fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

55% 1111 hlasů
film / akční, USA, , 93 min., od 16 let
Red Dawn

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:26Skupina mladých Američanů se snaží bránit svou zem před útokem Severních Korejců. Aby ji uchránili, snaží se získat novou tajnou zbraň Korejců, se kterou severní Korea zaútočila na Spojené státy. Příběh je inspirován filmem Rudý úsvit z roku 1984.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Skupina teenagerů se snaží zachránit své město před invazí severokorejských vojáků. A tím je řečeno vše. Ano, jedinou větou se dá odříkat celý děj. Amerika je opět napadena, tentokrát severokorejskou armádou. Jedná se o remake původního snímku z roku 1984 a nebo ne? Jak se to vezme. Svádí k tomu účast studentů, ale to je asi tak vše. Prvních deset minut to vypadá na běžný teenagerovský příběh, ale když z ničeho nic z nebe začne padat horda parašutistů a objeví se první mohutné výbuchy, rázem je všechno jinak. Nastupuje nonstop akce, která nenechá vydechnout a která se zastaví až těsně před závěrečnýma titulkama. A jeden nestačí zírat, jak se náhle z obyčejných studentíků stanou takřka profesionální žoldáci. Vlastně tu už chybí jen Chuck Norris, který si něco takového také vyzkoušel v roce 1985 ve snímku ´Invaze do U.S.A.´ Je to prostý akční videofilm, jakých jsou tucty. Nejedná se tedy o první případ, kdy se na skvělý film navázalo akčním rošambem takřka bez rozmyslu. Tak co s tím? S původním snímkem je to prostě neporovnatelné. Děj žádný, jen střelba, výbuchy, zase střelba a zase výbuchy. Jako nemilosrdný akční videofilm, u kterého se nepřemýšlí, se to dá divácky zvládnout. Proč, z jakého důvodu a co tím vlastně chce kdo dosáhnout není centrem diváckého zájmu. Akční fandové tu mají doslova žně. V rámci dějství a nějakého zájmu, bohužel.
Všechny komentáře k filmu 15+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Rudý úsvit: Nová krev

Probíhá zápas v americkém fotbale mezi domácími Rosomáky s Titány. Za Rosomáky hraje mladý student Matt Eckert. Jeho otec je policista a sleduje zápas společně s Mattovým starším bratrem Jedem, který se vrátil z armády. Matt pak tráví čas se svou přítelkyní Erikou, Jed se pro změnu baví se svou starou známou z tábora Toni Walshovou. Druhý den, když oba bratři doma spí, náhle dojde k invazi severokorejské armády. Ve vzduchu je mnoho letadel a parašutistů, kteří hned obsazují město. Matt a Jed hledají svého otce. Když ho najdou, řekne jim, ať se jedou schovat na chatu do lesa...Matt chce po cestě vyzvednout Eriku, ale ta už je zajatá. Na chatu přijedou i další jejich přátelé a Jed jako bývalý voják všemu velí. To se nelíbí jednomu ze členů skupiny Petovi, a proto vezme jídlo a uteče. Ve skupině je také Mattův kamarád Robert, Toni Walshová a syn starosty Danny. Pete zatím kolaboruje a prozradí Korejcům pozici uprchlíků. Ti je ale uslyší přijíždět, schovají se v lese a zdálky je pozorují. Korejci přijedou na místo v čele s kapitánem Cho. Je tam i starosta, který je vyzývá, aby se vzdali. Je tam i Mattův a Jedův otec a ten naopak řekne, ať bojují. Cho ho zastřelí a Korejci odjedou. Jed pak všechny začne učit bojovat. Chce se infiltrovat do společnosti, najít spojence a vézt partyzánskou válku... Jedova skupina podnikne ve městě několik útoků. Podepisují se jako Rosomáci. Při dalším bombovém útoku si obstarají i zbraně a jídlo. Poté plánují zabít kapitána Cho při dvojitém bombovém útoku. Matt ale při akci zahlédne vězeňský autobus, ve kterém sedí Erika, a bombu odpálí předčasně. Vznikne chaos, Matt autobus přepadne a Eriku vysvobodí. Oba se schovají v obchodě, kde jim pomůže prodavačka a dá jim jiné oblečení. Při akci ale zemře jeden z Rosomáků a Jed se na Matta zlobí, že takto akci ohrozil. Korejský kapitán Cho dostane za úkol Rosomáky zničit.


Podobné filmy

Křupan
(Loser) Obavy Jasona Biggse ze studia na vysoké škole v New Yorku se naplnily. Nejen, že m...
dnes 14.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Stůj, nebo maminka vystřelí
(Stop! Or My Mom Will Shoot) Matka Estelle Getty přijíždí na návštěvu za svým synem Sylves...
dnes 18.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Žhavé výstřely 2
(Hot Shots! Part Deux) Charlie Sheen žije v mužském klášteře, jeho nezpůsobilý bývalý veli...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 27. 11. 2020 Svátek má Xenie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz