fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

54% 13 hlasů
film / komedie, Česká republika, , 80 min.
Kinopremiéra v ČR 9.12.2010 v SK 21.4.2011, DVD od 13.4.2011 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:39Želvičky, rozepsané detektivky, taneční pro dospělé, vražda na pět způsobů, cappuccino se šlehačkou a jedno velké stěhování z Ameriky do Čech... To vše a ještě mnohem více prožívají hrdinové v laskavé (rodinné) komedii Rodinka. Soužití několika generací přináší kuriózní situace. Ztřeštěná puberťačka, pěstitel orchidejí na penzi, vášnivý kutil s katastrofálními následky, studentka univerzity třetího věku, které se stále zapalují lýtka, archeolog bez práce a další členové docela normální a přesto krásně praštěné (bláznivé) RODINKY, se rádi sejdou za každých okolností u společného stolu, ke kterému se vždy dají přidat další židle.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dušan Klein je fakt umělec v každém směru. Nenavazující události připomínající povídky nikam nesměřující děj. Prostě si to jenom tak plyne. Je to celý jedna neskutečná nuda s hrozně křečovitou srandou. Kolářová hraje opět stejnou roli, silně pochybuji, že umí také nic jiného. Herci o kterých sem si myslel, že jsou dobří u mě naprosto klesli. Na tohle jít do kina, tak po 5 minutách odcházím. Jedním slovem katastrofa!
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Rodinka

Nová setkání se "starými" oblíbenými hrdiny Pavlou, Káčou, Zdeňkem, dvojčaty-raubíři (dnes jsou z nich muži v nejlepších letech) a "novými" rodinnými příslušníky, o které se rodinka za více než třicet let od svého vzniku rozrostla. Sympatické na tomto setkání je, že dnešní Rodinka "zdědila" originální smysl pro legraci, milou ujetost, zálibu v ztřeštěných nápadech i schopnost tolerance a že jde pořád o malou komunitu lidí, kteří se mají rádi a pro které je rodina a vzájemná soudržnost na prvním místě. Stejně jako kdysi, i dnes je centrem dění Rodinka hala a kuchyně, kde se scházejí a řeší s humorem sobě vlastním všechny trable a legrační i vážnější kolize, prožívají krásné rodinné chvíle... Nebo, a to je novinka, scházejí se v zimní zahradě, kterou Zdeněk přetvořil na "tropy". Pěstuje zde orchideje, které by mu záviděl i slavný detektiv Nero Wolf. Rodinné porady v tropech mají většinou tak trochu tajnůstkářský ráz. Právě tady rodinná rada řeší třeba problém: Jak se zbavit hodné, ale příliš zvědavé sousedky? Budou to tedy opět setkání, která nabídnou chvíle nabité pozitivní energií a rodinnou pohodou. Jak zplodit potomka? Kdo vyprávěl malé Daisy pohádky o Zelené Karkulce, Hodných jezinkách či Odbarvené zlatovlásce? Jak dopadli Zdeněk a Káča na tanečních kurzech pro pokročilé? Proč se Andulka schovává před tchýni? Jaký poklad zanechala Babička rodince? Proč Pavle mizí z pračky ponožky? Kdo je Míša a jak se vloupala k rodince? Jak se stal Pavel zámeckým pánem? Proč se rodinný pes jmenuje Alarm? Jaké štědrovečerní překvapení připravil pro rodinu "raubíř" Petr? Kdo "zamordoval" vánoční kapry?... To je jenom několik málo dějových motivů, o nichž se více dozvíte ve filmu...


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Natáčelo se ve filmových ateliérech Gatteo v pražské Hostivaři.

Tady vznikla skvělá dekorace, která připomíná tu původní, i když se změnila v některých detailech. Centrem rodinky zůstává obytná hala s pohledem na dvorek a oknem, kterým se stále do obýváku leze. Tuto cestu používá obzvlášť ráda sousedka Holubová zvaná Holubice, protože přes zahradu to má blíž. Zahrála si ji s chutí Naďa Konvalinková. Tady se rodinka schází, tady si povídají, řeší problémy a prožívají radosti.

Nechybí ani kuchyňka (pečou se zde i dvojctihodné koláčky podle receptu maminky „Medřické“) Novinkou je zimní zahrada, kterou Zdeněk proměnil na tropy (min. 40°!), protože se z něj stal v důchodu pěstitel orchidejí. I tady se občas rodinka schází, hlavně ve chvílích, kdy je potřeba něco projednat supertajně (například, jak se zbavit všetečné sousedky Holubové nebo se sejít s redaktorem a nakladatelem Hustopsem tak, aby o tom nevěděla Pavla. Sem chodí za tátou Andulka - Lucie Vondráčková stěžovat si na zvědavou tchýni Holubovou:

Andulka: Je to hrozná tchýně, pořád za námi chodí a na něco se ptá. I v noci.
Zdeněk: Na co se může ptát v noci?
Andulka: Jestli už spíme…
Zdeněk: Tak se vrať domů. My budeme jenom rádi…
Andulka: Ale já jsem vdaná, tati. A co Jiřík?
Zdeněk: Ten taky - vejdem se sem všichni

Natáčení probíhalo v dost šibeničním tempu - neobešlo se to bez dvanáctihodinových či nočních směn. Na place, i přesto převládala  pohoda a příjemná atmosféra, a to hlavně díky zkušenému režiséru Dušanu Kleinovi, který s dokonalým profesionálním přehledem a pověstnou laskavostí dirigoval rodinkovský koncert a dokázal bez nervozity a napětí překlenout i chvilky, kdy se ne vše dařilo tak, jak by mělo.

První natáčecí dny byly poznamenané horkým a dusným počasím, takže v ateliéru se často nedalo dýchat a každá přestavba a krátké přestávky v natáčení se využívaly k tomu, aby se vzduch trochu ochladil narychlo zakoupenými obrovskými ventilátory. Producent Miloslav Šmídmajer nechal vyrobit hercům kapesní ventilátorky s logem Rodinky prostě stylové, ale než je vyrobili, tak došlo ke změně počasí, takže nakonec horko v ateliéru bylo příjemnou změnou proti chladu a dešťům.

Narozeniny

Pondělí 6. září se stal výjimečným dnem, protože v tento den slavila narozeniny Jana Štěpánková. Dostala krásnou kytku, polibek od Dušana Kleina a producenta Miloslava Šmídmajera a obrovský dort s nápisem Rodinka a fotku s celým štábem.

Mimochodem - Jana Štěpánková spolu s Danielou Kolářovou a Jaromírem Hanzlíkem - „rozpoutali“ herecký koncert. Být s těmito hereckými osobnostmi jenom několik dní na place by prospělo každému mladému adeptu herectví možná víc než jeden semestr na DAMU.

Kromě Poldinek, o které vzorně pečuje Zdeněk se v seriálu objeví i další zvíře - malý pes Alarm, kterého dostane Zdeněk k Vánocům - dlouho si ho přál.

Na natáčení dost často objevoval i nádherný ovčácký pes Bessi - Bessina. Domácí mazlíček Daniely Kolářové, kterého si herečka brala občas s sebou.

obrazek
Poslední natáčecí den seriálu Rodinka

připadl na sobotu 18. září 2010 a nesl se ve svátečné vánoční atmosféře. To proto, že Rodinka se natáčela chronologicky a poslední díl seriálu se celý odehrával o Vánocích. Však to také napovídá i název dílu - Štědrovečerní překvapení.

V ateliérech Gatteo v Hostivaři, kde se Rodinka natáčela, bylo už od osmi ráno rušno. V obývací hale, kde se rodinka schází a kde řeší drobné zádrhely a prožívá radostné chvíle, bylo potřeba udělat řadu úprav. Umístit na správné místo vánoční stromeček a vyzdobit ho, slavnostně prostřít velký oválný stůl pro 15 lidí(!), nanosit mísy s cukrovím, ovocem, zapálit svíce… a hlavně připravit a zabalit horu dárků, která se samozřejmě ani pod stromeček nevešla… Plné ruce práce měly i kostymérky a maskérky - poslední natáčecí den byl jediným dnem, kdy se na place před kamerou sešla rodinka v plném počtu 14ti členů a s panem Semerádem a redaktorem Hustopsem to bylo nakonec 16 lidí! Se psem Alarmem 17!

Kolem desáté hodiny bylo vše připraveno k natáčení, stromeček zářil, za oknem na zahrádce bylo zasněženě a bílo a do haly se scházeli herci… promiňte, členové rodinky…

Pan režisér Klein, který to celé ranní balábile řídil a dirigoval, pozdravil herce ze svého režisérského můstku: Přeji vám všem krásné ráno, máme před sebou hodně práce, tak zkusme být disciplinovaní a soustředění, abychom stihli všechno natočit bez zádrhelů.

I při nejlepší vůli to bez zádrhelů nešlo. První nastal, když rodinka zjistila, že vánoční kapři jsou živí a že není nikdo, kdo by se na ně odvážil s kudlou. „Jednoho bych ukecal,“ vzdychl Zdeněk, „ale na tři si netroufnu“. Pavla nad tím velkoryse mávla rukou: „Tak si dáme k večeři kubu s houbami - je také zdravější“. Nakonec kapři putovali k sousedce Věře Holubové, kde si s nimi prý poradí a smažený kapr se samozřejmě večer podával.

A pak už šlo vše téměř hladce a podle scénáře, v němž se nešetřilo řadou „štědrovečerních překvapení“, které se valily na rodinku jako lavina a „na place“ se stále dělo něco zajímavého.

Některá překvapení byla ale opravdu překvapivá. Jana, manželka raubíře Pavla, se dozvěděla od jeho bratra Petra, že i on chodil s ní kdysi za mlada na rande místo bráchy. „Byli jsme spolu v kině na Vetřelci a ty ses krásně bála“, prozradil jí „mám líčit podrobnosti?“ Podrobnosti Jana odmítla poslouchat a raději zvolila útěk do kuchyně. A Petr se chlubil dál: „Pánové, nekecám, měli jsme s bráchou zadarmo dvojnásobnej počet holek!“ Pánové, Zdeněk a Honza, jenom vzdychli: „Tak o tom se nám může jenom zdát!“

Mimochodem - dvojče Petra Formana si zahrál Jakub Slach z Divadla Na Jezerce. Produkce oslovila i Matěje Formana, ale ten odmítl kvůli pracovním povinnostem. „Bráchové“ Petr a Jakub si však výborně rozuměli a byli k nerozeznání!

Pak se všichni převlékli do svátečního a Štědrý večer mohl začít. U stolu se sešla celá rodinka a čekali se i hosté. Naděnka Konvalinková, sousedka Holubová, nepřišla sama, ale v doprovodu se sympatickým panem Semerádem, který před nedávnem spravoval rodince střechu. Holubice zářila štěstím a spokojeností a hned zvěstovala: „My máme pro vás překvapení… My totiž ode dneška bydlíme spolu…“ S trochou obav čekala reakci - v rodince si potrpí na tradici a život „na psí knížku“ k těm tradicím nepatří (i když i s tímto problémem se musela rodinka v nových dílech potýkat). Obavy byly zbytečné - rodinka tuto zprávu přijala s nadšením a potleskem!

Naděnka Konvalinková přišla na natáčení i s další novinkou (tou opravdovou, ze života) -nadšeně vyprávěla, že se jim v noci narodila tři koťata, hýřila dobrou náladou, vtipy a po natáčení spěchala domů k těm malým chundeláčkům. Pochvalovala si i svoji roli v Rodince - hraje tam sousedku, trochu zvídavou a vlezlou, ale v jádru hodnou ženskou, trochu osamělou. A když se setká se sympatickým pokrývačem Semerádem, neváhá a žensky rafinovaně zaútočí na jeho osamělé srdce. A pokud jde o samotný seriál, tak jednoznačně hlasovala pro: „Je to úžasně lidské a krásné - a to dnes tolik potřebujeme!“.

<>Obrázek nenalezen<> Ostatně podobně se k Rodince vyjadřovala většina herců i tvůrců, ocenili snahu vzkřísit atmosféru někdejší Takové normální rodinky, navázat na jejího ducha, laskavost, toleranci, schopnost žít pod jednou střechou a ještě se z toho radovat a mít se rádi, navázat i na milou praštěnost a ujetost rodinky; snahu o vpravdě vlídný a laskavý rodinný seriál.

Mladší generace herců velmi si cenila i možnost zahrát si s takovými hereckými osobnostmi, jakými jsou Jana Štěpánková, Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík. A tato skvělá trojice předváděla na place tu nejvyšší školu herecké profesionality a hereckého umění. Sledovat je při práci bylo potěšením a velkým zážitkem! Stejného ocenění se dostalo i režisérovi Dušanu Kleinovi, který řídil a dirigoval rodinný koncert s přehledem, úžasnou profesionalitou a navíc s humorem a laskavým přístupem. Jenom občas z jeho režisérského stanoviště zaznělo ostřeší Ticho, prosím, uklidněte se! To ve chvílích, kdy se rodinka pustila sama to řešení rodinných problémů… A zcela výjimečně si „dovolil“ i nějaké to „sprosté“ slovo, to když například nebyla připravena do detailu scéna, kdy Manča dělá v kuchyni chemické pokusy. Ale za ty se předem omluvil při zahájení natáčení a také večer po jeho skončení.

Ale zpět na natáčení. Poslední scény, poslední záběry. Rodinka se sešla u rozbalování dárků, za nimiž se téměř ztrácí. Nebylo také jednoduché naaranžovat 16 herců před kamerou. Nebylo také jednoduché vyhovět mistrovi zvuku a nešustit těmi kilometry balicího papíru při rozbalování dárků! A každý se postaral o nějaké překvapení, zabodovali těhotná Andulka s manželem Jiřím, kteří přinesli novou zprávu o tom, že čekají dvojčata! (pokud možno, nechme jako tajemství pro diváky!). A její manžel Jirka se chlubil: Když něco dělám, tak to dělám pořádně!

Rodince doslova vyrazila dech zpráva Američanů - raubíř Petr, který se kdysi odstěhoval do Ameriky, se rozhodl vrátit s rodinou domů: „Chceme žít tady spolu s vámi, hrozně se nám už stejskalo!“ „My budeme opět Češi!“, radovala se jeho malá dcera Daisy (Agatka Zimová - ostatně tato sedmiletá dívenka, malý raubíř v sukních, okouzlila celý štáb svou spontánností, připraveností a přirozeným hereckým nadáním; každý požadavek pana režiséra splnila do puntíku a ještě přidala kapku navíc ze své malé osobnosti!)

A maminka Pavla na zprávu, že se její syn Petr vrací domů, se neubránila dojetí: „To je ten nejhezčí dárek! Vždycky jsem si přála, abychom byli všichni pohromadě!“

A radovali se všichni, jenom Zdeněk v zákulisí brblal! „No to mám tedy radost, že se nám sem nakvartýrují, to tady nebude k hnutí!“ A na poznámku režiséra, že Petr s rodinou bude bydlet v sousedním baráku, reagoval s humorem sobě vlastním: „ Jo, jo, to známe. Budou tady u nás nastěhovaní od rána do večera!“ Mávl rukou a odešel na plac se slovy: „Musím zpátky na plac, k těm komediantům, ale už mě unavují!“ A takový byl Zdeněk - Jaromír Hanzlík po dobu celého natáčení. „Nemám rád na place nervozitu a špatnou náladu, to se pak těžce hraje a pracuje!“ A tak neúnavně povzbuzoval svým nenapodobitelným způsobem: humornou hláškou ve chvíli, kdy to nikdo nečekal, vtipnými poznámkami, které však lze jen těžko tlumočit.

Například ve chvíli, kdy příprava scény byla zdlouhavá, prostě se nedařilo a ve vzduchu pomalu bobtnalo napětí, zahlásil: „Pánové, kde to vázne, já bych točil, až bych brečel“. A bylo po napětí… nebo se přihnal k režisérovi s dramatickým výrazem ve tváři: „Dušane, musíme točit, mě strašně rychle sortou vousy, tak aby to pak v obraze neskočilo!“

Ostatně Jaromír Hanzlík si svoji postavu doslova vymazlil a dotvořil a stále ji vylepšoval drobnostmi na scéně. Úžasně si pochvaloval i spolupráci s režisérem Dušanem Kleinem a po skončení natáčení jednoznačně prohlásil: „Od zítřka píšu pokračování Rodinky“.

Producent Miloslav Šmídmajer byl v tomto směru opatrnější. Na otázku řady herců i tvůrců, zda se bude pokračovat v Rodince, odpovídal, že o tom je zatím předčasné uvažovat, hodně napoví reakce diváků.

Ale ještě k natáčení a štědrovečerním překvapením - jedno z nejkrásnějších překvapení připravila rodince nezapomenutelná Babička z původního seriálu (pamatujete, psala detektivky) - ukázalo se, že Poklad, který odkázala rodince ve své závěti, skutečně existuje a že se jedná o rukopis její detektivky Capuccino se šlehačkou aneb vražda na pět způsobů - ale jestli se vraždilo arzénem, nebo cyankáli, tak to bych nechala jako překvapení pro diváky.

Rodinka rukopis objevila po třiceti letech, no rodinka - detektivku objevila malá Daisy, která přijela za babičkou Pavlou až z L.A. a při hře na schovávanou narazila na půdě na staré zažloutlé papíry, z nichž se vyklubala detektivka Capuccino se šlehačkou.

Manča, dcera raubíře Pavla, která má autorské ambice po babičce, ho dopsala a redaktor Hustopes se postaral o vydání!

A co ještě Babička odkázala ve své povedené závěti rodince:? Postel, peřinu, psací stůl, plnicí pero, velocipéd, pískající konvici na vodu - no a ten Poklad, na jehož objevení čekala Rodinka 30 let!

„Děkuji, byli jste skvělá rodinka a já se omlouvám za to, že jsem někdy použil sprostá slova“, poděkoval všem Dušan Klein, když bylo po posledních klapkách (na tři kamery a neklape se!) Poděkoval i producent Miloslav Šmídmajer, který byl určitě rád, že všechno dobře dopadlo - nastartovat a realizovat tento projekt nebylo lehké!

Spokojeně vypadaly i Daniela Kolářová a Jana Štěpánková, ale prý si počkají na reakci publika. A i když „bouchlo šampaňské“ a bublinky bublaly a perlily, tak k radosti, že vše dobře dopadlo, se mísil i smutek - rodinka všem přirostla k srdci.

<>Obrázek nenalezen<> Ještě není konec překvapením!

Rodinka na vánoce přivítala nového člena: Jmenuje se Alarm a je to Pes! Yorkshir! A obdarovaný, Zdeněk, dostal k němu i lupu, aby ho vždy našel.

Daisy a Vánoce: Pokud jde o české Vánoce - tak největší radost udělal Ježíšek malé sedmileté Daisy, která přijela za babičkou Pavlou až z Ameriky. Začalo se jí stýskat po rodičích Petrovi a Žofii, a tak si o ně napsala Ježíškovi s velkým předstihem - Santa Claus je daleko, tak aby Ježíšek věděl, že je u babičky. A dostala je - rodiče přijeli z Ameriky přímo den před Štědrým dnem a s obrovskou novinou - vracejí se z Ameriky domů a budou opět všichni pohromadě! My budeme opět Češi. Hurá!!!

Herci a tvůrci o Rodince

Josef Polášek - Jiří, syn sousedky Holubové a manžel Andulky, dcery Káči a Zdeňka:
Byla to hezká práce a čest pracovat s hereckými bardy a osobnostmi.
Andulka nezlobila, Lucka Vondráčková je strašně fajn.
A k těm dvojčatům: „Když něco dělám, tak to dělám pořádně!“

Petr Forman - Pavel, dvojče, raubíř
Na natáčení doslova přiletěl - z Francie. Letadlo mělo ale zpoždění, a tak to vypadalo, že nedorazí včas. Nakonec vše dobře dopadlo.
A raubíře Pavla, takto archeologa, který ztratil práci, zahrál skvěle.

Co mě napadlo, když mě oslovila produkce Rodinky? Že potřebují dvojčata!
(nakonec se jeho bratrem stal Jakub Slach! Matěk Forman odmítl nabídku kvůli jiné práci). Mimochodem, většina diváků si plete dvojčata-raubíře z Takové normální rodinky s neméně povedenými dvojčaty z filmů Jaroslava Papouška o rodince Homolkových. Myslí si, že v obou případech hráli dvojčata-Formanovi. Není to pravda. V Takové normální rodince raubíře hráli kluci Hybšovi.

„Ale jinak to byla pro mne úžasná zkušenost, přiznává Petr Forman, - jednak práce s panem režisérem Kleinem, ti úžasní herci a také i ta technika, kterou se tady natáčí - to je pro mne něco nového. A rozuměl jsem si i s manželkou!“, ukázal na stále usměvavou Lenku Vlasákovou, která hrála roli jeho manželky Jany.

Veronika Svobodová - Manča, dcera Pavla, teenagerka a hezky ujetá holka, prostě raubíř v sukních, autorské ambice po prababičce
„Co mě bavilo nejvíc? Všechno! Ne, ne, už vím - to, že jsem mohla polít pana Hanzlíka vodou…“ (ve scéně, kdy Zdeněk způsobí málem požár při testování vánočních prskavek)

Josef Hanzlík - Zdeněk, manžel Káči, orchidejář a kutil s katastrofickými následky, který udržoval dobrou náladu na natáčení.
„Největší výhrou tohoto seriálu je Dušan Klein - bez něho by to nešlo!“ A když se „rodinka“ loučila s natáčením, tak prohlásil: Musím domů, od zítřka píšu pokračování.

Roman Pavlíček, kameraman
„Mělo by se pokračovat - je to lidské a vlídné, má to atmosféru. A také je škoda té skvělé dekorace.“

Lucie Uhlíková - výtvarnice kostýmů
„Úžasně jsem si užívala!“ Jinak kouzelnice, která bůhvíodkud tahala nepřeberné množství korálků, šátků, čepic, ponožek, svetříků - prostě měla po ruce vždy vše, co po ní pan režisér chtěl.

Markéta Frosslová - Míša, přítelkyně Honzy, jejíž vstup do rodinky byl trochu problematický
„Je to tady prima. My máme podobně ztřeštěnou rodinku. Zvláště o Vánocích, které trávíme spolu - tak se tady cítím jako doma.“ Jo, a ještě se mi líbila ta noční košilka od Jany Štěpánkové, tedy od maminky Honzy Pavly.

Míša totiž vstoupila do rodiny v kuriózní i konfliktní situaci - Káča s Pavlou ji objevily ráno v průhledné noční košilce, kdy omylem spustila alarm a kdy ji považovaly za zlodějku, nebo dokonce za dívku z takové té „dámské noční eskorty“!

A když se ukázalo, že je to Honzova dívka, kterou Honza zapomenul představit mamince Pavle a rodině, tak Pavly se to velmi dotklo. Nakonec to ale vzala s humorem a dokonce koupila Míše dárek na usmířenou - bytelnou flanelovou babskou noční košili!

Radek Zima - Honza, syn Pavly, který si tajně přivede domů přítelkyni Míšu
„Miluji dva seriály - Takovou normální rodinku a Nemocnici. To je absolutní špička. Měl jsem radost, že se pokračuje a že má seriál podobnou atmosféru a vůni. Škoda, že jde jenom o šest dílů, že nebylo více místa pro mladší generaci rodinky.“

obrazek
Scény, které se točily na „dvě dobré“

Výbuch v kuchyni, kde Manča dělá pokusy - potřebuje zjistit něco konkrétního pro svůj román o upírech. Výbuch však nezpůsobí Manča, ale Zdeněk - věčný katastrofista.

Požár v „tropech“, v zimní zahradě, kterou Zdeněk zateplil, aby se tam dařilo jeho milovaným orchidejím . Autor požáru - opět Zdeněk. Chtěl předvést malé Daisy (dcera raubíře Petra, vnučka Pavly) jak budou prskat vánoční rachejtle . „Ale hořelo to hezky, že?“ řekl s omluvným výrazem ve tváři a dohasínajícími prskavkami.

U této scény byly ale obavy, co se stane za prosklenými dveřmi zimní zahrady, když tam naráz vybouchnou všechny petardy a prskavky. Sice se to zkoušelo, ale na volném prostranství před ateliéry.

Naštěstí vše dobře dopadlo a nakonec bylo povedenější a spontánnější první jetí, protože ani herci nevěděli do detailů, co vše se stane a co na ně čeká.

Nejsympatičtější pár v tanečních: Káča okamžitě zabavila Zdeňkovi sirky a vyhlásila „trest“: Máš domácí vězení. Smíš jenom do tanečních“. A právě v tanečních a prodloužené si Zdeněk napravil reputaci: byli s Káčou vyhlášeni za nejsympatičtější taneční pár. „Baby se o něho u dámské volenky předháněly! A jedna mu dokonce strčila do kapsy svou vizitku!“ - Vyprávěla pak Káča doma zážitky z tanečních.

Elektrický zkrat a málem další požár : Autor - opět Zdeněk. Chtěl navrtat díry a připevnit poličku. Navrtal elektrické vedení. Jen co se oklepal ze zděšení, prohlásil s klidem Angličana. „To nic… Já tu hmoždinku šoupnu o kousek výš a tu díru pod ní zakryju poličkou. “ „Ne!“ Razantně mu v tom zabránila jeho manželka Káča. „Já sama“. A pro jistotu sebrala Zdeňkovi vrtačku…

obrazek
Kdo je kdo v Rodince?

Z původního seriálu Taková normální rodinka zůstaly Káča, Pavla a Zdeněk, k nim přibyly postavy nové. Seznamte se s nimi!

Pavla Marková - Jana Štěpánková. V důchodu. Stálá záliba v józe. Cvičení sestavy pěti Tibeťanů patří k jejím ranním rituálům. Výborná matka a „miliónová tchýně“, jedinečný smysl pro humor a lehkou ironii, stoický klid. Objevuje v sobě nové možnosti, studuje univerzitu třetího věku a nebrání se navázat nový vztah… Je taková ochranitelka domu a rodiny s vřelým vztahem k vnučce Daisy… a i když to s humorem popírá, rodina je u ní vždy na 1. místě. A skvělá herecká kreace!

Káča: Copak normální mužský simuluje tropy?
Pavla: Normální mužský, Kačenko, dokáže simulovat všechno.
Pavel Marek - Petr Forman. Jedno z povedených dvojčat-raubířů, kterému je dnes už kolem čtyřicítky! Syn Pavly. V něčem připomíná tátu (hrál ho Eduard Cupák), usedlejší, se sklonem ke gurmánství. Povoláním vědec-archeolog, který právě přišel o práci, kterou miluje. Působí zpočátku pasivněji, ale nabudí se novou energií, když dostane skvělou pracovní šanci - stane se kastelánem na zámku (Petr: Wow! Brácha koupil zámek?) Miluje svoji ztřeštěnou dceru Manču a starostlivou manželku Janu.

Jana Marková - Lenka Vlasáková. Manželka raubíře Pavla. Zdravotní sestra. Vedlejší postava se sympatickým rysem pomoci, když je třeba, chápavá, milující matka a manželka, snacha Pavly. Se stoickým klidem i humorem nese dočasnou nezaměstnanost svého manžela a zvládá i nemožné situace, do kterých se dostává dcera Manča v teenagerském věku. Když se na Štědrý de „rozdávají“ překvapení, tak se dozví, že občas si s ní vyšel na rande i Petr (druhé dvojče- raubíř). „Byli jsme spolu na Vetřelci, krásně ses bála. Mám pokračovat?.. dobírá si ji Petr.

Manča Marková - Veronika Svobodová. Dcera Pavla a Jany, typická puberťačka, sympatická, energická, dráždí experimenty, provokuje výrazy, zdědila talent k psaní po babičce, seberealizuje se v hororech a s úžasným nasazením se pustí do dopsání babiččiny detektivky, kterou rodina náhodou objeví… Co ji nejvíce bavilo na natáčení? Všechno! Ale nejvíc možná to, že mohla polít Zdeňka (Jaromír Hanzlík) vodou, když se hasil požár v „tropech“. Zvládala s přehledem i tanec, zpěv, hru na klavír a chemické pokusy i experimenty s vlasy!

Petr Marek - Jakub Slach, syn Pavly, bratr Pavla, raubíř a druhé dvojče. Léta žije v Americe, kde si otevřel českou restauraci. S manželkou Žofií - Tereza Kostková, tvoří sympatický pár s obecnými rysy, které patří k rodince - smysl pro humor, soudržnost, vstřícnost. Jejich šestiletá dcera Daisy se potatila - raubíř v sukních. Stýská se jim oběma po domově a tak se rozhodnou k všeobecné radosti rodinky, ale hlavně Pavly, vrátit zpátky domů natrvalo. (Daisy: Hurá, my budeme zase Češi!) Pavla: To je nejkrásnější vánoční dárek. Vždycky jsem si přála, aby naše rodina žila pohromadě!)

Daisy Marková - Agátka Zimová. Raubíř v sukních (6 let). Dcera raubíře Petra a jeho manželky Žofie, kterou si vzal v Americe. Miláček rodiny, mazlíček babičky Pavly, žívá, úžasné nápady občas nebezpečného charakteru. Úžasně si rozumí se strýčkem Zdeňkem, který jí vypráví klasické české pohádky naruby. Když letěla z Ameriky do Prahy, tak „udolala“ několik cestujících, dvě letušky a paní, která ji na cestě doprovázela. Rejdilka a zvědavka. Její zásluhou objeví rodinka Poklad - rukopis detektivky, který jim babička odkázala ve své závěti spolu s psacím strojem, plnicím perem, peřinou, velocipédem apod. A miluje Ježíška víc než Santa Klause, protože ji splnil přání a na Vánoce ji přinesl rodiče (přiletěli z L.A.)

Honza Marek - Radek Zima. Nejmladší syn Pavly, asistent na vysoké škole, trochu nezodpovědný, zamilovaný, který se „proviní“ vůči rodinným tradicím - potajmu a bez dovolení Pavly si přivede domů dívku Míšu (je to mimochodem jeho studentka). Je z toho rodinné pozdvižení a konflikt s matkou, který skončí… zkuste hádat jak?

Míša Semerádová - Matkéta Frösslová. Studentka, přítelkyně Honzy Marka, sympatická na první pohled, vstupuje do příběhu v konfliktní situaci, ale ustojí ji milou povahou a získá si sympatie Pavly i rodiny. Domluvila rodince opravu rozpadající se střechy, kterou si vzal na starost její dědeček Semerád, pokrývač.

Káča Tumlířová - Daniela Kolářová. Dobrá víla rodina, která převzala na sebe starosti o chod domácnosti i praktické věci, které ostatním unikají. (Někdo musí držet rodinnou kasu!) Za ta léta se malinko proměnila z rozmazlené Káči z původní rodinky do pragmatické ženy, ale přibyl jí smysl pro humor, životní nadhled a nevyhýbá se samozřejmě ani romantice. Už si hrozně přeje být babičkou a je šťastná, že ji toto přání brzy splní dcera Andulka. Skvělý vztah s manželem Zdeňkem, který ani po letech nezevšedněl. Jenom musí Káča hodně „hlídat“ Zdeňka v jeho vášni ke kutilství. (Káča nad spálenou konvicí, kterou má na svědomí Zdeněk: „To není vada výrobce. Ta vada se jmenuje Zdeněk“).

obrazek
Zdeněk Tumlíř - Jaromír Hanzlík. Manžel Káči, botanik na penzi. Sympatický, trochu nepraktický, takže jeho záliba v kutilství většinou končí malými katastrofami. Vášnivý orchidejář, který ze zimní zahrady vybudoval „tropy“. Sklony k drobné nezodpovědnosti až romantice, rád si dobírá praktickou Káču, ale s láskou a humorem. Vřelý vztah s dcerou Andulkou. Pečuje o Poldinky s láskou, jako to kdysi dělal tchán (hrál ho Zdeněk Řehoř). Touží mít hlídacího psa. To by pak oželel i alarm, který samozřejmě kvílí ve vilce, kdy se mu zachce. Pavla dokonce hrozí, že “Zdeňkovi ty dráty u alarmu jednou překouše!“ Zdeněk v sobě objevil autorské ambice, když k rodince přijela malá Daisy z Ameriky. Vypráví jí klasické pohádky naruby: O vzteklým Smolíčkovi, Hodnejch Jezinkách, Odbarvený Zlatovlásce, Zelený Karkulce …

Andulka Holubová - Lucie Vondráčková. Dcera Káči a Zdeňka, majitelka květinářství. Provdala se za Jiřího Holuba, kluka ze sousedství, milá, příjemná a trochu vykolejená situací, že se jim nedaří s manželem mít dítě. Bydlí s Jirkou v domě jeho mámy Věry Holubové. Miluje tátu, jemuž se svěřuje se svými trablemi. Trpí tím, že je tchýně příliš zvědavá a nabourává jim s Jirkou jejich soukromí. Její manžel jí říká, že je praštěna. (Vysvětlí mu, že to jsou geny, radí ji Pavla.)

Jiří Holub - Josef Polášek. Manžel Andulky, syn Věry Holubové, sousedky, zubař s vlastní praxí. Nováček v rodině, který si v ní teprve hledá místo a snaží se pochopit praštěnost jejich členů. Miluje Andulku, má respekt před Káčou a Pavlou, hlavně při radách, jak zplodit potomka… to jsou situace, kdy mu Káča s Pavlou připomínají tak trochu jezinky z pohádek…

Věra Holubová - Naďa Konvalinková. Tajná přezdívka - Holubice. Sousedka, matka Jiřího, tchýně Andulky. Častý host (i nezvaný) u rodinky. Trochu komická postava, záliba ve slevách a levných koupích, zvědavá, trochu i vlezlá, ale v jádru hodná a hlavně vždy dobře naladěná (jak jinak, když ji hraje Naďa Konvalinková). Jen trpí samotou a ráda přijme nový vztah s mužem, o který bojuje se sympatickým nasazením ženy, která ví, co chce. A tím, mužem, o kterého bojuje, je pokrývač Semerád, Míšin dědeček, který si vzal na starost opravu střechy u rodinky.

Semerád - Petr Kostka. Sympatický a netypický řemeslník, Míšin dědeček, který dá rodině do pořádku rozpadající se střechu a získá si i sympatie sousedky Věry. Stane se tak skoro dalším členem rodiny.

Milan Hustopes - František Němec. Redaktor, který před léty vydal několik detektivek Babičky (hrála ji Marie Rosůlková), seznámí se s Pavlou. Sympatický, ale dostane se do omylné situace, protože si Pavla myslí, že má zájem o ni, ale ukáže se, že jen pátrá po rukopisech babičky. Nakonec se tento konflikt velmi sympaticky vyřeší - a velkou roli v tom sehraje babiččina detektivka.

V seriálu ještě uvidíme Josefa Náhlovského, který si zahraje roli realitního makléře. Obrátí se na něho Honza, když se dostane do konfliktu s Pavlou kvůli své dívce Míše. Rozhodne se, že si najdou byt a budou bydlet zvlášť. Nakonec se usmíří a zůstává doma. (Pavla: Z tohoto baráku se neutíká! A navíc je nafukovací!)

K rodině patří samozřejmě i želvičky Poldinky a zbrusu novým členem je pes Alarm.

Podobné filmy

Krycí jméno U.N.C.L.E.
(The Man from U.N.C.L.E.) Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin jsou nuceni odložit dlouhole...
dnes 17.45
Nova Cinema
Pokémon: Detektiv Pikachu
(Detective Pikachu) Záhadné zmizení detektiva Harryho Goodmana přiměje jeho jedenadvacetil...
dnes 20.00
Nova Cinema
Tammy
Melissa McCarthy nemá zrovna nejlepší den. Totálně zdemolovala auto, vyhodili ji z práce a...
dnes 22.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 1. 7. 2022 Svátek má Jaroslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz