fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

80% 5 hlasů
drama, USA, , 115 min.
Ruby's Bucket of Blood

Režie:
Herci: , , , , , více...

Každou sobotu přichází do Rubyiny hospody spousty hostů poslouchat černé muzikanty a tančit. Jsme ale na americkém jihu roku 1961 a tady se stále ještě nesluší, aby běloch pobýval, tím méně žil, s černochem pod jednou střechou.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nevím, proč je tento film zde tak silně podceňovaný. Nenapadá mne jiný jeho handicap, než že ho v televizi vždycky dával jenom posmívaný Hallmark, protože jink mu stěží lze dát nízké hodnocení.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rubyina hospoda

obrazek
Černá, šarmantní Ruby Delacroixová si je vědoma, kam společensky patří. Píše se rok 1961 a ona žije v malém městečku Chacahoula v Louisianě, kde stále není normální, aby bílí žili společně s černými. Ačkoli je vdaná, její muž Earl tráví víc času mimo domov než s ní a Ruby tuší, že jednou odejde navždy. Jedinou spásou hrdé a pracovité ženy je hospodská tančírna, kterou zdědila po rodičích. Jejími návštěvníky jsou výhradně černí. Když jednoho dne odjede do New Orleans natáčet desku zpěvák skupiny, která u ní hrává, přesvědčí ji saxofonista Johnny, aby za něj na čas za mikrofonem zaskočil bílý Billy Dupre, pro kterého je muzika jedinou zábavou a odpočinkem po vyčerpávající jednotvárné práci v továrně. Doma má totiž psychicky nemocnou ženu, k níž ho nyní váže už jen povinnost. Pak se jednou Rubyin muž definitivně ztratí ve světě. Vzájemná přitažlivost bílého muzikanta a černé majitelky hospodské tančírny sílí. Oficiální společenská pravidla ale jejich náklonnosti nepřejí.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 24. 10. 2020 Svátek má Nina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz