fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

57% 233 hlasů
film / thriller, akční, dobrodružný, drama, USA, , 93 min., od 13 let
Ground Control / Jet

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize čt. 13.8. AMC 15.30Ukázka
01:52Kiefer Sutherland jako vysloužilý letový dispečer, který se vrací na řídící věž, aby čelil nejsložitější situaci, jenž se kdy ve vzduchu nad letištěm vytvořila.
Před lety havárie letadla připravila letového dispečera Kiefera Sutherlanda o vše. Musel opustit řídící věž a teď se vrací, aby bezpečně navedl letadla bez radaru a spojení na přistání.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Velice zajímavé a poutavý film.Zavede nás do unikátního prostoru mezi řídící letové kontrolory vzdušného provozu. Místo velice zodpovědné a psychicky namáhavé práce. není bez zajímavosti, že mezi letová dispečery je nejvíce sebevražd mezi profesemi. Sledujeme nečekanou a nešťastnou nehodu, která se vryla do paměti jednoho z dispečerů a toho pak výčitky svědomí psychicky deptají, že dál již nemlže pracovat. ve filmu je dobře detailně ukázán práce a jejich starosti s řízením provozu. Snaha hrdiny, aby se z problému dostal a zase se vrátil mezi ostatní je dobře ukázána.Musím říct, že jsem podobný psychický blok zažil a také jsem zápasil s tím, abych se vrátil. Proto mi jsou pocity hrdiny velice blízké a rozumím jim. Problém ovšem je, že kdo to nezažil, chápe těžko. Děj není nikterak strhující, spíše nás zatáhne atraktivitou této práce a problematikou lidské psychiky. kdo má rád střílení, drama a prudký děj, tak to není jeho parketa. Kdo se rád podívá na soobní souboj s osudem a nepříjemným okolím, bude to pro něj požitek.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Přistání naslepo

obrazek
Jack Harris byl nejlepší letecký dispečer v branži, byl skutečným esem chicagského letového prostoru, mužem, který dokázal zvládnout a vyřešit i ty nejsložitější situace. Jenže před pěti lety došlo k letecké katastrofě, která ho připravila o všechno. Přestože nebylo možné, aby jí Jack zabránil, dával si ji za vinu a od té chvíle ztratil svou pověstnou odvahu. Jeho do té doby úspěšný osobní i profesionální život a jediné co mu zůstalo jsou výčitky a poslední pilotova slova, která se vytrvale vracejí, aby jitřily Jackovy vzpomínky. Jednoho dne se Jackovi ozve jeho přítel a učitel T. C. Bryant a požádá ho, aby přijal nenáročný záskok na letišti ve Phoenixu. Jack se sice zdráhá, ale nakonec se nechá přesvědčit.
obrazek
Netuší, že ho čeká nejnáročnější služba v životě, skutečná noční můra všech leteckých dispečerů. Počasí ze oproti předpovědi začne rychle zhoršovat, letiště v Phoenixu se potýká s velkými finančními potížemi, stále horší situaci zatím T. C. zvládá pomocí různých nouzových improvizací. Jenže právě ve chvíli, kdy se počasí změní v divokou bouři, která ochromí celý Phoenix, zastaralé vybavení začne selhávat a dokonce ani mimořádně talentovaný inženýr John Quinn ho nedokáže udržet v provozu. V letové věži je navíc vedle Jacka pod vedením sebevědomé ambiciózní šéfky Susan Strattonové a sympatické Julie Albrecht sice ostřílený, ale poněkud vyhořelý veterán T.C. Bryant a nezkušený nafoukaný nováček Cruise, který se netají svým názorem, že Harris před lety selhal a katastrofu v Chicagu zavinil.
obrazek
Zdá se, že takový tým nemůže být schopen udržet kontrolu nad přetíženým letovým prostorem a situaci zvládnout natolik, aby nedošlo k žádné katastrofě. Všichni se musí maximálně soustředit a neztratit pozornost ani na jediný okamžik. Jack tak musí zvládnout nemožné. Musí zapomenout na minulost a bezpečně navést na přistání tucet letadel dopravujících stovky pasažérů, a to všechno bez radaru, téměř bez kontaktu, bez kontroly.


Podobné filmy

Riddick: Kronika temna
(The Chronicles of Riddick) Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ...
dnes 24.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Apači
(Apachen) Apačský náčelník Gojko Mitic chce pomstít smrt svých bratrů, a tak vyráží na vál...
zítra 01.10
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Anděl smrti
(Fallen) Zločinec odsouzený na smrt rozmlouvá v cele s policistou Denzelem Washingtonem. P...
zítra 02.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 11. 8. 2020 Svátek má Zuzana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz