fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

77% 1297 hlasů
film / komedie, drama, romantický, USA/Velká Británie, , 136 min., od 6 let
Sense and Sensibility
DVD od 16.3.2009 a Blu-Ray od 24.4.2013 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1995, Oskar, Adaptovaný scénář (E. Thompson), Film


Ukázka
01:58Romantická komedie podle románu Jane Austenové.
Anglie počátku 19. století: krajina podobná parku, domácká sídla a v nich šťastní a laskaví lidé. Ale všechno není tak idylické, jak to vypadá. paní Dashwoodová se svými třemi dcerami - Elinor. Marianne a Margaret - se po manželově smrti musí vystěhovat právě z takového útulného sídla. Nový domov najde u vzdáleného příbuzného, starosti se dvěma dcerami na vdávání ji však zůstanou. Naštěstí najde v rozumné Elinor zalíbení bohatý a laskavý Edward Ferras, zatímco o vznětlivou Marianne projeví zájem ušlechtilí plukovník Brandon. Elinor však zjistí, že Edward je tajně zasnouben s jinou a Marianne před uzavřeným nápadníkem popřeje sluchu raději romantickému dvoření povětrného Willoughbyho. Vypadá to, že zlomená srdce už nikdo nenapraví - kdyby ovšem nešlo o ironickou komedii s dvojitým šťastným koncem.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Anglické kostýmní drama z 19.století s plejádou prvotřídních britských herců (což jsou v Anglii všichni). Tak přesně to mě nalákalo k celému shlédnutí tohoto klasického romantického příběhu, ze kterého jsem kdysi už kus viděl. Rozum a cit mě sice po stránce dějové příliš neohromil (což se dalo čekat a je to jen a pouze problém můj, nikoliv filmu), ovšem i absolutní nevzdělanec musí ocenit fantastickou výpravu, skvělou hudbu, výborný scénář a herecký koncert té nejvyšší kvality - kdybych měl vyzdvihnout jen několik jmen, tak by to zcela jistě byli Emma Thompson (strašně sympatická a pěkná ženská), Kate Winslet a pánové Grant, Laurie a samozřejmě Rickman. Alan Rickman. Stopáž by se sice mohla zdát docela dlouhá, ale vlastně to strašně rychle uteklo, páč se tam pořád něco děje, aby se to nakonec vše velice úspěšně dodělo. Třeba se na to za pár let podívám, a budu na to nahlížet trochu jinak, Rozum a cit je ale skvělý film, který neurazí a nezklame. Pokud ale jde o romantické filmy, budu i nadále sledovat POUZE Lásku nebeskou. 80%.
Všechny komentáře k filmu 32+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rozum a cit

Anglie Jane Austenové, Anglie konce osmnáctého století, Anglie se svými tradicemi, společenskými třídami a neporušitelnými pravidly. Dívky z dobrých rodin měly před sebou jasně narýsovanou budoucnost: dobře se vdát a být svým manželům tichou a věrnou oporou. Pokud ovšem to dobré jméno bylo jejich jediným majetkem, jediným věnem, nebyla ta budoucnost ani zdaleka tak jistá a přímočará. Což mají brzy poznat i Elinor i Marianna, které musí - i se svou matkou a nejmladší Margaret - po otcově smrti opustit rodinné sídlo, jež podle zákona připadne prvorozenému synovi z prvního manželství. Elinor a Marianna se od sebe liší tak, jak se vůbec dvě dcery jedné matky lišit mohou. Rozumové, společenské a disciplinované Elinor schází vášnivá citovost, mladší Marianna má naopak dost upřímných citů, ale nedokáže se ubránit prudkým výlevům vášní. Obě však musí dozrát, obě musí pro svůj další život najít rovnováhu mezi rozumem a citem... Román Jane Austenové Elinor a Marianne byl (v první osobě a v dopisech) napsán v r. 1795 poté, co se Austenová zamilovala do Thomase Lefroye, irského právníka, který byl v rodině na návštěvě. (Vztah - jak typické pro tehdejší dobu! - přerušili rodiče, protože živobytí mladého muže záviselo na dobré vůli příbuzných).


Podobné filmy

Unforgettable
Závistivá a chorobně žárlivá Katherine Heigl se jen těžko vyrovnává s koncem svého manžels...
zítra 02.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Táta lump
(Father Hood) Patrick Swayze utíká se svými dětmi z podivného sirotčince s policií v patác...
zítra 05.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Jsem číslo čtyři
(I Am Number Four) Mimozemšťan John tají svou totožnost, aby se vyhnul smrtelnému nebezpeč...
zítra 06.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 25. 11. 2020 Svátek má Kateřina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz