byl Němec, byl propuštěn a ještě téhož roku se s rodiči odstěhoval do Německa. <>Obrázek nenalezen<> Udavačem byl Čermák, ale mezi lidmi se povídalo, že Šmíd byl zatčen jen naoko a na udání se podílel. Erbe se netají názorem, že Čermák musel zemřít, aby Schmidt mohl přijet bez obav. Na večírku, který Schmidt uspořádá v jednom pražském hotelu, se sejde dvanáct jeho bývalých spolužáků. Většina z nich se nechá ovlivnit jeho pohostinností a přátelským chováním, odstup si zachová pouze přímočarý Pergl a uzavřený doktor Landkamer. Schmidt si na ministerstvu vnitra ověřuje, zda může mít při obchodních jednáních nějaké potíže kvůli minulosti a Čermákově smrti. Je ujištěn, že nikoli. Jeho spolužák, redaktor Sucháň, uspořádá v televizi besedu, která má osvětlit tehdejší události a očistit Schmidta před obyvateli Kostelce. Ve skutečnosti je Schmidt západním agentem, jehož ukolem je navázat v Čechách kontakty a zavázat si lidi, které by později mohl využít ke spolupráci.
obrazek
Při odhalování pamětní desky Pavlu Richterovi se objeví další spolužačka Zdena Polanová, která tvrdí, že viděla jak Schmidt roztrhl Čermákovo udání. Major Sojka si však uvědomí, jak se věci tehdy udály ve skutečnosti, a kdo byl skutečným udavačem. Je mu jasné, jaké nebezpečí hrozí Polanové, a spěchá ji varovat. Přichází však pozdě. Žena zemřela stejnou smrtí a na stejném místě jako před časem Čermák. Spolužáci, kteří čekají na příjezd policie pochopí, že mají mezi sebou vraha.


Podobné filmy

Bojové nasazení
(Heartbreak Ridge) Válečný veterán Clint Eastwood je kvůli problémům s alkoholem a rvačkám...
dnes 23.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Klub poslední naděje
(Dallas Buyers Club) Co tě nezabije, to tě posílí. Americké drama podle skutečných událost...
dnes 23.45
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Babe: Galantní prasátko
(Babe) Selátko Babe je brzy odděleno od rodiny a vyrůstá na ovčí farmě. Ujme se jej hodná ...
zítra 06.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 24. 2. 2020 Svátek má Matěj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz