fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

76% 1104 hlasů
drama / krimi, Velká Británie/USA, , 120 min., od 15 let
Midnight Express

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1978, Oskar, Adaptovaný scénář (O. Stone), Hudba (G. Moroder), Film


Ukázka
01:17Skutečný příběh mladého američana Billyho Hayese, který je v Turecku odsouzen ke 30 rokům vězení za to, že se u něj našlo malé množství drog. Ve vězení musí snášet každodenní mučení a ponižování. A proto si brzo uvědomuje, že pokud neuteče, tak zemře!
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Filmaři odvedli na Půlnočním expresu vynikající práci, o tom není sporu. Druhá věc je ta, že západ je promořený drogami. A Willy, hlavní hrdina příběhu, hodlal pořádně přikládat pod kotel. Jasně, hash je hračka pro děti, ale kdo může říct, že by druhá Willyho fůra nebyl herák, kdyby to napoprvé vyšlo..? V islámských zemích se snaží držet lidi od drog dál. Paradoxně jich tady hodně produkují... Základ je, nenechat se chytit. Když tě chytí, nemůžeš se ničemu divit. Životy zcela nevinných a poctivých lidí tady nemívají valnou cenu, natož životy kriminálníků. Ať si kdo chce, co chce říká...takovej kriminál si nikdo nebude chtít zopakovat. To není jako ty naše vyvoněný vývařovny pro zlobivý kluky a holky. Ano, Willy měl pravdu: Dneska jsou zakázaný věci, který budou třeba už brzy zcela legální. A naopak, něco nám třeba do budoucna seberou. Hash ale nikdo hned tak v civilizovaných zemích nepovolí, a herák už tuplem ne. Willy hodně trpěl. Zvlášť s ohledem na to, že to zkusil poprvé. Je více méně jasný, že po druhé už by do toho nešel. A proč? Právě díky té brutální lekci. Marná sláva, tenhle typ kriminálu má něco do sebe. Tenhle typ kriminálu má výsledky. Soudruhům z EU by se ale jistě nezamlouval. Na recidivu sere pes, hlavně aby si třeba nějaký vězeň nestěžoval na nedostatek komfortu.
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Půlnoční expres

Snímek Půlnoční expres, natočený podle skutečných událostí, přináší drásavý příběh mladého amerického turisty Billyho Hayese, který byl v Turecku zatčen za pokus o pašování hašiše. V brutálním tureckém vězení, kde vládne právo silnějšího, potkává řadu dalších vězňů včetně Američana, Angličana a Skandinávce. Zkorumpovaný právní systém z něj udělá exemplární příklad a i kvůli neúspěšné mezinárodní diplomacii je odsouzen k dlouholetému trestu. Billy je nucen uprchnout "půlnočním expresem" (vězeňský slang pro útěk), aby si zachránil holý život. Oliver Stone získal Oscara za nejlepší adaptovaný scénář a Giorgio Moroder za nejlepší filmovou hudbu.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 21. 9. 2020 Svátek má Matouš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz