fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 381 hlasů
film / drama, USA, , 122 min., od 11 let
The River

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
04:28Možno, že zastavia rieku, ale zastavia aj ľudskú chamtivosť?
Farmu Mela Gibsona a Sissy Spacekové dělí v době hospodářské krize od krachu jen krůček. Podaří se jim odvrátit nejhorší, pak ale přijdou silné a vytrvalé deště...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Hospodářská krize a s tím spojené těžkosti. Příběh je zasazen do oblasti státu Tennessee a je napsán tak, že to v podstatě nemá klad ani zápor. Každému tu jde o přežití a tím se přirozeně stává někomu terčem nenávisti. Týká se to i zdánlivě hyenistického manažera snažícího se všechny vyštvat ze svých pozemků, aby je mohl vykoupit a postavit tak na řece přehradu. Farmáři by totiž skončili i bez toho, neboť jejich živobytí pravidelně ničí při vydatných deštích rozvodněná řeka a když se k tomu přidá ona hospodářská krize, dílo zkázy je dokonáno. Manažér chce jen využít přírodní živel. To je jako snaha farmářů si vydělat peníze ve zdejší továrně. Jenomže když tam zrovna stávkují odbory kvůli zajištění lepších podmínek, jsou všichni v jejich očích bráni jako stávkokazové a tím terčem nenávisti zrovna tak. Koho zajímá, že oni ty peníze opravdu potřebují hlavně na své dluhy a k záchraně svého hospodářství. Tady prostě nelze určit kdo je v právu a kdo ne. Atmosféra snímku je tak velmi reálná a hodně k zamyšlení. Pohled na danou věc z více stran je velice přínosem. Silný příběh v přirozeném tempu s vynikající kamerou pozvedávajíce tragédii doby.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Řeka

Tom a Mae Garveyovi žijí se svými dvěma dětmi v Tennessee, kde se v době hospodářské krize pokouší uživit farmařením na své farmě, která se neustále potácí krůček od krachu. Jejich farma stojí poblíž řeky, která na jedné straně dává jejich polím potřebnou vláhu, na druhé straně však neustále hrozí záplavami, které by mohly úrodu zničit. Navíc se objeví manažer Joe Wade, který se rozhodne zemědělce kolem řeky zlikvidovat, aby mohl levně skoupit jejich pozemky a draze je prodat vládě, která tu hodlá vystavět přehradní nádrž. Garveyovi se však nevzdávají a jsou odhodláni udělat cokoli, aby se udrželi. Prodávají zařízení farmy v dražbě, ve které někteří jejich sousedé přijdou téměř o veškerý majetek, Tom se rozhodne nastoupit do blízké továrny jako dělník-stávkokaz poté, co odbory vyhlásí stávku, Mae, která se téměř zaplete s Wadem, se snaží farmařit sama s dětmi. A když už se zdá, že jsou z nejhoršího venku, udeří osud v podobě přírodní katastrofy. Po silných a vytrvalých deštích se řeka rozvodní a hrozí, že vše zničí.


Podobné filmy

Králova přízeň
(Other Boleyn Girl, The) Anglický král Jindřich VIII. pochopí, že jeho manželka Kateřina A...
dnes 11.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Život po životě
(Hereafter) Příběh tří lidí, které nějakým způsobem postihla smrt. Matt Damon je americký ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Prodloužený víkend
(Labor Day) Kate Winsletová a Josh Brolin v hlavních rolích melodramatického snímku o zaká...
dnes 21.45
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 25. 5. 2020 Svátek má Viola
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz