fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

58% 1021 hlasů
film / thriller, akční, dobrodružný, hororový, science fiction, Austrálie/USA, , 106 min., od 11 let
Red Planet
Kinopremiéra v ČR 14.12.2000, DVD od 30.7.2001 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:30Cesta k Marsu se pro šestičlennou posádku mění po nehodě v dramatický zápas o život, který na povrchu planety zkomplikuje nečekaný nepřítel.
V blízké budoucnosti planeta Země umírá. Na Mars je tedy vyslán tým astronautů, z nichž každý je specialistou v jiném oboru. Tato první mise na Mars s lidskou posádkou má jediný úkol. Udělat první krok tak, aby za několik generací byl Mars obyvatelnou planetou vhodnou pro další přežití lidstva. Když je však jejich zařízení poškozeno musí se spolehnout jen sami na sebe...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Kdybych hledal negativa, to bych psal dlouho. Proto je lepší se na film nedodívat, i přesto, že "Trinity" má v sobě jistý sexuální náboj.
Všechny komentáře k filmu 22+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rudá planeta

<>Obrázek nenalezen<> V roce 2025 se Země vinou zničeného ekosystému stala pro lidi neobyvatelnou. Vědci se rozhodli kolonizovat Mars a začali k povrchu rudé planety vysílat sondy s řasami, které měly vyrábět kyslík. Po dvaceti letech však náhle začalo řas ubývat. K planetě zamíří výprava Mars 1, aby přímo na místě zjistila příčinu. Posádku kosmické lodi tvoří odtažitá velitelka Kate Bowman, biotechnolog Burchenal, vědecký šéf Chantilas, mladý odborník na terraforming Pettengil, druhý pilot Santen a technik Robby Gallagher. Těsně před startem přistávacího modulu však loď projde mohutnou sluneční erupcí, která poškodí řadu přístrojů. Zatímco velitelka zůstane na palubě lodi, aby se pokusila opravit poškozené přístroje, ostatní přistanou na povrchu planety. Ani toto přistání však neproběhne podle plánu. <>Obrázek nenalezen<> Dojde ke ztrátě průzkumného robota AMEE a jeden z mužů je navíc při přistání smrtelně zraněn. Astronauti mají kyslík na sedm hodin, během nichž se musí dostat na základnu, která tu předtím přistála bez posádky. Umírající muž se rozhodne zůstat na místě přistání, aby ostatní nezdržoval. Když však muži dorazí k základně, zjistí, že je zničená. V okamžiku, kdy se loučí se životem, protože už nemají kyslík, překvapeně zjistí, že na planetě je dýchatelná atmosféra. Nedokáží si to vysvětlit, protože na planetě nenašli žádné stopy po vysazených bakteriích. Nebezpečí však není zažehnáno. Muži, kteří se z planety pokoušejí o spojení s lodí jsou napadeni průzkumným modelem AMEE. Ten byl při přistání poškozen a nastaven do bojového režimu, považuje astronauty za nepřátele. <>Obrázek nenalezen<> Kate dostane od řídícího střediska, předpokládajícího, že muži zahynuli, příkaz odstartovat s lodí na zpáteční cestu. V poslední chvíli se mužům na planetě podaří navázat nouzové spojení a Kate je po poradě s řídícím střediskem pošle k místu, kde před lety přistála ruská sonda Kosmos. V té by se astronauti mohli pokusit o návrat na oběžnou dráhu. Stokilometrová pouť pustým povrchem planety se však změní v dramatický boj o život, když jsou muži, mezi nimiž narůstá napětí napadeni nejprve pomateným robotem a posléze nečekanou formou života, která se na planetě vyvinula z řas, které tu pozemští vědci vysadili pomocí sond.


O hercích

Val Kilmer
Ve filmu Rudá planeta hrál Robbyho Gallaghera
Proslavil se především coby jedna z reinkarnací netopýřího mstitele ve třetím díle Batmana nazvaném Batman navždy.
Hrát však už začal jako teenager, když navštěvoval Julliard's drama program. Do světa šoubyznysu vstoupil přes prkna znamenající svět a dodnes vystupuje na divadle. Kritika si cení například jeho verze Hamleta z roku 1988, kterého hrál u příležitosti akce Colorado Shakespeare festival. Ve filmu debutoval roku 1984 jako blonďatý rockový idol Nick Rivers v bláznivé komedii Přísně tajné! Sám zde také zpíval a vydal pod jménem hlavní postavy album. Možná i to byl jeden z důvodů proč mu Oliver Stone svěřil roli legendárního Jima Morrisona ve svém biografickém dramatu Doors. Kilmer, jak jinak, opět zpíval sám. Zpěvákem do třetice se pak stal ve filmu podle scénáře Quentina Tarantina Pravdivá romance. Hrál zde Elvise Presleyho zjevujícího se hlavnímu hrdinovi. Další americkou legendou, kterou na plátně ztělesnil byl jeho Doc Holiday ve westernu Tombstone. Kilmer hrál také další legendární postavu, tentokrát s původem v americké popkultuře - lupiče gentlemana jménem Svatý.
Mezi další Kilmerovy filmy patří například Ostrov doktora Moreaua, Willow nebo Nelítostný souboj. V tomto snímku a v Pravdivé romanci s ním hrál také Tom Sizemore.

Tom Sizemore
Ve filmu Rudá planeta hrál doktora Quinna Burchenala

vstoupil do povědomí diváků především díky Pravdivé romanci, kde hrál spolu s Chrisem Pennem jednoho z masivních policejních (na straně gangsterů to vyvažoval James Gandolfini) pronásledovatelů Christiana Slatera. Do té doby student několika dramatických škol hrál v televizních filmech, mihl se v roli jednoho z trestanců ve filmu Sylvestera Stalloneho Kriminál, zuřil v roli vietnamského veterána na kolečkovém křesle ve snímku Narozen čtvrtého července nebo se pletl mezi hodného Wesleyho Snipese a zlého Bruce Payna v Přepadení ve vzduchu.
Od té doby jsme ho mohli vidět v množství velkých produkcí, které ho obsazovaly do nezanedbatelných rolí: Takoví normální zabijáci, Nelítostný souboj, Zachraňte vojína Ryana nebo Nepřítel státu. Scéna s ním se bohužel nevešla do evropské verze jiného filmu společnosti Warner Bros., Stoneova dramatu z prostředí amerického fotbalu Vítězové a poražení.

Carrie-Anne Mossová
Ve filmu Rudá planeta hrála velitelku Kate Bowmanovovu.
Nejprve se stala modelkou, aby později oslnila všechny mužské diváky svým brilantním fyzickým výkonem v akčním hitu loňské sezóny Matrix. Je jasné, že bude hrát i v jeho dalších dvou pokračováních, která se právě připravují.

Mossová jako mladším ze dvou dětí pochází z Vancouveru v Britské Kolumbii. Ve dvaceti letech se přestěhovala do Španělska, kde získala roli v televizním seriálu Temná spravedlnost. Objevila se v mnoha reklamách a několika dalších seriálech. Pak si jí ale všimli bratři Wachovští a udělali z ní Trinity, hrdinku pro nové tisíciletí, ve svém Matrixu.

Terence Stamp
Ve filmu Rudá planeta hraje doktora Buda Chantillase.
Je hereckým veteránem, byl doslova ikonou šedesátých let, kdy hrál v kultovní Modesty Blaiseové, měl poměr s Bridgette Bardotovou a deset let pobýval na spirituální cestě po Indii.
Po návratu se stal zlým generálem Zodem v druhém dílu Supermana, objevil se v několika barvitých velejších rolích ve filmech jako Orlové práva, Lebkouni, Sicilián nebo Mladé pušky, aby se roku 1994 přihlásil rolí transvestity Bernadette v superúspěšné komedii Priscilla, královna pouště.
Před Rudou planetou hrál Stamp vedlejší roli v jiné velmi úspěšné komedii Trhák pana Bowfingera.

O tvůrcích

Antony Hoffman
Udělal si jméno jako režisér reklam: Marlboro, aerolinie Boeing a american Airlines, atletické boty Nike nebo pivo Budweiser. Filmem Rudá planeta debutoval.

Jonathan Lemkin
Podílel se na televizních seriálech Meeting Mr. Pony a Beverly Hills 90210. Do celovečerního filmu vstoupil pod záštitou společnosti Warner Bros. scénářem k Ďáblovu advokátovi a námětem čtvrtého dílu Smrtonosné zbraně. Pracoval také na zatím neuskutečněném projektu dalšího celovečerního Supermana.

Channing Gibson
Spolu s Jonathanem Lemkinem se podílel na scénáři čtvrtého dílu Smrtonosné zbraně. Předtím byl producentem televizního seriálu St. Elsewhere.

Peter Suschitzky
Narodil se roku 1941 v Polsku. Pracoval na kultovním muzikálu The Rocky Horror Picture Show, na pátém dílu Hvězdných válek, dalším výpravném sci-fi Planeta Krull, psychohororu Davida Cronenberga Dvojčata i na jeho následných titulech M. Butterfly, Nahý oběd, Crash a eXistenZ. Zahrál si také ve snímku Charlie Bubbles.

Graeme Revell
Narodil se roku 1955 na Novém zélandu, kde vystudoval ekonomiku a politiku. Mimo to také vystudoval hru na klasický klavír a francouzský roh, což se mu stalo osudným. Stal se členem hudební skupiny SPK, jejíž melodie se staly základem hudby pro horor Úplné bezvětří. Byla to první hudba, kterou kdy složil pro film a vynesla mu Australian Film Industry Award. Od té doby je podepsán pod množstvím soundtracků k filmům jako Dětská hra 2, Lidé pod schody, Helena v krabici, Živý terč, Vrána, Pancéřová holka, Big Hit, Od soumraku do úsvitu, Vyjednavač nebo Černočerná tma. Díky jeho začátkům v Revellově filmografii převažuje hudba k thrillerům a hororům. V této oblasti je považován za jednu z největších současných hudebních veličin.

Podobné filmy

Jeden den v New Yorku
(New York Minute) Dvojčata Jane a Roxy jsou si k nerozeznání podobná a přece každá jiná. A...
dnes 08.35
Nova Cinema
Hafan hasičem
(Firehouse Dog) Nejslavnější hollywoodský psí akční hrdina jménem Rex si dosud užíval živo...
dnes 10.50
Nova Cinema
Mumie se vrací
(Mummy Returns) Osudy lidstva visí na vlásku a zachránit ho mohou jen Brendan Fraser a Rac...
dnes 15.20
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 4. 3. 2021 Svátek má Stela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz