fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    

komedie, Francie, , 135 min., od 15 let, černobílý
Caroline chérie / Dear Caroline

Režie:
Herci: , , , , , více...
Byla příliš krásná a nespoutaná na to, aby ušla pozornosti mužů a revoluce.
14. července 1789. Stará šlechtická rodina slaví narozeniny své mladší dcery Caroline. Slavnost je zároveň příležitostí, jak konečně zadat starší dceru a zachránit tak upadající majetkové poměry. Ženichem má být prostopášný Gaston de Sallanches, který žije jen v samých pitkách a radovánkách. Náhodně se však seznámí s Caroline a ta se osudově zamiluje na celý život. Avšak plány nejen této šlechty zhatí právě vypuknuvši revoluce. Už nejde o to, dobře se vdát, ale zachránit holý život.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Rozkošná Caroline

Tři filmy o krásné šlechtičně Caroline, která měla nejen půvab, ale především svou hlavu, rozmary a která toužila naplno a pravdivě prožít svůj život, patří do francouzské romantické filmové klasiky. Filmy vznikly podle románů Cécila Saint-Laurenta a mohli bychom je označit za jakési předchůdce filmů o Angelice. Často jejich ukázky můžeme zahlédnout v současných francouzských filmech.
Saint-Laurent si přizval k adaptaci již tehdy známého spisovatele, dramatika a scénáristu Jacquese Anouilhe, který se na tomto filmu doslova vyřádil. Šlechta tu hovoří vybroušeně a vtipnost často spočívá právě ve vycizelovaných dialozích. U nás nebyla tato vpravdě lidová literatura nikdy přeložena a také milovníci romantických filmů zůstali ochuzeni. Pravděpodobně proto, že děj probíhá za Francouzské revoluce a autor nepokrytě nadržuje šlechtě. Navíc ve své době byly tyto filmy pokládány za erotické.
V hlavních rolích se objevují velcí dramatičtí herci dané doby. V roli pana de Sallanches se zaskví Jacques Dacqmine, Marie Déaová jako paní de Coligny. K celkové popularizaci filmu přispěla především účast populární francouzské hvězdy Martine Carolové.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 18. 2. 2020 Svátek má Gizela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz