fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

61% 790 hlasů
film / komedie, drama, romantický, USA, , 95 min.
Smart People
DVD od 5.9.2012 Blue Sky Film

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Občas se mají nejchytřejší lidé nejvíce co učit
Stárnoucí profesor viktoriánské literatury Lawrence Wetherhold se po smrti své manželky stane panovačným, výjimečně netaktním a egoistickým tyranem. Jeho ostrý jazyk ho znepřátelí s nevlastním bratrem Jamesem a z dcery Vanessy učiní nešťastnou dospívající dívku bez přátel. Zlom nastává ve chvíli, kdy se zamiluje do své dřívější studentky Janet a musí odhodit veškerou intelektuální výzbroj, aby ji získal.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu To byla ale šílená rodinka..Podle mě dost dobrý film, který by byl lepší nebýt Dennise Quaida, který byl nudný a nezábavný. Jeho vztah s Janet je mi taky záhadou..Robotická dcera Ellen a adoptovaný bratr byli skvělí. Pár super scének se našlo, takže 4*. Bohužel je to zase jeden z těch filmů, kdy mě více zajímají vedlejší postavy než ty hlavní.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Samotář

Profesor angličtiny Lawrence Wetherhold je zapšklý vdovec středního věku, kterého nemají rádi ani studenti, ani kolegové na univerzitě, syn James se mu odcizil, přemoudřelá sedmnáctiletá dcera Vanessa kopíruje jeho životní postoje a stal se z ní jakýsi podivný robot. Dalším hráčem na scéně je Lawrencův adoptivní bratr Chuck, typický lúzr, který se objeví, aby si půjčil peníze, a pak zůstává v Lawrencově domácnosti trčet. Lawrence utrpí úraz, když se pokouší přelézt plot, a ocitá se v nemocnici, kde ho ošetřuje sympatická doktorka Janet, jak se ukáže, jeho bývalá studentka. Lawrence si na ni ovšem nepamatuje, nikdy svým studentům příliš pozornosti nevěnoval. Lawrence nesmí po úrazu půl roku řídit, má ho vozit Chuck, ten je ale zcela nespolehlivý, a tak se stane, že mu odvoz z nemocnice nabídne Janet. Lawrence ji překvapivě pozve na rande, a Janet, která byla kdysi do svého profesora zamilovaná, souhlasí. Schůzka dopadne katastrofálně, Lawrence celý večer mluví jen o sobě, a Janet otráveně odchází. Lawrence ale požádá o opravný termín, a tentokrát spolu skončí v posteli. Janet ale i pak s pokračováním ve vztahu váhá, Lawrence se stále ještě nevypořádal se smrtí své ženy, a navíc k ní má vysloveně nepřátelský postoj protektorská a posesívní Vanessa. Vanessa je přijata na Stanford, také James slaví úspěch - přijmou mu báseň v New Yorkeru. Typické je, že ani jedno z dětí se otci nepochlubí. Vanessa se upíná na Chucka, který představuje doslova protipól jejího otce, učí ji kouřit marihuanu, pít a snaží se jí přiblížit poznání, že v životě jsou důležité i jiné věci než studium. Lawrence napsal knihu, kterou odmítla už řada nakladatelství, náhle mu ale svitne naděje - ozvou se mu z New Yorku, z renomovaného vydavatelství Penguin. Chtějí sice knihu výrazně upravit, Lawrence to přesto považuje za úspěch. Vanessa, která ho do New Yorku doprovázela, zjistí, že je těhotná, a znovu na čas mizí ze scény, aniž by to Lawrencovi, který je opět zaujat sám sebou, svou knihou a navíc bojem o šéfovství katedry na univerzitě, řekla. Po návratu do Pittsburghu má Lawrence rozhovor se svým nevlastním bratrem a se synem, od obou se dozvídá totéž: je egocentrický, ke svým blízkým nevšímavý. To Lawrence přiměje, aby znovu vyhledal Janet, kterou už se chystal oželet. Dozvídá se o jejím těhotenství, a Janet se rozhodne, že to s ním přece jen zkusí. Koneckonců - je inteligentní a nevypadá úplně špatně. Tento vývoj událostí Lawrence zjevně polidští, začne se ke studentům chovat mnohem vstřícněji. Během závěrečných titulků vidíme, že se Janet narodila dvojčata.


Podobné filmy

Kundun
Americký film věnovaný významné duchovní osobnosti – dalajlamovi (1997). Hrají: T. T. Tsar...
dnes 22.05
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Číslo 23
(Number 23, The) Poklidný život odchytávače zvířat Jima Carreyho se změní v okamžiku, kdy ...
dnes 22.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Andělské oči
Josef Abrhám, Pavel Kříž, Viktor Preiss a Pavel Zedníček ve filmové komedii o nevinných po...
dnes 22.50
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 6. 7. 2020 Svátek má Státní svátek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz