fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    

74% 317 hlasů
komedie / muzikál / romantický, Česká republika, , 100 min.
DVD od 1.9.2001

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2001, Český Lev, Zvuk, Radim Hladík Jr. , Otto Chlpek


Ukázka
00:30Filmový muzikál zasazený do horkého léta roku 1968, plný lásky, tance a melodií, které nelze vymazat z paměti.
Populárními českými hudebními hity 60. let a pestrobarevně stylizovanou vizuální stránkou oslnil dobové diváky retro muzikál s tanečními výstupy mladých herců. Film Filipa Renče pojednává o milostném příběhu mezi maturantkou a vojákem, jejichž lásku zásadně ovlivní srpnové události roku 1968.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| 8-| :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Všechny komentáře k filmu 52+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rebelové

Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mě se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retro muzikálu Zdeňka Zelenky (spoluautor scénáře) a režiséra Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky - Tereza, Bugyna a Julča z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci - Olda, Tuřín a Drmola jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci -Šimon, Bob a Eman právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti…


O hercích

Jan Révai
obrazek Narodil se 11.února 1974 v Kladně. Vyučil se automechanikem.Poprvé se objevil v muzikálu Dracula. Poté vystupoval v dalších muzikálech jako např. v Hair, Mise, Romeo a Julie, Carmen, Pomáda (role Sonny). V současné době vystupuje v muzikálu Johanka z Arku (role Smrt a Anděl). Působil i v zahraničních produkcích např. v Německu v muzikálu s taneční skupinou Uno.
Hostuje v Hudebním divadle v Karlíně (Zasněžená romance a Sny z New Yorku). První filmové zkušenosti získal v zahraničním akčním filmu Enter the Eagle (čínsko - americko - česká koprodukce). Film byl natáčen v Hong - Kongu a v Čechách. V tomto filmu se objevil po boku dcery legendárního Bruce Leeho. Dále hrál v televizní inscenaci Život, který ti dávám, televizním filmu Polojasno (režie Filip Renč) atd. V mládí se věnoval parkurovému jezdectví a karate, později se věnoval společenskému tanci.Je velmi pohybově nadaný. Mluví plynně anglicky. Jazykové znalosti využil při již zmiňovaném filmu Enter the Eagle. K jeho zálibám patří extrémní sporty,ale jako protiklad se zajímá o východní kulturu,zejména o relaxaci těla i ducha. Jak sám říká: "Rád riskuji a zkouším vše nové, co jsem ještě nezkusil a vše co dělám, dělám naplno."

Lubo Kostelný
obrazek Narozen 5.července 1981 v Martině.Během studia na základní škole začal hrát v divadle SNP v Martině - Hrajme sa na Petra. K této hře byla vydána deska. Studium na Konzervatoriu v Bratislavě - hudebně - dramatický obor Studium na VŠMU - profesoři M.Vašáryová a M.Huba.

Role: Sokoliár Tomáš - režie Václav Vorlíček Krajinka - M.Šulík
K jeho zálibám patří zpívání a poslech hudby zejména triphopu.

Jaromír Nosek
obrazek Narodil se 1.února 1978 v Jilemnici (okres Semily). Vystudoval gymnazium Ivana Olbrachta v Semilech.Poté naštěvoval JAMU v Brně. První role získal již při studiu na JAMU.Hostoval v ND v Brně ve hře Imanuel Kant v režii Martina Čičváka. V televizi vytvořil několik epizodních postav a hlavní roli v dětských Bakalařích. Mezi jeho zájmy patří hra na klavír,zpěv a zejména malování a kreslení,i když jak sám říká: "Teď na to nemám moc času."

Zuzana Norisová
obrazek Narozena 24.ledna 1979 v Malackách. Vystudovala konzervatoř v Bratislavě obor hudebně - dramatický. Hostovala v Divadle Andreja Bagara v Nitře, kde nastudovala role: Becky ve hře Tom Sawyer (režie: Martin Kákoš), Tereza v rockové opeře Povraz s jedným koncom (režie: Soňa Ferancová), Chiffon v muzikálu Malý obchod hrôzy (režie: Ján Ďurovčík ). Dále hostovala v Slovenském národním divadle v Bratislavě v muzikálu Malá nočná hudba v roli Fredderiky (režie:Peter Mikulík). Účinkovala v TV seriálu Vel'ké srdce v roli L'ubky (režie: Peter Mikulík), v TV seriálu Horská služba v roli Kristiny (režie: Peter Kocka) a v televizní inscenaci Súdny deň v roli Anny (režie: Martin Kákoš). V současné době účinkuje v muzikálu Pomáda v roli Sandy (režie: Ján Ďurovčík) v Praze na Výstavišti, dále nastudovává roli Sugar v muzikálu Niekto to rád horúce (režie: Milan Lasica) na Nové scéně v Bratislavě.

Anna Veselá
obrazek Narodila se 11. června 1977 ve Frýdlantě v Čechách. Vystudovala brněnskou konzervatoř. V posledních dvou letech působí v brněnském Ha Divadle, v divadle 7 a půl a v loutkovém divadle Radost. Hrála ve filmové pohádce Císař a Tambor (režie: Václav Křístek) a televizní pohádce Jak kováři přišly k měchu. Žije v Brně.

Alžběta Stanková
obrazek Narozena 31. března 1979 v Bratislavě. Vystudovala německé gymnázium v Bratislavě. Poté studovala na státní konzervatoři v Bratislavě a na Ekonomické univerzitě tamtéž. Získala angažmá v Radošínském naivním divadle v Bratislavě. V současné době vystupuje v muzikálu Pomáda v rolích Frenchy, Patty a Cha - Chy. Má ráda hru na klavír, které se věnuje již 12 let.

Martin Kubačák
obrazek Narodil se 8. května 1976 v Praze. Vystudoval gymnázium. Pak byl přijat na DAMU, kde byli jeho pedagogy Jana Hlaváčová, Svatopluk Skopal a Dana Kolářová. Dvakrát hostoval v Divadle na Vinohradech. Získal angažmá v Jihočeském Divadle v Českých Budějovicích. Filmové a televizní zkušenosti získal na projektech Na Hraně (režie p. Dufek), Polojasno (Filip Renč), Živá voda (p. Linhart). K jeho zájmům patří divadlo, parašutismus a připravuje se na potápěčské kursy.

Ondřej Šípek
obrazek Narodil se 8. Července 1975 v Prostějově. Navštěvoval základní školu se zaměřením na lední hokej a zároveň navštěvoval LŠU. Úspěšně prošel sítem na konzervatoř v Brně. Po 4 letech pokračuje v divadelním studiu na brněnské JAMU, kde absolvoval ve hře Bertolda Brechta Baal v režii Martina Čičváka. Během studia hostoval v několika brněnských divadlech. V současné době má angažmá v Horáckém divadle v Jihlavě. Role Tuřína je jeho filmovým debutem. Mezi jeho koníčky patří sport a spánek.

Petr Burian
obrazek Narodil se 1. prosince 1976. Vystudoval Státní konzervatoř v Praze, obor hudebně-dramatický (absolvoval v roce 1998). Hostoval v divadle v Karlových Varech, nyní hostuje v pražském Činoherním klubu. Filmové zkušenosti získal například ve filmu režisérky Z. Zemanové Eine kleine jazz music nebo v Tmavomodrém světě režiséra Jana Svěráka. V letech 1996 - 1999 účinkoval v různých televizních pořadech jako například: Co mám dělat, když.... (40 dílů), O poklad Anežky české, v seriálu Na lavici obžalovaných (režie M. Holý) aj. V neposlední řadě hrál také v televizním filmu režiséra Filipa Renče Polojasno.
Od roku 1994 aktivně působí i v dabingu. V letech 1998 - 2000 působil na rádiu Zlatá Praha jako moderátor ranního vysílání.
Mezi jeho záliby patří sport, francouzská kinematografie a Francie obecně.

Tvůrci

Filip Renč
obrazek Narozen 17. srpna 1965 v Praze
studium na FAMU v letech 1986 - 1992
v roce 1987 - hlavní cena na festivalu světových filmových škol v Mnichově za školní film "Zapadákov" a cena Maxim na FAMU
v roce 1988 - hlavní cena na festivalu světových filmových škol v Mnichově za školní film "Srdíčko"
filmový debut "Requiem pro panenku" - Filmové studio Zlín.
v roce 1992 - hlavní cena na festivalu Československého filmu FÓRUM v Bratislavě za film "Requiem pro panenku", film byl promítán na americkém filmovém institutu v Los Angeles. Ve své době nejnavštěvovanější český film.
ceny Akademie populární hudby:
1993 - videoklip "Láska je láska" - Lucie Bílá
1995 - videoklip "Zahrada rajských potěšení" - Lucie Bílá
1999 - videoklip "Medvídek" - skupina Lucie


ceny Slovenské hudební akademie:
1993 - videoklip "Ona je Madona" - Robo Grigorov
nejlepší klip roku časopisu Popfórum - Slovenské 1999 - "Medvídek"
v roce 1995 natočil druhý celovečerní film "Válka barev"
film dostal hlavní cenu za kameru na filmovém festivalu v San Diegu v USA a Českého lva za střih
v roce 1998 - režijní spolupráce na divadelních projektech "MISE" a jihokorejská verze muzikálu "DRACULA" adaptovaného v Jižní Koreji
1999 celovečerní TV film "POLOJASNO" - hraná rekonstrukce revolučních událostí v listopadu 1989
Filip Renč je režisérem i v reklamní oblasti, vytvořil spoty například pro: Mazda, Dobrá Voda, Vlasta, Nestlé, Danone, Sazka, Modafen, Alianz aj.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 3. 7. 2022 Svátek má Radomír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz