fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

74% 1074 hlasů
film / drama, historický, USA, , 123 min., od 15 let
Quills

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Poslední kapitoly ze života slavného zvrhlíka, které nejsou ani tak o rozkoši, jako spíše o svobodě, cenzuře a pokrytectví.
Perem markýze de Sade je tady napsána tragická i melodramatická pointa životního příběhu, jehož šílené tóniny umocňují i tlumená výprava Martina Childse a stínová kamera Rogiera Stofferse. Tohle retro se zřejmě nestane filmem vašeho srdce a nebudete se při něm bavit, až se budete za břicho (či jiné orgány) popadat. Možná ve vás zanechá matnou stopu něčeho, o čem byste radši nevěděli. A možná vás dovede k úvaze o tom, kde (a zdali vůbec) existuje absolutní hranice lidské svobody. I když nám tuhle otázku pokládá historické drama, nemáte pocit, že si ji klademe dodnes?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Geoffrey Rush mě o svých kvalitách přesvědčil už mnohokrát, a většinou to byly lepší kousky, tedy alespoň takové nějaké dotaženější. 75% dám i zde, protože herecké výkony byly obecně velmi dobré, ale scénář trpěl tolika neduhy, že by potřeboval komplexní lékařskou prohlídku.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Quills - Perem markýze de Sade

obrazek
V Charentonu, ponurém útulku pro choromyslné, je držen slavný markýz de Sade. V luxusně zařízené cele plné knih píše své slavné romány plné zvráceného sexu a s pomocí pradleny Madeleine je pašuje svému vydavateli. V Paříži tak právě slaví velký úspěch jeho román Justina, což přivádí k zuřivosti císaře Napoleona, který chce nechat nejprve markýze zabít, ale pak na radu svého pobočníka Delbena pošle do ústavu doktora Royera-Collarda, proslulého krutými léčebnými metodami. Jeho úkolem je markýze zkrotit a zabránit napsání dalších děl, na což zřejmě správce útulku, mladý liberální abbé Coulmier, snažící se léčit pacienty pomocí moderních metod, nestačí. Collard šokuje Coulmiera, který netušil, že se markýzovy rukopisy dostávají mimo útulek, výtiskem Justiny. <>Obrázek nenalezen<> Abbé pak v bouřlivé diskusi dostane od markýze slib, že se nepokusí další rukopis propašovat ven. Collard si přiveze z kláštera svou mladičkou nevěstu Simone a ještě téže noci ji brutálně znásilní. Když se o doktorově chování dozví de Sade, pustí se do psaní dramatu Zločiny lásky, parafrázujícího Collarda, kterého de Sade považuje za nebezpečného nepřítele. Hru pak blázni sehrají pro šokovanou místní honoraci jako představení ústavního divadelního spolku. Rozzlobený abbé Coulmier zabaví markýzi psací potřeby, ten však nemůže ani chvíli vydržet bez psaní a píše proto další román kuřecí kůstkou a červeným vínem na prostěradlo. To pak předá Madeleine, která text přepíše a předá nakladateli. Doktor však objeví špatně vyprané prostěradlo a pochopí, co se stalo. Přikáže vystěhovat markýzovu celu a zabránit mu v dalším psaní. Neodvratný střet dvou tak silných osobností, jako jsou Collard a de Sade však nemůže skončit jinak než tragicky.


O filmu

Historický film, který vznikl v roce 2000 ve spolupráci amerických, německých a britských filmařů vychází z divadelní hry Douga Wrighta, který je současně také autorem scénáře. Spíše než o věrný životopisný příběh jde o fikci, vycházející ze skutečných historických událostí, která je neobvyklou úvahou o svobodě, cenzuře a především pokrytecké morálce lidí, kteří pronásledují toho, kdo otevřeně píše a mluví o tom, co většina z nich tajně praktikuje. Snímek natočil po téměř šestileté odmlce režisér Philip Kaufman, z jehož tvorby jste mohli vidět filmy jako Vycházející slunce, Nesnesitelná lehkost bytí nebo Invazi uchvatitelů těl a v hlavní roli Markýze de Sade se představí slavný Geoffrey Rush, jehož jste mohli vidět například ve filmech Záře, Zamilovaný Shakespeare, Frida a právě nyní ho můžete vidět v kinech jako piráta Barbossu v dobrodružné komedii Piráti Karbiku: Tajemství Černé perly.

Podobné filmy

Navždy a daleko
(Far and Away) Chudý farmář Tom Cruise se dá dohromady s dcerou bohatého vlastníka půdy Ni...
dnes 17.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Rocky II
Rockyho sláva po zápase s mistrem světa netrvá dlouho. Neutěšená finanční situace ho donut...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Den patriotů
(Patriots Day) Při teroristickém útoku na bostonském maratonu se policejní seržant Tommy S...
dnes 22.05
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 10. 7. 2020 Svátek má Libuše/Amálie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz