fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 112 hlasů
film / komedie, drama, romantický, USA, , 105 min., od 12 let
Sleepless in Seattle
Blu-Ray od 5.6.2013 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize po. 12.6. Sky Movies Drama & Romance HD 23.15
Sky Movies Drama & Romance HD 23.15
Ukázka
02:27Někdy to může být i láska na první poslech!
Architekt Sam truchlí nad smrtí své ženy. Jeho malý syn chce, aby si táta někoho našel, a tak zavolá do oblíbeného nočního rozhlasového pořadu a přinutí tátu, aby promluvil do éteru. V autě ho uslyší mezi desetitisíci jiných také Annie, které Sam docela učaruje. Sam je přesvědčen o čarovné moci lásky a je tak trochu idealista, Annie je ryze praktická novinářka, která má o všem svoje pochybnosti. Ve filmu dochází k četným velmi zábavným scénám zachycujícím zvyklosti lidí při námluvách a schůzkách. Nočňátka v Seattlu pojednávají bez rozpaků a s humorem o jistém nazírání osudu - jsou-li si dva lidé souzeni, najdou jeden druhého, navzdory vzdálenosti, času anebo dokonce patřičnému úvodu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tom Hanks jako osamělý vdovec, Meg Ryan jako zasnoubená nevěsta a do toho všeho krásné americké město přezdívané jako Smaragdové město či Brána na Aljašku. Vím, že se jedná o film, ale hlavní moment, který doslova všechno změní, mi přijde chudý a nedůvěryhodný. Řeč je samozřejmě o rádiovém vysílání, jež zachytí Annie cestou v autě. Ihned tak začne vznikat citové a zejména pak hlasové propojení přes celé státy. Říkám si proč ne, ale tohle fakt není ani trochu reálné, vždyť to už je snad větší šance, že člověk vyhraje ve sportce nebo dostane jednosměrnou místenku do vesmíru. Celkově to proto nepůsobí až tak romantickým a dochvilným dojmem, nýbrž očekávaným a tak trochu trpkým koncem. Jinak obrovské červené srdce vytvořené na mrakodrapu vskutku nemá chybu!
Všechny komentáře k filmu 20+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Samotář v Seattlu

obrazek
Architekt Sam Baldwin, který žije sám se svým osmiletým synem Jonášem, se nedokáže vyrovnat se smrtí milované manželky Maggie, a to je také důvod, proč se krátce po jejím pohřbu rozhodl přestěhovat do vzdáleného Seattlu. O rok a půl později představí emancipovaná novinářka Annie Reed rodičům svého snoubence Waltera. Přestože se chystá svatba, Annie si není jista jestli je Walter tou pravou láskou. Znovu si to uvědomí, když pak večer cestou domů poslouchá v autě rozhlasový pořad o citových problémech, kam se právě dovolal Jonáš s tím, že hledá pro smutného tatínka novou ženu. Samovi se sice nelíbí rozhlasový zásah do soukromí, ale pak přece jen vypráví do éteru o svém krásném vztahu s Maggií. <>Obrázek nenalezen<> Reakce je nečekaná. Do redakce rádia přicházejí tisíce dopisů od žen, které touží po seznámení se Samem. Také Anna je Samem okouzlena a po dlouhém váhání se mu rozhodne napsat dopis. Sice ho nakonec hodí do koše místo do schránky, její kamarádka Becky však dopis vytáhne a bez jejího vědomí pošle. Zatímco Sam se konečně rozhodne zkusit začít nový život a domluví si schůzku s architektkou Victorií, Jonáš si ze stovek dopisů vybere právě ten od Anny a nutí Sama, aby jí odpověděl a po vzoru filmu Nezapomenutelná láska se s ní setkal na Sv.Valentýna na střeše Empire State Buildingu. <>Obrázek nenalezen<> Zatímco Annie si chytře zjistí Samovu adresu a letí přes celé Spojené státy do Seattlu, Sam se zlobí na Jonáše, který znovu volal do rádia, protože se mu nelíbila Victorie. Sam vyprovází Victorii na letiště a zahlédne tu Annie, která ho na první pohled okouzlí. Annie je odhodlána se Samem promluvit, když ho však vidí, jak objímá nějakou ženu, ztratí odvahu a vrátí se do Baltimore. Sam nemůže zapomenout na ženu, kterou zahlédl na letišti a odmítne letět s Jonášem na schůzku s Annie. Jonáš se tedy rozhodne letět sám.


Podobné filmy

Velký Gatsby
(The Great Gatsby) V honbě za svým americkým snem přijíždí na jaře roku 1922 Tobey Maguire...
dnes 17.20
Nova Cinema
Firewall
Harrison Ford má problém. Ze strany všehoschopných lupičů mu hrozí vyvraždění rodiny, a ta...
dnes 20.00
Nova Cinema
Od kolébky do hrobu
(Cradle 2 The Grave) Dcera šéfa skupiny lupičů je unesena a držena jako rukojmí. Únosci po...
dnes 22.10
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 7. 6. 2023 Svátek má Iveta a Slavoj
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz