fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

60%
film / animovaný, Belgie, , 88 min., od 7 let
Sammy's Adventures: The Secret Passage
Kinopremiéra v ČR 9.9.2010 v SK 3.2.2011

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize zítra Filmbox Premium (pl) 05.20, so. 1.6. Filmbox Premium 07.25
Filmbox Premium 07.25




Ukázka
01:15



Film vypráví příběh mořské želvy Sammyho od jeho narození až do dospělosti. Za svůj život mořské želvy přeplavou tisíce kilometrů, aby se pak v dospělosti vrátily na pláž, kde se narodily. Sledujeme malého Sammyho na jeho úžasné cestě plné dobrodružství s kamarádem Rayem a jeho hledání přítelkyně Shelly. Ústředním motivem je přátelství, odvaha a láska a film zábavnou formou předává dětem poselství o potřebě ochraňovat naší planetu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Celkem příjemné pokoukáníčko. Akorát se nemůžu zbavit všudypřítomného pocitu, který souvisí s neustálým přehráváním písní určitého interpreta - reklama na CDčko Bruna Marse. Jinak celá ta věc s roztomilými želvičkami byla celkem jímavá spolu se zásahy lidí do přírody a jejich následky. Bohužel tvůrci si s lidskými ksichty moc nepohráli - škoda. Zaujal mě hned počáteční citát vyřčený starým želvákem Sammym: "Lidé, pořád někam spěchají i když nemají kam."
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Sammyho dobrodružství

Sammy se právě narodil. Nemá to lehké, protože hned po narození musí upalovat do moře. Sammy je totiž mořská želva Kareta. Na souši i na moři na něj číhá spousta nebezpečí, ať je nenechavý racek anebo predátor z hlubin. A pak je tu také člověk. Ale světe div se, ten se kupodivu občas hodí. To, když život zanese malého Sammyho na cestě kolem světa do příliš studených vod. Ale jinak se moře hemží veselými kamarády a hlavně (už od narození) je tam jeho kamarádka Shelly, kterou na svých dobrodružstvích Sammy několikrát ztratí, aby ji mohl na konci .


O postavách

<>Obrázek nenalezen<> Sammy

Náš hrdina Sammy je rozkošná malá mořská želva. Má daleko do toho být superhrdina, on je prostě obyčejná želva, kterou potká mimořádné dobrodružství. Narodil se v roce 1959 na kalifornské pláži a od té doby cestoval přes světové oceány 50 let. Na jeho dlouhé cestě plné objevování, Sammy potkává mnoho nebezpečí. Stane se maskotem hippie komunity, tváří v tvář se ocitne ropné skvrně a také svědkem přistání Apolla 11 v Tichém oceánu.

Jeho cíl: čelit proudům, přílivům i rokům a najít Shally, jeho životní lásku, kterou ztratil na pláži, kde se narodili.

Jeho charakter: Sammy je statečný, má skutečný smysl pro dobrodružství a je schopen se postavit výzvám. Nebojí se bojovat, je to věrný přítel, důvěřuje svému instinktu a je to dopředu se dívající želva.

Ben Stassen: "Když se narodil, Sammy byl tak malý, že nemohl ani sám vylézt ven z hnízda. Ale on je bojovník. Je odhodlán uspět ve své misi, bez ohledu na to, co ho potká a nic ho nezastaví. Také ví, že může cestovat po celém světě. Prostě musíte jen dát jednu ploutev před druhou a nic vás nezastaví a všechno bude fajn!”

"Nebylo by nádherné cestovat do celého světa?"

Sammy

obrazek
Shelly

Shelly je nejkrásnější mořská želva, kterou kdy Sammy viděl. Jenom ji má stale na očích, jenom ona je důvod pro to, aby žil a jeho inspirace pro to, aby pokračoval. Shelly je velmi odhodlaná želva, která chce také poznat svět svým vlastním způsobem, bez omezení a starostí o zítřek. Nemá žádné vazby, až do dne, kdy se opět zkříží její cesta se Sammym. Sammy je už dospělý a ti dva si hned padli do oka.

Její cíl: Objevit všechny krásy podmořského světa a jednoho dne objevit i tajemství tajného průplavu.

Její charakter:  Má svou hlavu, ale je to velmi vstřícná želva. Nebojí se ničeho, tedy skoro ničeho, je impulzivní, skutečný bojovník a vždy odhodlaná ke všemu. Překypuje energií a má smysl pro dobrodružství a hlubinný průzkum.

Ben Stassen: "Sammy propadl lásce se Shelly hned na druhý pohled, hned ten, co po druhé otevřel oči, po tom, co se narodil. Záhy jsou odděleni, ale nikdy neztrácí naději, že se jednoho dne opět setkají.

"Vy to nechápete, objevovat každodenní svět, že?"

Shelly

obrazek
Ray

Další roztomilá mořská želva. Ray je Sammyho věrný společník během prvních let jeho života. Je to chlap, na kterého se Sammy může spolehnout. Je laskavý a moudrý a působí jako Sammyho mentor. Otevřel mu oči k životu, želvím holkám a světu jako celku.

Jeho cíl: Postarat se o Sammyho během prvních let jeho života, než se naučí vše o životě ve. vodě

Jeho charakter: Je plný nadšení a energie, je neohrožený a rád flirtuje. Miluje noci venku s kamarády, zábavu a rád pomáhá ostatním, aby se také bavili. Je jednoduché s ním vyjít. Nikdy není brzdou a vždy dělá věci svým vlastním způsobem. Neustále vyhledává nová dobrodružství a nové zážitky.

Ben Stassen: "Ray je přítel, se kterým Sammy stráví část jeho dětství. Je vždy v dobré náladě a je s ním vždy spoustu legrace. Jejich vztah si klade důraz na sílu přátelství. "

"Viděli jste ty dvě krásky, co vyšly ven, v okamžiku, kdy jsme přijeli?

Ray

obrazek
Fluffy

Fluffy je velký, šedý kocour s velmi silným přízvukem. Na kalifornském sluníčku bere vše zlehka. Je to věrný společník malé hippie komunity, která se stará o životní prostředí a bojuje za zvířecí práva. Není šťastný, když se Sammy objeví v jeho teritoriu. Aniž by skutečně vystrčil drápky, rozhodne se jednat.

Jeho cíl: Škádlit a plést Sammyho v naději, že ta malá želva opustí svou adoptivní hippie rodinu a vrátí se zpět do oceánu co nejdříve.

Jeho charakter: Fluffy je trochu snob, který podezřívá ostatní zvířata a snaží se chránit svoje teritorium a práva, která mu zajistili jeho pánové. Lstivý a mazaný se zvláštním smyslem pro humor, vypráví příběhy a naučené vtipy, které nepřipadají vtipné nikomu, jen jemu.

 Ben Stassen: "Fluffy má velmi zajímavou povahu. Je maskotem hippie komunity, která žije na pláži v Big Suru. Když dorazí Sammy, Fluffy se cítí ohrožen a chce se ho zbavit, jak nejrychleji to půjde a poslat ho na dno oceánu, kam patří!”

"Protože ty jsi tak pomalý, vy želvy musíte být pořád ve spěchu!”

Fluffy

Ben Stassen (rozhovor)
obrazek
Odkud pochází touha vyprávět příběh mořské želvy na objevitelské cestě od narození až po dospělost?

Před několika lety jsem jel na dovolenou do Mexika se svým šesti ročním synem. Při západu slunce, jsme na pláži uviděli dav. Hoteloví zaměstnanci přenášeli želví vejce při procesu líhnutí. Matka je nakladla na trávníku, přesně ve stejném místě, kde se sama před 30ti lety narodila. V té době tam ještě nebyl hotel. Problém byl v tom, že tito miniaturní novorozenci nebyli schopni dostat se přes beton, aby se dostali k moři. Bylo to pro ně moc vysoké. Jak jsme sledovali ty malé želvičky, jejich první kroky k moři a to,jak pak byly vrženy vlnami zpět na pláž, vyprávěl nám personál, že zůstanou na povrchu oceánu prvních deset let svého života. Během té doby urazí neuvěřitelné vzdálenosti, kdy je přepravuje proud. Když jsem pozoroval reakce dětí, i dospělých, řekl jsem si, že by to byla skvělá 3D animace.

Dělal jste pak nějaké výzkumy o životě želvy, nebezpečí, kterým čelí a jejich nepřátelích?

Udělali jsme obrovské množství výzkumů v oblasti mořských želv, když jsme psali scénář a take v procesu post-produkce. Internet dnes umožňuje přístup k obrovskému množství informací, a tak jsme sledovali mnoho videí, která nám ukázala chování želv ve vodě i na souši.

Jaké druhy dobrobrodružství jste chtěl režírovat?

Méně než jednomu želvímu mláděti z tisíce se podaří přežít od vylíhnutí až do dospělosti. Novorozené želvy měří sotva 5cm a Sammy, filmový hrdina, je ještě menší. Takže opravdu neměl velkou šanci přežít. Chtěl jsem ho následovat od vylíhnutí až po dospělost. Jeho dobrodružství vypráví příběh o cestě k dospělosti. Na cestě potkáváme mnoho jiných charakterů. Mnoho z nich se objeví pouze v jedné scéně filmu, protože Sammy jde dál. Ale hrstka postav hraje v jeho životě větší roli, takže se objeví při několika příležitostech. Mezi ně patří Ray a Shelly, další dvě mořské želvy a kocour jménem Fluffy.

Čeho jste chtěl dosáhnout, co se týká vzezření postav?

Pokaždé, když nWave Pictures vytvořil počítačovou animaci, snažili jsme se i my sami vytvořit obrázek, který by byl co nejrealističtější, než abychom se soustředili na stylizaci. Postavám ve filmu jsme dali velmi autentický vzhled, i prostředí, ve kterém žijí. Ale nedělali jsme dokument, je to rodinný film, takže jsme si ponechali svobodu. Například, všechny naše postavy mají těla, která odpovídají jejich druhu, ale my jsme jim dali tvář s lidskou charakteristikou.

obrazek
Kromě humoru, kterého tam je hodně, jakými druhy emocí jste se ještě inspiroval?

Doufám, že diváci budou mít úsměv na tváři po celou dobu filmu a čas od času se srdečně zasmějí, ale především doufám, že v lidech vyvolá nějaké skutečné emoce. Nechtěl jsem vytvořit jen zábavný film s charaktery, které neustále překypují vitalitou a rozesmávají vždy a všude. Snažil jsem se dosáhnout kvality skvělé disneyovské klasiky, jako Fantasia a Bambi. Skvělá věc na 3D filmu je, že umožňuje množství potěšení. Dokonce velmi dramatické scény se mohou stát “příjemnými”. Jinými slovy, 3D film vám může poskytnout skvělý zážitek, nejenom pouze smích.

Jaké poučení jste chtěl předat mladším generacím prostřednictvím tohoto filmu?

To, že jsme s hrdiny filmu strávili 50 let hluboko v oceánech, nám dalo šanci k řešení některých otázek ohledně životního prostředí, jako je ničení podmořského života, změna klimatu, odlesňování….

Je pravda, že nenabízíme odpovědi na tyto problémy, ale tím, že zvyšujeme povědomí lidí, zejména našeho mladého publika, možná máme šanci, udělat malý krok správným směrem. Prostřednictvím tohoto filmu jsme se snažili klást otázky týkající se příčin a následků. Když naši hrdinové čelí ropné skvrně, uvědomují si, že lidské bytosti jsou podivná stvoření: některé dělají z oceánů smetiště, zatímco jiní jsou zaneprázdněni tím, že se je snaží vyčistit. Stejné je to s lovem velryb. Jsou muži, kteří harpunují velryby a jiní, kteří dělají vše proto, aby je zastavili..

Po zkoumání vesmíru v Cesta na měsíc 3D, ve svém druhém filmu zkoumáte oceány. Proč jste si vybral tyto místa?

3D je druhá revoluce v historii kinematografie, po přechodu němých filmů k mluveným. Může to být chápáno jako zcela nový filmový jazyk. Když publikum sleduje 3D film, jejich pocity a prožitky jsou desetkrát silnější než při sledování běžného filmu. Jsou vtaženi přímo do filmového prostoru. Mají pocit celkové fyzické osmózy. Pro mne, vesmír a hlubiny oceánů jsou místa, která v kombinaci s 3D vám umožní dosáhnout na limity fyzického vnoření se.

Byly s režií tohoto filmu ve 3D spojeny nějaké technické či umělecké problémy?

Pro animaci organických látek, jako je voda, je mimořádně složité používat počítačové techniky a tento film se odehrává téměř celý pod mořem! Takže natočit film jako je tento, s mezinárodní působností, s poměrně omezeným rozpočtem a povinností respektovat Severoamerické normy, to byla z technického hlediska noční můra. Neexistuje žádné zázračné řešení k ulehčení této výzvy, prostě jen celý team pracoval opravdu, ale opravdu, velmi tvrdě!

Podobné filmy

Já, padouch
(Despicable Me) Ve chvíli, kdy vyjde najevo, že slavná pyramida v Gíze je nafukovací atrap...
zítra 09.05
Nova Cinema
Croodsovi: Nový věk
(The Croods: A New Age) Ochranářský táta Grug stále hledá místo, kde by se usadil. Vede Cr...
st. 29.5. 13.45
Nova Cinema
Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda
(Alvin and the Chipmunks: The Road Chip) Alvin, Simon a Theodore mají podezření, že Dave c...
pá. 31.5. 16.20
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 27. 5. 2024 Svátek má Valdemar
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz