fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

61% 643 hlasů
film / western, akční, USA, , 94 min., od 12 let
American Outlaws
DVD od 7.11.2002 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:37Americký western o osudech slavných bankovních lupičů pojatý jako zábavné dobrodružství několika příliš energických mladíků.
Když farmářtí synci opouštěli Liberty v Missouri a odcházeli do občanské války, byli to ještě chlapci. Po čtyřech letech se vrátili jako muži zocelení bojem a strádáním a přáli si jediné - vrátit se k obyčejnému životu, začít obdělávat půdu a postarat se o rodinu. Patřili k nim i Jesse a Frank Jamesovi, bratři Cole a Bob Youngsterovi a jejich indiánský přítel Tom. Jenže pak se na scéně objevil mocný a bohatý Thaddeus Rains ze železniční společnosti Rock Island Railroad, která chtěla farmáře přinutit, aby pod cenou prodali své pozemky a opustili domov. Neblahou roli v této nátlakové akci sehrál i tehdy ještě neznámý detektiv Allan Pinkerton. Farmáři však nechtěli ustoupit a tehdy se zrodila westernová legenda o psanci Jesse Jamesovi a jeho bandě, jež vzala právo do vlastních rukou, vykrádala banky a přepadala vlaky, aby zabránila další rozpínavosti železničářských magnátů. Charismatický Jesse se stal lidovým hrdinou, ale jeho gang se přesto začal rozpadat.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Netradičný anarchistický western, zameraný proti výstavbám železníc cez územia farmárov; polovica 19. storočia. Trochu po funuse. Kde boli pištoľníci, keď sa stavali železnice cez územia indiánov?
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Psanci Ameriky / Američtí psanci

<>Obrázek nenalezen<> Příběh začíná na konci občanské války známé jako válka Severu proti Jihu. Do Missouri se vrací místní mladí muži, sourozenci Frank a Jesse Jamesovi a jejich bratranci Cole a Bob Youngerovi. Vracejí se domů na svou farmu stále ještě plní zášti k nenáviděným Seveřanům. V rodném městečku je však čeká další nemilé překvapení. Nelítostný železnici magnát Thaddeus Rains s pomocí bandy rváčů a pistolníků zastrašuje místní obyvatele a nutí je k prodeji jejich pozemků, přes které chce vést novou trasu své železnice. Finanční částka, kterou usedlíkům za jejich pozemky nabízí, je tak směšně malá, že to všechno připomíná spíš krádež než obchod. A co je horší, pronajal si na ochranu své "Severní železniční společnosti" Allana Pinkertona a jeho agenturu, takže na vše dohlížejí jeho detektivové. <>Obrázek nenalezen<> Ti jsou navíc fanatickými Seveřany a mají spadeno na všechny, kteří bojovali v řadách Jižanské armády. Není divu, že se s nimi Jamesové a Youngerové brzy dostanou do křížku. Situace se dramaticky vyhrotí, když se Rainsovi nepodaří koupit farmy rodiny Jamesových a Youngerových a jeho pistolníci ji podpálí. Při tomto zločinu je navíc zabita matka Jesseho a Franka a to je poslední kapka. Jesse, Frank, Cole, Bob a Jim, nejmladší Younger, přísahají, že Rains za své státem posvěcené zločiny zaplatí. Přepadají vlaky na Rainsových železnicích, vykrádají jeho banky a většinu uloupeného bohatství rozdávají mezi chudé farmáře, nemocné děti a ovdovělé ženy, které přišly o muže v bojích proti Severu. Není divu, že se mezi obyčejnými lidmi rychle stávají hrdiny. <>Obrázek nenalezen<> Proti sobě však mají nebezpečného nepřítele. Allan Pinkerton je odhodlán gang Jesse Jamese dopadnout za každou cenu. A má k tomu mnohem osobnější důvod, než touhu po spravedlnosti. Cole Younger ho totiž před časem zranil při svém útěku zpod šibenice. Začíná největší štvanice v historii Divokého Západu.


Podobné filmy

Návrat do budoucnosti III
(Back to the Future, Part III) Tentokrát putuje Marty s pomocí doktora Browna a stroje čas...
dnes 16.20
Prima
Greenland: Poslední úkryt
(Greenland) Gerard Butler s manželkou a malým synem se vydávají na útěk před obrovskou kom...
dnes 17.00
Nova
V srdci moře
(In the Heart of the Sea) V zimě 1820 napadl velrybářskou loď Essex z Nové Anglie naprosto...
dnes 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 28. 1. 2023 Svátek má Otýlie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz