fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 61 hlasů
film / komedie, Československo, , 87 min.
Kinopremiéra v ČR 22.3.1940, DVD od 1.9.2007 Filmexport

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
06:20I pomluva může někdy člověku pomoci ke štěstí.
Julinka Svobodová pracuje jako řadová úřednice u obchodní společnosti Hrubý a syn. Bydlí v podnájmu u paní Pokorné a jednoho dne se ve výtahu zcela náhodou sveze s ministrem obchodu doktorem Horákem. Nevinné setkání vede ke vzniku pomluvy, která ji označí za ministrovu milenku. Mladý šéf firmy Jan Hrubý se rozhodne využít dívčina "vlivu" na ministra a zachránit podnik topící se v nesnázích a nabídne Julince místo své osobní sekretářky. Když dívka pochopí čemu vděčí za své povýšení, snaží se celou věc sice uvést na pravou míru, ale její snahy jen utvrzují majitele firmy o opaku...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jedna z nejpovedenějších prvorepublikových mírně naivních romantických komedií. Upoutá (aspoň mě) pěkně vykreslený vztah otce a syna továrníkovic.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Přítelkyně pana ministra

obrazek
Hlavní postavou úsměvného příběhu je obyčejná písařka Julinka Svobodová, která pracuje pro zavedenou obchodní firmu Hrubý a syn a bydlí v podnájmu u švadleny paní Pokorné. Je sice chudá a občas se jí podaří opozdit, ale zato je stále veselá a příjemná. Ovšem stačí nepatrná náhoda a vše se změní. To když se jednou sveze výtahem s ministrem obchodu, dr. Horákem, který shodou náhod bydlí ve stejném domě. Paní Pokorná totiž v dobré víře zvídavé paní domácí naznačí, že Julinka je přítelkyní pana ministra. Od upovídané ženy se nevinná pomluva šíří jako stepní požár a kupodivu dívce ve všech ohledech pomůže. Zbaví ji Evžena, žárlivého nápadníka z kanceláře, a překvapivě pomůže k lepšímu místu, když se mladý šéf Jan Hrubý rozhodne její známosti využít a povýší jí na osobní sekretářku. Julinka má konečně vyšší plat a příjemnější práci a přestože se nenápadné narážky na pana ministra snaží odmítat, nesnaží se omyl příliš vysvětlit. Shodou náhod je ministr upozorněn svým asistentem na nespravedlnost, která poškodila dobré jméno firmy a rozhodne se ji napravit, což je omylem opět přičítáno k dobru Julince. A jakoby to bylo málo, mladý šéf se do Julinky zamiluje, a to nejen proto, že má slabost pro oči tmavohnědé. Snaží se být Julince nablízku a dokonce ji pozve na večerní posezení, je však přesvědčen o tom, že v cestě jeho lásce stojí pan ministr a proto se nepokouší o důvěrnější vztah. Teprve když se do věci vloží jeho matka, které se Julinka zamlouvá, začnou se události ubírat tím správným směrem.


O filmu

Příjemná a vkusná komedie vznikla v roce 1940 a podle svého vlastního námětu i scénáře ji natočil zkušený filmový veterán Vladimír Slavínský. Patří k jeho nejlepším a řadou kritiků také nejlépe hodnoceným filmům. Oldřich Nový tu zpívá nestárnoucí píseň "Když u některé z žen zřím oči tmavohnědé," a později prý dával v kruhu přátel k dobrému žertík o nové verzi filmu, která by se jmenovala Přítelkyně soudruha ministra.

Podobné filmy

Neohlížej se, jde za námi kůň
Dětská komedie o bratrech Skořepových, pilných a vytrvalých sběračích starého papíru. Ve s...
dnes 08.40
Nova Cinema
Divoké kočky
(Coyote Ugly) Mladá a talentovaná Piper Perabo se chce stát hudební skladatelkou a tak se ...
dnes 10.40
Nova Cinema
Grand restaurant pana Septima
(Grand restaurant, Le) Když jíst, tak u Septima, když se bavit, tak s Louisem de Funesem! ...
dnes 17.20
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 4. 8. 2021 Svátek má Dominik
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz