fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

60% 20 hlasů
film / pohádka, mysteriózní, Německo, , 58 min., od 7 let
Rumpelstilzchen

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:52Slavná pohádka bratří Grimmů o zlatých nitích, krásné mlynářově dceři a mužíkovi s podivným jménem.
Chlubivý mlynář jednoho dne na trhu prohlásil, že jeho dcera umí i za slámy upříst zlato. Zaslechl to chamtivý král Gustav a zavřel dívku do vysoké věže s kolovratem a několika otepmi slámy. Zoufalé přadleně se zjevil podivný mužíček a slíbil jí pomoc. Ale musela za to draze zaplatit.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu U nás pohádky umíme bez pochyby líp a když jsem viděl německou sněhurku, tak jsem měl z tohoto opravdu obavy a nakonec to ení vůbec špatná pohádka, natož že to točili Němci, ale když to srovnám s českými pohádkami, tak se mají ještě hodně co učit.
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rampelník

Když se princ Moritz a hezká mlynářova dcera Lisa poprvé náhodou setkají na malé mýtině, na první pohled se jeden druhému zalíbí a doufají, že se co nejdřív znovu setkají. Do cesty se jim však postaví Lisin otec, vychloubačný mlynář Gisbert, který tvrdí, že jeho půvabná dcera je tak šikovná, že dokáže ze slámy upříst zlaté nitě. Když se o tom doslechne chamtivý král Gustav, poručí Lisu ihned dopravit do paláce. Zamkne ji do komory, plné slámy, a nařídí příst zlaté nitě, jinak bude odsouzena k smrti. Zoufalá dívka už se smiřuje se smrtí, když se objeví záhadný mužík, který jí pomůže. Za odměnu však vyžaduje Lisin náhrdelník, který je jedinou památkou na její matku. Královu chamtivost a touhu po zlatě výsledek neukojí, a tak Lisa musí trávit v komůrce další noci a ze slámy vyrábět další a další zlato, vždy s pomocí záhadného mužíčka a vždy za nějakou neobvyklou odměnu. Když si mužíček třetí noc vyžádá její nenarozené dítě, je už dívka tak zoufalá, že mu je přislíbí. Její utrpení však přece jen brzy skončí, protože král doplatí na chamtivost a stane se na zlato alergický. Propustí Lisu a uvolní trůn pro Moritze, který se s Lisou ožení. Zdá se, že se vše v dobré obrátilo, a do roka se Lise narodí děťátko. V tu chvíli se znovu objeví mužík a připomene Lise přísahu. Zoufalá královna mu za své dítě nabídne cokoli, ale on nic nechce. Nakonec se však přece slituje a slíbí, že pokud Lisa do tří dnů uhodne jeho jméno, bude si moci dítě ponechat. Královna okamžitě začne pátrat po celém království, úkol však bude mnohem obtížnější, než tušila.


Podobné filmy

O brokátové růži a slavíku z perleti
Pohádka podle H. Ch. Andersena o nafoukané princezně a pasáčkovi vepřů (1982). Hrají: H. M...
zítra 09.55
ČT1
Skrytá vada
(Inherent Vice) Píše se rok 1970 a kalifornský soukromý detektiv Larry "Doc" Sportello se ...
zítra 21.55
Nova Cinema
Norman a duchové
(ParaNorman) Malý Norman to nemá lehké. Je totiž obdařen velmi zvláštním darem. Může komun...
pá. 30.7. 18.15
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 28. 7. 2021 Svátek má Viktor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz