fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

49% 15 hlasů
film / thriller, krimi, drama, Česká republika, , 80 min., od 15 let
Kinopremiéra v ČR 11.12.2014, DVD od 24.6.2015 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:01Bývalý polda si některé věci ze své minulosti rozhodně nechce připomínat. Ale připomenou mu je jiní... Pracuje jako soukromý detektiv, spí se svojí sekretářkou, sleduje lidi za peníze. Až do chvíle, než se mu do života připlete svůdná Raluca a otočí mu ho o 360 stupňů. Je to náhoda, osud, nebo na něj někdo nastražil past? Začnou se totiž dít věci, které by ho ani ve snu nenapadly. Jde v nich o sex, o vraždu, o velké odhalení, drsné připomenutí té proklaté minulosti...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Film-Noir je kromě svého uceleného příběhu hlavně specifická pro své hrátky se světlem a stíny v černobílém obraze. Český snímek se vším k danému žánru jakž takž přibližuje, jen bohužel v barevném provedení bez obrazových kouzel. Je to prostě nasnímané jako každý jiný film. Zdeněk Viktora si coby scénárista a režisér v jedné osobě vzal na bedra vskutku nelehký úkol. Žánr v českém filmu naprosto zapomenutý, tudíž nikdo neví, jak něco takového má vlastně vypadat. A to hlavně v českých podmínkách. S námětem si moc práci nedal. Prostě tu máme bývalého policistu živícího se jako soukromý detektiv hlavně ve sledování nevěrníků, který se snaží zapomenout na svou minulost, ale ať se snaží sebevíc, ta si ho stejně nakonec najde. A stačí k tomu málo. V zahraniční kinematografii téma zpracované nesčetněkrát a tak divák tímto zmlsaný se na tento počin bude dívat přeci jen s velkým odstupem. Jan Dolanský v hlavní roli svou postavu sice zahrál dobře, ale málo scenáristických nápadů mu nedalo šanci se ještě více patřičně herecky ´rozjet´, což je škoda. Děj je jednoduchý, předvídatelný a jednoznačný. Ale je český. Jméno detektiva - Filip Marold - není náhodné. Říká někomu něco jméno ´Philip Marlowe´? Znalcům filmů-noir by mělo. Snímek se také označuje jako erotický. Nic proti ničemu, ale takové jednoduché a krátké sexuální scény jsou viděny v kdejakém českém snímku napříč žánry, takže o nic extrovního se zase až tak nejedná. Malvína Pachlová jako svůdná femme fatale je tak asi jediná, která hlavně pány zaujme. Nic naplat, bez zkušeností ani takovýto specifický žánr nemohl dopadnou jinak, i když snaha vidět přeci jen je.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Raluca

Bývalý policista Filip Marold je soukromý detektiv a o práci nemá nouzi. Má poměr se svou sekretářkou Markétou , která je manželkou Filipova kamaráda Bruna, který je stále u policie a pomáhá Filipovi se sháněním informací. Filipa Marolda si najala Karolína Krausová, aby zjistil, zda se její nevlastní syn Martin, nedostal na šikmou plochu, neboť se začal stýkat s pochybnými lidmi. V baru, kam Filip Martina sledoval, zaujme Filipa dívka Raluca, kterou Martin obtěžoval. Filip se s Ralucou začne bavit, ale když Martin odejde, Filip se rozloučí a spěchá za ním. Martin si na Filipa počkal, zbije ho a ležícího na zemi jej najde Raluca, která pozve Filipa k sobě na skleničku. Ze skleničky se stal románek a Filip tráví u Ralucy dost času, neboť mu vysvětlila, že její manžel Vlado jezdí domů jen na víkendy. Filipovi přišel email s nahrávkou z jeho bytu a s fotkou Ivana Vrbovského, jeho bratra Romana a z fotky je jedna osoba vystřižena. Roman s Ivanem ovládali pražskou prostituci, Roman byl zatčen a Ivan zabit. Filip byl tehdy u policie, byl obviněn z vraždy Ivana, ale nebyl odsouzen, jen propuštěn z policejní služby... Od chvíle, kdy se Filip začal scházet s Ralucou, přestal být ostražitý a začala jej dohánět minulost. Filipovi zavolá vystrašená Raluca, která tvrdí, že ji Vlado napadl a Filip se rozjede k ní domů, kde se s Vladem popere a zabije ho nožem, který mu Raluca podala. Roman Vrbovský byl propuštěn a Filip zjišťuje, že Vrbovský žil s paní Krausovou, s kterou se navíc včera sešla Markéta. Filip začne být ve střehu, ale už je pozdě, neboť se ukáže, že Raluca byla celou dobu ve spojení s Romanem Vrbovským. Když je Filip zatčen a vyslýchán kamarádem Brunem, dojdou mu i další souvislosti, neboť Bruno vzal Filipa na setkání s Romanem Vrbovským. Filip občas přemýšlel, jak by Bruno reagoval, kdyby se dozvěděl, že mu chodí za manželkou a teď už to ví. Co Filip neví, je to, že vystřižená osoba z fotky byla Raluca.


Podobné filmy

Královny plesu
(Teen Spirit) Krásné, ale namyšlené Amber se splnil sen, stala se královnou střední školy....
dnes 10.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Daredevil
V dětství Ben Affleck nešťastnou náhodou oslepl, ale ostatní jeho smysly znásobily intenzi...
dnes 12.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Co je šeptem...
(Rumor Has It) Přestože vede Jennifer Aniston spokojený život, stále jí ke štěstí cosi chy...
dnes 14.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 26. 1. 2021 Svátek má Zora
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz