fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

65% 375 hlasů
film / komedie, Česká republika, , 100 min.
Kinopremiéra v ČR 9.3.2006, DVD od 2.10.2006 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2006, Český Lev, Divácky nejúspěšnější film


Ukázka
01:55Každý z nás si vzpomíná na noční můru dospívajícího teenagera, kterou je dovolená s rodiči. A když se tato noční můra stane skutečností jen díky nešťastné souhře náhod, je to opravdu k vzteku. Dany s Filipem se ale nevzdávají ani v této situaci.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nějak nechápu své původní hodnocení, protože se mi Rafťáci vždycky hrozně líbili. Kotek a Mádl tu dosáhli svého potenciálního pubertálního vrcholu. Šteindler, Freimanová a Navrátil se starali o spoustu vtipných scén. Matyáš Valenta je jako malej kazišuk skvělej. A jelikož se ve filmu objeví i spousta krásných holek (Kerestešová, Voříšková..), tak máme my, kluci z devadesátek, o radost postaráno. V rámci novodobých českých komedií (nejen pro náctky) se jedná o opravdu kvalitní a vtipnou podívanou.
Všechny komentáře k filmu 93+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rafťáci

<>Obrázek nenalezen<> Celovečerní film Rafťáci je plný smíchu, napětí a trapasů z nečekaných situací. Poslední dovolená s rodiči, při které kluci zažívají akce, u kterých by rodiče vůbec být neměli.
Když Dany slíbil Filipovi, že mu pomůže sbalit holku, netušil, kolik překážek se jim postaví do cesty. Přestože se postupně musejí vyrovnat s přítomností Danyho rodičů, malého brášky Honzíka nebo přísného instruktora Bořka, objevení dívčího vodáckého kurzu jim nakonec nabídne nepřeberně možností, jak dosáhnout cíle Filipovy touhy.
Co všechno se dá na vodě zažít? Koupání, nudu, peřeje, únavu, lásku, zklamání či opilost ... Rafťáci jsou komedií pro mládež, teenagery, ale svoje si v něm najde i generace jejich rodičů, kterým se po bezstarostnosti prvních lásek už jen stýská.


O filmu

obrazek
Vraťme se do srpna 2005 a nechme se unášet atmosférou natáčení:
Dva rozevlátí puberťáci svlékli zimní bundy, popadli pádla a vydali se do peřejí. Pravda, jmenují se jinak a místo tří sexy koček se kolem nich motá rovnou jedenáct, ale herecké duo Mádl & Kotek společně s režisérem Karlem Janákem je pro mnohé české teenagery záruka úspěchu.

„Hele, to je Karel! Ahóóóój Karléééé! Kde máš Kotkáááá?“ Údolím Vltavy, klikatící se od Českého Krumlova směrem k Českým Budějovicím se nese rozjařené vodácké volání. Odráží se od skal, lesa skrývajícího zříceninu středověkého hradu Dívčí kámen několika stanů roztroušených po tábořišti. „Tak to vidíš, lidi si mě už začínají pamatovat. Na druhou stranu - jedinej, kdo točí na řece, jsme my,“ podotýká s ironickým úsměvem režisér Karel Janák, zatímco lidi ze štábu se snaží pokřikující vodáky vyexpedovat mimo záběr. Přemýšlím, co by tomuto chlapíkovi v apartním kloboučku, sandálech a kraťasech dokázalo z tváře vymazat věčný úsměv. Natož donutilo zvýšit hlas.
obrazek
A to mají Rafťáci, film, který kromě Janákovy společnosti Cinemania produkčně podporuje i Nova, přes sedmdesát lokací, jež musí filmaři zvládnout během čtyřiceti natáčecích dnů. Cholerika by pravděpodobně skolil hned první den. „Voda se strašně blbě točí,“ prozrazuje mi Karel. „Raft nezastavíš na značce. Pořád musíš mít k dispozici potápěče. Vůbec se nedivím, že zatím žádný film na vodě nevznikl.“ Co se týče hlavní zápletky, hodlá prozradit jen skutečně to základní. Ze dvou kamarádů Danyho a Filipa, je ten druhý jmenovaný v podání Jirky Mádla smolařem, kterému se nedaří přijít o panictví. Vojta Kotek se mu coby Dany snaží pomoci a tak se dostanou i k holkám z vodáckého kursu. Bohužel se oba zamilují do stejné dívky … „Jirka se jich snaží sbalit víc, podle toho jsme vybírali i holky,“ osvětluje Karel pozadí náročného castingu. „Takže budou scény, jak se balí barbína, dračice, inťoška … Což se ovšem vždy tak nějak divně zašmodrchá.“

Scénář, který Karel napsal společně s Tomášem Holečkem a Janem Prušinovským je plný trapasů, komických situací vypadajících i značně nebezpečně, dívčích půvabů a konfrontace s dospělými. Dany totiž jede řeku zároveň se svými rodiči, kteří se snaží osvěžit poněkud vyčpělé manželství. Nutno říci, že pohled na tokajícího Milana Šteindlera s rozesmátou Veroniku Freimannovou v rolích Danyho rodičů byl posléze jedním z vrcholů 21. natáčecího dne.


obrazek
Holky z kursu
Pro člověka, přijíždějícího z rozpáleného velkoměsta se ovšem právě tento den může jevit jako špatně zakuklená selanka. Slunce, modro, bílé mráčky, ve stanech postavených hned u vody spoustu půvabných, štěbetajících dívčin … Stačí jen postavit kameru na stativ a zapnout v příhodnou chvíli mikrofon. Jirka Mádl a Vojta Kotek dorazí později, ale scény, ve kterých se představí hned několik členek „odborného vodáckého kursu“ společně se svým vedoucím Bořkem v podání Oldřicha Navrátila, to bohatě vynahrazují. Dámy, porůznu si lakující nehty, rozčesávající si vlasy a vůbec věnující se dalším, typicky tábornickým činnostem totiž velmi překvapí zpráva, že namísto parádění se na vodácký bál je čeká „bojový pochod“ neznámým terénem. A na ten je Oldřich vybaven vskutku příhodně. Maskáče, kanady, baterka, buzola, nůž za pasem, dokonce i vzorně sbalená usárna u nohou. „Z něj jde fakt hrůza, někdy se ho docela bojíme," prozradila mi brunetka Tereza Voříšková mající v popisu práce být za „dračici Radku“, jednu z odbojných a nebojácných dívek - a samozřejmě i jednu z těch, které se octnou v hledáčku ústřední dvojky. „Jsem bývalý absolvent paragánskýho výcviku,“ vysvětlil mi později Oldřich ty maskáče. „A na holky jsem dost zlej. Je jich sice jen jedenáct, ale když jsem je viděl a slyšel poprvé, měl jsem dojem, že je jich třicet.“


obrazek
Komická dvojka
Popravdě řečeno, podobný dojem mám také. Když se porůznu vynořují ze stanů a v líbezných tvářičkách smutek či vztek z toho, co se děje. Zatím je to jen zkouška, ale toho dohadování, přemlouvání … Matěje Kratochvíla, asistenta režie, který má na starosti „druhý plán“ však nedokáže rozhodit vůbec nic: „Ty se budeš česat, ty budeš zalezlá, ty bys mohla mít zafačovanou hlavu …“, rozděluje úkoly. „Ale mě to nesluší,“ braní se Veronika Kubařová v roli Darji. Nakonec dostane na krk zdravotní límec, protesty, neprotesty. „Holky komunikujte spolu, potřebujeme akci,“ žádá Matěj. „Ne, tohle by chtělo něčím nahradit,“ přemýšlí nahlas a do toho se ozve: „Co takhle náhradní prsa?“ Prostořeká poznámka nemůže patřit nikomu jinému než maličké Sandře Černodrinské. Nebo že by to byla její sestra Viola? Takřka identická dvojčata slouží ve filmu jako dvojice komiků. Karel a lidi ze štábu už je bezpečně rozpoznají, ale mě to dělá značné potíže. „Žádné milostné scény nemáme,“ poučuje mě po posléze Sandra o roli dvojčat Sáry a Ester. „Ještě bychom se ztrapnily. Od Karla máme jasný úkol - dělat srandu. A to nám nečiní problémy …“


<>Obrázek nenalezen<> Viky opět na place
Na to, že je začátek srpna na louce moc stanů i vodáků není. Není divu, ještě před několika dny dosahovala teplota vody závratných deset stupňů Celsia. V pátek 12. srpna je ovšem počasí jak podle scénáře - zvlášť pokud se má jednat o „pohodovou letní komedii plnou slunce, pohody, adrenalinových sportů, humoru a sexu“. Toho posledního si tedy dnes nikdo moc neužije, všechny choulostivé scény teprve přijdou. Ale na pokoukání je toho dost, zvlášť když se před kameru přivlní Slovenka Andrea Kerestéšová v roli trochu smutnooké vodácké víly Kláry. „Je to přirozená holka, se kterou se docela ztotožňuju,“ prozrazuje studentka tvůrčí dramatiky pedagogické fakulty z Trnavy. Podle scénáře poplete hlavu oběma klukům a vzniknou z toho pěkné problémy, jejichž filmového ztvárnění se ovšem Andrea trochu bojí: „Na některé scény budu mít dublérku. Pro mě je nahota a sex něco čistýho a intimního. V kině mi to nepřijde, ale když to mám dělat před kamerou …“
obrazek
Kromě dvou zmíněných rafťáků ovšem po kudrnaté krásce pase i jeden lehce vyžilý čtyřicátník, řidič autobusu, který dívky na jejich kursu doprovází. Říká se mu Turek, ale pozor - i když nemá patku do poloviny tváře je to on, idol Husákových dětí a neodolatelný frajer Viky ze Sněženek a machrů - Antonín Duchoslav. Jeho obsazení je malým trumfem Janákova castingu - symbolické propojení minula s budoucím. „Turek je napsaný jako velmi hrubé hovado a přitom mu mají podléhat mladý holky,“ vysvětluje mi podstatu své role, díky níž se po téměř dvaceti letech zase vrací na stříbrné plátno. Je to vlastně on, kdo klukům kazí jejich dobyvatelské plány vůči členkám kursu, včetně půvabné Andrey. Scénář dokonce do Duchoslavovy náruče vehnal i některé účastnice České Miss, včetně rusovlásky Sandry Vídeňské. „Chytrá, příjemná holka, která i to málo, co jí bylo uštědřeno pojala moc hezky,“ komentuje to s úsměvem Antonín, kterého momentálně kromě Rafťáků nejvíc zajímá, jak dopadnou snahy sehnat peníze na natáčení pokračování Sněženek a machrů, kde figuruje coby producent.

Ledárna Technici postavili modrý stan na malém poloostrůvku těsně u vody, takže Veronika Freimannová musí odhodit boty a proběhnout vodou za mohutného stříkání. „Při čtení scénáře jsem se smála nahlas,“ přiznala se mi po natáčení. „Poradil nám to terapeut z manželské poradny,“ prásknul na svou roli Dannyho tatínka Milan Šteindler. Na adresu svého syna pravil s kamennou tváří, že je to slušný a čistotný chlapec, který si na pokoji čte knížku a zajímá se o biologické problémy červů, stejně jako každý jiný teenager v jeho věku. A k poznámce o tom, zda-li je pro něj natáčení Rafťáků příjemnou letní dovolenou jen utrousí: „Jistě, zvlášť pokud je pět nad nulou a vy máte ve scénáři koupání v řece. Ideální dovolená na Kamčatce.“ Vojta Kotek coby správně vychovaný syn jen přitaká: „Když lezeš do té ledárny už po šestý, tak se ti fakt nechce. Ale musíš.“ Konečně dorazili hlavní aktéři. <>Obrázek nenalezen<> Štáb se rychle přesouvá až na druhý konec kempu, kde se točí záběry s umývárny. Že bude Vojta Kotek napasovaný hlavou v okénku dívčích sprch mě nijak nepřekvapuje - ve filmu to bude jedna z nejhumornějších scén, při níž se objeví v rouše Evině i dvaasedmdesátiletá Olga Michálková jako „stará vodačka“ „Bohdalová, Janžurová a Jirásková si válej šunky u moře, tak jsem nastoupila já,“ prohlásila s moravskou bodrostí cestou na plac, kterou jsme absolvovali spolu. Partnerku Šedého vlka - Jiřího Halekala obdivují svorně jak kluci tak holky, pro které je sice představa společně sdílené sprchy s ústřední dvojkou dost lákavá, ale rozhodně by jim dělalo potíž se svléknout … Pro bývalou manekýnku a uměleckou fotografku žádný problém. Podle scénáře jsem měla dát Kotkovi přes držku, ale nakonec mu jen nadávám do prasáků,“ stěžuje si. Přestože se točí ranní scény, na rafty, lodě složené u břehu i stany padá večerní rosa. Jednadvacátý den se chýlí ke konci. Jirka Mádl v něm nakonec sehrál „celou minutu“ na pozadí dialogu Danyho rodičů, ale to už k natáčení patří.

Jiří Mádl (rozhovor)
obrazek
Jaká byla tvoje první reakce když si četl scénář Rafťáků?
Dostal jsem ho den před natáčením a úplně jsem ho dočetl až asi čtrnáctej natáčecí den, takže moje reakce byla, že to holt nějak už odkroutit musim. Ale jinak se mi samozřejmě líbil. U Karla je jistota, že to při nejmenším nebude trapný.

Co tě na natáčení bavilo nejvíc a na co naopak nerad vzpomínáš?
Mám jen samý hezký vzpomínky … do dneška se mi stejská ...

Kolik volnosti ti dává Karel Janák na placi. Můžeš přijít s vlastním nápadem při natáčení?
Tohle je o naší spolupráci docela známá věc, Karel vítá každej náš nápad a tak toho hodně využívám, ale poslední slovo má vždycky samozřejmě Karel.

Jaké "své poprvé" si si díky filmu zažil?
Poprvé jsem viděl naštvanýho Karla Janáka ... to je vám žážitek ... ještě že se nezlobil na mě ...

Rafťáci mají slogan: Hledám roštěnku. Zn.: na pokusy. Jaký je tvůj slogan?
Chci maturitu!!!

Oldřich Navrátil (rozhovor)
<>Obrázek nenalezen<> Jaké bylo natáčení Rafťáků?
Člověk by řekl, že natáčení o klucích na vodě bude v létě hračka, ale jako na potvoru počasí nestálo za nic. Výnimkou nebylo ani 15 stupňů. To jsem zrovna točil záběr v němž se takzvaně cvaknu. Měli jsme před začátkem natáčení soustředění na Malé Skále, ale v mém případě to k ničemu nebylo. Eskymáka (známý a vodáky často používaný obrat v kajaku kolem podélné osy o 360 stupňů) jsem se stejně nenaučil. Tak jsem se hodně nadechl a doufal, že to nějak zvládnu. Ale dramatický byl i moment, kdy jsem potkal svou bývalou lásku, kterou hraje Veronika Freimanová.

Ve filmu hrajete vedoucího vodaček Bořka. Řekl vám režisér Janák proč si na tu roli vybral právě vás?
No to by mě taky zajímalo! Na castingu jsem režiséra pozoroval a viděl, že je ze mě trošku rozpačitý. Není divu, ve scénáři je psáno, že moje postava je absolvent paragánského výcviku, na což já tedy rozhodně nevypadám. Chtěl jsem mu to ulehčit a řekl mu, že se vůbec nebudu zlobit, když mě neobsadí, že chápu jeho rozpaky. Ale on mi řekl, že naopak, že mě na tu roli chce. Diváci si vás teď zaškatulkovali jako rasa Boháčka ze seriálu Rodinná pouta.

Jak se od něj liší Bořek?
Jako oheň a voda. Vedoucí Bořek je spravedlivý chlap, který má na starosti skupinu patnácti dospívajících holek. Řeknu vám, i absolvent paragánského výcviku má co dělat s takovou bandou. Jsou to hodný holky, ale jakmile začnou štěbetat jedna přes druhou a dostávají ty svý bláznivý nápady není to s nimi hračka. Bořek je hodný chlap, tak hodný, až je pro mě moc černobílý, to bych mu trohu vytkl, je to takový čisťoch. To reální lidé nebývají,každy je někdy trochu sviňa. Ale mám tu postavu rád. Když jsem dočetl scénář k filmu, strašně dlouho jsem se smál. Je prošpikovaný řadou humorných situací, někdy i hodně lechtivých, obzvlášť když se týkají základního problému obou hlavních hrdinů, totiž jak přijít o panictví. Nebudu o nich mluvit, abych neprozradil nějakou pointu …

Matyáš Valenta (rozhovor)
obrazek
Jaké je to být Vojtův mladší brácha?
Skvělý. I když já mu ve filmu dost škodím a lezu na nervy. Ale mimo natáčení jsme si rozuměli. Třeba jsme mezi záběry spolu chytali ryby, ale rušili nás jeho fanoušci.

Je to tvůj první film?
Není. Hraju od 4 let. Mám natočeno 21 reklam, hrál jsem v německém a irském filmu, v seriálu Redakce, ve dvou filmech pro Českou televizi. Od ledna mě čeká natáčení seriálu Ulice na Nově. Tam budu hrát Františka, syna Bedřicha Lišky.

Co tě na natáčení nejvíce bavilo a na co naopak nerad vzpomínáš?
Na Rafťácích mě asi nejvíc bavila taková akční scéna s hasičským autem, kde spustím vodní dělo. Musel jsem to zvládnout sám a na první dobrou. Nešlo to opakovat. A vůbec mě nebavilo, když jsem za trest musel umývat autobus. A taky scéna s Jirkovou babičkou, jak mi dává rybí tuk byla děsivá.

Mohl bys nám popsat jeden natáčecí den? Jak to všechno probíhalo?
Každý den vypadal trochu jinak, protože se kvůli fanynkám dost často měnilo místo natáčení.Takže třeba jedna scéna, kterou ve filmu uvidíte, se točila třeba na třech místech. Ale stejný je vždycky nástup, kostymérna, maskérna, plac a po skončení zase kostymérna. Při natáčení se vlastně pořád na něco čeká, pak se záběry opakují dokola, takže to moc velká zábava není. Ale v pauzách jsem pozoroval kaskadéry, potápěče, bavil se s holkama, které hrajou vodačky, s Jirkou a Vojtou, hrál si se psem jednohoho herce a tak. Moc mé to baví.

Vycházel si dobře s Vojtou a Jirkem?
Vycházeli jsme spolu skvéle. Oba jsou moc fajn. Vojta je klidnější a takový rozumnější. Jirka je blázen jako já. Byli namě hrozně hodný a byla s nimi legrace.

O hercích

Vojtěch Kotek
Patří k mladým hereckým talentům. Narodil se v roce 1988 v Praze, v divadelní rodině. Jeho otec hraje v divadle Járy Cimrmana a matka vystudovala produkci na DAMU. Mohli jsme ho vidět v řadě především televizních filmů, inscenací a seriálů jako Tuláci, Smrt pedofila, Josef a Ly, I ve smrti sami, Pojišťovna štěstí. Příležitost v celovečerním hraném filmu mu přinesl film Únos domů režiséra Ivana Pokorného a především Snowboarďáci Karla Janáka. Má za sebou divadelní a dabingovou zkušenost (především jako český hlas čaroděje Harryho Pottera).

Jiří Mádl
Příležitostně hrál v mládežnických divadlech (s jednou hrou, kterou napsal, vyhrál divadel soutěž), také v Jihočeském divadle a zahrál si i v jednom videoklipu. Píše scénáře a divadelní hry, skládá písničky a zajímají ho vědy jako psychologie, astrologie a grafologie. Celovečerní hraný film Snowboarďáci ho kapituloval mezi mladé herecké talenty českého filmu.

Matyáš Valenta
Narodil se v roce 1996. Od svých čtyř let natočil 22 reklamních spotů, hrál ve filmech a v seriálu televize Nova Redakce. Hraje na zobcovou flétnu a na klavír. Ze sportů ho baví lyžování, jízda na kole a tenis, se kterým začal v roce 2005 na podzim. A také plavání, které bylo podmínkou pro získání role v Rafťácích. Na prvním místě v jeho zálibách je pro něj herectví, zatím o něm uvažuje i jako o svém budoucím povolání.

Veronika Freimanová
Narodila se v roce 1955. Absolvovala Státní konzervatoř v Praze, později hrála v Činoherním klubu. V současnosti hraje v Divadle Bez zábradlí.

Milan Šteindler
Narodil se v roce 1957. V roce 1985 dokončil studia na FAMU, ale už od roku 1984 byl asistentem režie a pomocným režisérem ve Filmovém studiu Barrandov. Je zakládajícím členem divadla Sklep. Působí jako scénarista, režisér a herec.

Oldřich Navrátil
Absolvoval brněnské JAMU a později hrál v několika, většinou experimentálních divadlech. Hrál například v divadlech DNP a Dílna 24. Nyní hraje v Čechově prozatimně osvobozeném divadle. Zde hrál například v Perníkové chaloupce nebo v Noci s modelkou.

Jan Antonín Duchoslav
Narodil se v roce 1965. Od osmdesátých let se živí jako rekvizitář, posunovač, podnikatel s dámskými ramenními vycpávkami, produkční, instruktor lyžování a osvětlovač. Herectví se věnuje už jen přiležitostně.

O tvůrcích

Karel Janák
Narozen roku 1970. Scénarista, filmový a televizní režisér. Vystudoval fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou na ČVUT Praha. Filmovou a televizní fakultu Akademie muzických umění Praha. Už jeho školní filmy si odnesly řadu cen - Kateřina sama doma (1995) získala Cenu Českého literárního fondu a čestné uznání Festivalu FAMU, Sad (1996) stejné ocenění a navíc Cenu poroty na MFF Eurofilm St. Etienne ve Francii. Jeho celovečerní televizní debut Vetřelci v Coloradu (2001) získal na nejvýznamnějším specializovaném festivalu v Německu - v Chemnitzu hned tři ocenění: Hlavní cenu dětské poroty, Zvláštní uznání hlavní poroty dospělých a Cenu diváků! Kromě toho se věnuje reklamám a propagačním snímkům. Například pro TV NOVA realizoval kampaně a reklamní snímky k megafilmům Titanic, Den nezávislosti a Indiana Jones. (Za Titanic získal na festivalu Promax v Seville Golden Promax, cenu „Nejlepší filmové promo v Evropě“, napodruhé získal Silver Promax v Kolíně nad Rýnem za film Den nezávislosti.) Právě v době natáčení filmu Snowboarďáci získal v Římě další cenu Golden Promax za upoutávku na filmy o Indiana Jonesovi. V této oblasti hojně spolupracuje i s HBO. Realizoval i reklamní kampaně pro Sazku (Vánoční kometa, GSM dobíjení, Keno, Jackpot), Opavii (Milionář), Nestlé (Jo-Jo) a Českou pojišťovnu. Jeho filmový debut - Snowboarďáci. Jeden z nejnavštěvovanějších filmů roku 2004.

Adam Dvořák
Narozen roku 1973. Vystudoval filmovou a televizní fakultu Akademie muzických umění Praha v roce 1999. Roku 2002 si založil vlastní střižnu Avidmovie. Stříhal řadu filmů, dokumentů, reklam a hudebních videoklipů. Film Rafťáci je jeho producentský debut.

Roman Čapek
Narozen roku 1975. Vystudoval filmovou a televizní fakultu Akademie Múzických umění v Praze, obor zvuková tvorba. Absolventský film “ Stopař” (1999). V oboru podniká od roku 1997, spolumajitel zvukového studia Soundwave. Zvukový mistr filmů Snowboarďáci, Vetřelci v Coloradu, Křehké touhy, spolupráce na filmech Post Coitum, Ničeho nelituji. Reklamní kampaně např. Sazka, Nestlé, Nowaco, Zmrzlina Prima. Dále se věnuje dabingu filmů (cca 500 titulů), nahrávání CD (James Harries, Šlapeto, Condurango, Emil Viklický).

Podobné filmy

Super prohnilí
(Ripoux 3) Philippe Noiret a Thierry Lhermite se vrací do svého rajónu na Montmartru, ale ...
dnes 21.50
ČT2
Zevlovat a prudit
(Observe and Report) V nákupním centru uplatňuje hlava místní ochranky Ronnie všechny svoj...
dnes 22.45
Nova Cinema
O život
Řízením osudu zbyde po skončení oslavy na chatě Vojta Kotek sám s Dorotou Nvotovou a pod v...
zítra 00.20
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 28. 7. 2021 Svátek má Viktor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz