fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

80% 3235 hlasů
film / drama, akční, romantický, USA, , 119 min., od 12 let
DVD od 1.4.2005 Bonton, Blu-Ray od 21.11.2012 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1976, Oskar, Režie (J. G. Avildsen), Film


Ukázka
03:32Sylvester Stallone ve své nejslavnější roli!
Rocky Balboa je boxer, který se snaží prorazit a udělat velkou kariéru. Za ubohý plat pracuje ve Philadelphii v továrně na maso a přivydělává si jako vymahač dluhů. Když se mistr těžké váhy Apollo Creed chystá do Philadelphie, jeho manažeři chtějí zorganizovat exhibiční zápas mezi Creedem a nějakým neznámým boxerem pod lákavým sloganem, že pan "nikdo" má šanci stát se "někým". Předpokládá se, že Creed zápas s přehledem vyhraje, ale Rocky o tom očividně neví a považuje zápas za svoji jedinou šanci na úspěch.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Když se řekne pojem "Nejznámější sportovní film z boxerského prostředí", okamžitě se mi vybaví film Rocky potažmo i celá slavná série o "Italském Hřebci". Rocky je filmem mnoha prvenství. Ať už tím že otevřel dveře do Hollywoodu tehdy ještě neznámému Sylvesteru Stallonovi, tak i proto, že tento film rozpoutal "boom" s filmy s boxerskou tématikou jelikož jako první prezentoval sportovní film pro masy, nejen pro skalní fanoušky boxu. Celá série je bezesporu legendou, nicméně jak už to tak bývá, první díly jsou vždy ty nejlepší.
Všechny komentáře k filmu 43+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rocky

obrazek
Slavné boxerské drama outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou. Titulní hrdina, neúspěšný třicetiletý boxer Rocky Balboa, pracuje jako výběrčí dluhů pro místního lichváře, boxuje v pokoutních zápasech a neúspěšně se dvoří Adrian, plaché prodavačce v obchodě s drobným zvířectvem. V době, kdy bývalý trenér vyhodí Rockyho z tělocvičny, protože se mu zdá, že jako boxer promrhal svůj talent a je vyřízená existence, chystá se ve Filadelfii boj o titul mistra světa v těžké váze. Protože se však vyzyvatel zranil a nemůže k zápasu nastoupit, vyhlásí obhájce titulu Apollo Creed, že bude boxovat s kterýmkoli místním boxerem, protože chce dokázat, že Amerika je zemí, v níž má každý šanci uspět. <>Obrázek nenalezen<> Vybere si Rockyho, protože se mu líbí jeho přezdívka "Italský hřebec", slibující dobrou publicitu. Zatímco se Rocky nesměle sbližuje s Adrian, rozjíždí se velkolepá reklamní kampaň. Rockyho zpovídají televizní reportéři, píše se o něm v novinách. Všichni se ovšem vysmívají jeho bezelstnosti a nikdo mu nedává sebemenší šanci. Přijde za ním bývalý trenér Mickey, nabízí mu své služby jako trenér a manažer. Rocky jej nejprve vyhodí, ale pak souhlasí. Začíná tvrdý trénink. Běhá, boxuje a postupně se dostává do fyzické i psychické kondice, také díky tomu, že se k němu nastěhuje Adrian. <>Obrázek nenalezen<> V noci před zápasem se jí Rocky svěří, že chce s Creedem vybojovat rovnocenný zápas, i když si uvědomuje své minimální šance. 1. ledna 1976 je hala vyprodána. Začíná velkolepá podívaná, kterou je boj o titul mistra světa. Překvapený Apollo Creed, pro něhož je zápas, stejně jako pro diváky, pouze show pro pobavení, jde hned v prvním kole po Rockyho ráně k zemi. Teprve pak začne opravdový zápas. Rocky bojuje jako o život, několikrát jde k zemi, ale pokaždé se zvedne.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Americké psychologické drama z prostředí profesionálního boxu vzniklo v roce 1976 podle scénáře Sylvestera Stallona. Příběh outsidera Rockyho jakoby byl příběhem samotného Stallona. Také on byl outsiderem, statistou, který se živil čištěním klecí v ZOO a za pár dolarů hrál v laciných erotických filmech. V roce 1975, inspirován zápasem slavného Muhammada Aliho s druhořadým boxerem Chuckem Wepnerem, začíná psát scénář Rockyho. Poté, co jej byl nucen několikrát přepsat, a pak odmítal stále se zvyšující částku za scénář, protože chtěl scénář prodat pouze s podmínkou, že bude hrát hlavní roli, konečně uspěl. Místo nabídnutých 350 000 dolarů, které mu studio nabídlo za scénář, dostal pouhých 20 000 dolarů, ale zato jako herec získal životní šanci. Film, jehož režie se ujal John G. Avildsen vznikl s rekordně nízkými náklady, které o pouhých padesát tisíc přesáhly jeden milion dolarů, což je na hollywoodský film částka opravdu minimální. Studio počítalo s tím, že pokud všechno vyjde, vydělá film 5 milionů dolarů. Skutečnost tento předpoklad překonala neuvěřitelným způsobem: tržby přinesly 112 milionů. Navíc byl film navržen na devět Oscarů, z nichž tři opravdu získal. Ze Stalloneho se stala hvězda, která září na hollywoodském nebi dodnes.

Podobné filmy

Rande v Římě
(When in Rome) Newyorská realitní agentka Kristen Bell je mladá, úspěšná, ale v lásce má s...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Osamělý mstitel
(A Man Apart) Svět drog je nemilosrdný a krutý. Když Vin Dieselovi sebrali jeho lásku, seb...
dnes 23.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Na vlásku
(Tangled) Prvorozenou královskou dceru Lociku unese čarodějnice Gothel a zavře ji ve své v...
zítra 05.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 30. 9. 2020 Svátek má Jeroným
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz