fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 392 hlasů
film / drama, USA, , 122 min., od 11 let
The River

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
04:28Povodeň připraví farmáře Mela Gibsona téměř o všechno. Vybojuje svůj zápas s nezkrotným živlem a získá opět respekt i lásku rodiny?
Manželé Tom a Mae Garvey vedou urputný boj s místní samosprávou, která chce zatopit jejich půdu. Když se do čela projektu o získání majetku dostane Maein bývalý přítel John Wade, napjaté vztahy se vyhrotí a nad zaplavenými břehy řeky zavládne atmosféra strachu a zloby.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Hospodářská krize a s tím spojené těžkosti. Příběh je zasazen do oblasti státu Tennessee a je napsán tak, že to v podstatě nemá klad ani zápor. Každému tu jde o přežití a tím se přirozeně stává někomu terčem nenávisti. Týká se to i zdánlivě hyenistického manažera snažícího se všechny vyštvat ze svých pozemků, aby je mohl vykoupit a postavit tak na řece přehradu. Farmáři by totiž skončili i bez toho, neboť jejich živobytí pravidelně ničí při vydatných deštích rozvodněná řeka a když se k tomu přidá ona hospodářská krize, dílo zkázy je dokonáno. Manažér chce jen využít přírodní živel. To je jako snaha farmářů si vydělat peníze ve zdejší továrně. Jenomže když tam zrovna stávkují odbory kvůli zajištění lepších podmínek, jsou všichni v jejich očích bráni jako stávkokazové a tím terčem nenávisti zrovna tak. Koho zajímá, že oni ty peníze opravdu potřebují hlavně na své dluhy a k záchraně svého hospodářství. Tady prostě nelze určit kdo je v právu a kdo ne. Atmosféra snímku je tak velmi reálná a hodně k zamyšlení. Pohled na danou věc z více stran je velice přínosem. Silný příběh v přirozeném tempu s vynikající kamerou pozvedávajíce tragédii doby.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Řeka

Farmář Tom Garvey i jeho žena Mae se narodili v Tennessee, jsou zvyklí pracovat a snaží se udržet při životě farmu, kterou Tomova rodina vlastnila po generace. Pole i usedlost ale stojí v záplavové zóně řeky, která se při velkých deštích rozvodňuje. V současné době se celá Amerika potýká s ekonomickou krizí, výnosy ze sklizně jsou mizivé a Tom tedy musí přijmout práci v železárnách, aby uživil rodinu. Na farmě zůstává na všechnu práci sama Mae a děti. Místní podnikatel Joe Wade se snaží skupovat domy a farmy u řeky, protože plánuje celou oblast zatopit a postavit přehradu. Navíc se zdá, že Wade není úplně lhostejný osamělé Mae. Podaří se Tomovi zachránit farmu před rozvodněnou řekou a svoji ženu před Wadem?


Podobné filmy

Jesse Stone: Radikální změna
(Jesse Stone: Sea Change) Policejní šéf Tom Selleck řeší tentokrát dva případy znásilnění....
dnes 05.25
Nova Cinema
Pasažéři
(Passengers) Vesmírná archa Avalon cestuje ze Země na planetu Homestead II. Přepravuje pět...
dnes 13.20
Nova Cinema
Královské zásnuby
(Royal Matchmaker) Majitelka newyorské seznamovací kanceláře Kate Gleasonová, přezdívaná K...
dnes 15.45
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 28. 5. 2023 Svátek má Vilém
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz