fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

52% 1290 hlasů
film / komedie, dobrodružný, mysteriózní, science fiction, USA, , 88 min., od 10 let
Kinopremiéra v ČR 15.8.2002, DVD od 1.3.2003 Warner Home Video

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:52Všichni lidé jsou si rovni. O psech to ale neplatí.
Vyhlášená firma Mystery Inc., která se skládá ze samolibého elegána Freda, krásky Daphne, inteligentní obrýlené Velmy, chlapíka pro všechno Slaggyho a psa Scooby-Doo, který se svými pátracími schopnostmi blíží talentu Sherlocka Holmese, už vyřešila nejednu záhadu. I tentokrát se čtveřice kamarádů a jeden pes ocitají v nebezpečné akci a musí odhalit tajemství, jež se skrývá v zákulisí jistého klubu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tenhle film mě prostě baví. Sice je to takový kříženec všeho možného, ale naštěstí pro něj docela povedený, a tak se podívám já i celá rodina s chutí. Má to spád a taky napětí, akci a super duchařské efekty. Je to prostě tak pěkný a milý film jako málokterý. Včetně herců.
Všechny komentáře k filmu 16+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Scooby-Doo

obrazek
Oblíbenou firmu Mystery Inc. tvořili samolibý krasavec Fred Jones, kráska Daphne Blake, inteligentní, brýlatá Velma Dinkleyová, zručný Norvill Rogers, přezdívaný Shaggy a věčně hladový mluvící pes Scooby-Doo. Před dvěma roky se však pohádali a od té doby se neviděli. O nové nečekané setkání se postará Emile Mondavarious, majitel Strašidelného ostrova, oblíbeného výletního místa plného různých atrakcí. Ten totiž všechny členy bývalé Mystery Inc. pozve na svůj ostrov. Děje se na něm totiž něco velmi podivného a chce, aby tomu bývalí přátelé přišli na kloub. Studenti, kteří se sem přijíždějí pobavit se totiž záhadně mění v bezduché loutky obdařené prázdnou hlavou a velkou silou. Bývalí kamarádi se nedokáží dohodnout a rozhodnou se po tajemství záhady pátrat každý na vlastní pěst. Velma snadno odhalí duchy, kteří se údajně chtějí Mondavariousovi pomstít za rušení jejich klidu, jako obyčejné hologramy. <>Obrázek nenalezen<> Scooby-doo je sice v lese napaden opravdovou příšerou, ale jeho zážitku nikdo nevěří. Zatímco Fred s Velmou objeví místnost s videoprogramem, který slouží k vymývání mozků studentů, Daphne objeví svatyni ze které sebere podivný skládací jehlan s nápisy. Velma se v baru seznámí se sympatickým studentem, zatímco Shaggy se tu setká s Mary Jane, do které se zamiloval už cestou na ostrov. Zábava je přerušena monstry, které přepadnou bar a odvlečou většinu studentů. Zachrání se jen Shaggy, Scooby-Doo a Mary Jane, kteří musejí zanedlouho prchat před proměněnými studenty. Shaggy a jeho čtyřnohý kamarád se ocitnou v podzemní jeskyni, kde se jim podaří zachránit všechny tři kamarády. Konečně se dají znovu dohromady a společně se jim podaří odhalit tajemství ostrova i skutečný důvod proč byli pozváni na ostrov.


O filmu

obrazek
Někteří z nich jsou úžasní! O tom jménem Scooby-Doo to platí dvojnásob. Už po více než třicet let se objevuje spolu se svými lidskými společníky na obrazovkách celého světa aby bavil děti i dospělé. Scooby-Doo, nemilosrdný psí bojovník proti zločinu přichází spolu se svými přáteli Fredem, Daphne, Shaggym a Velmou. Všichni společně se vypraví na Strašidelný ostrov, aby vypátrali původce nadpřirozených úkazů, které děsí celé místní prázdninové letovisko. Za tím účelem si je totiž najal majitel ostrova Emile Mondavarious.

obrazek
A přestože každý fanda jejich kresleného seriálu ví, že na konci honu z nadpřirozenem - až už jde o duchy, kouzelníky, nebo monstra - najdou naši pátrači pokaždé jenom obyčejného mizeru, ani tentokrát není jasné, jaké síly se za záhadnými událostmi sužujícími Strašidelný ostrov skrývají. Jedno je však jisté - Shaggy bude mít opět jako vždy neukojitelný hlad, Scoobyho spolu s ním vyděsí každé zapraskání a oba je nejlépe nalákáte na pořádně ostré jídlo. A to hlavní? I pro stříbrné plátno platí stoprocentně, že pokřik Scooby-Dooby Doo startuje skvělou zábavu!

O vzniku filmu

<>Obrázek nenalezen<> Hanna a Barbera (původní autoři Scooby-Doo) si kreslenými filmy ze své dílny získali srdce diváků všech věkových kategorií. Tito dva muži stáli u zrodu tak slavných animáků jako jsou Tom a Jerry, Flintstouni, Pes Filipes, Méďa Béďa a mnoha dalších. Jejich fantazie zrodila hrdiny, bez kterých si kreslený film snad už ani nedovedeme představit.

<>Obrázek nenalezen<> Oproti mnoha animátorům před nimi se neučili od Disneyho. Objevili novou linii. Disney byl vždy něžný, jemný, opatrný. Hanna a Barbera byli agresivní a moderně nekompromisní. Tak vymysleli Toma a Jerryho. Začínali jako běžní animátoři v roce 1937 a ve čtyřicátých letech ukázali svou píli, plodnost a aktivitu. První krátký film s kočkou a myší, kteří měli brzy získat takový úspěch, ale teď dokonce ještě ani neměli jména, nesl název Puss Gets the Boot. Získal nominaci na Oscara

<>Obrázek nenalezen<> Do kreslených pacek pak Oscara sevřeli za The Night before Christmas (distribuován do amerických kin roku 1941) a následovaly takové úspěchy jako Mouse for Sale (1955) - Jerry převlečen za bílou myšku, všichni se s ním mazlí a Tom se ho pokouší odhalit nebo The Cat Concerto (1946) - Tom koncertuje na klavír a ruší Jerryho, který v nástroji odpočívá. V tandemu, který vytvořili, psal Barbera příběhy, realizoval malé skeče a kreslil skicy, zatímco Hanna kreslil grafické listy, které se později staly podkladem technického scénáře.

obrazek
Jestli jim vedle Disneyho mohl někdo konkurovat, pak to byl snad jedině pod křídly společnosti Warner Bros. tvořící Tex Avery se svým Bugsem Bunnym a spol. Už samotný fakt, že příběhy jeho postav Willyho E. Kojota a Kukačky zemní kohoutí, zdrhače neuvěřitelného byly původně míněny jako přímá parodie honiček Toma a Jerryho o mnohém vypovídá. V roce 1945 už byli H&B torpédoborcem mezi animátory. Produkovali pozoruhodnou sérii animovaných filmů, které jim od roku 1943 do roku 1952 vynesly řadu Oscarů.

obrazek
Pro televizi vytvořili Hanna a Barbera tři superslavné seriály Flintstoneovi (rodina žijící v pravěku), Méďa Béďa (u našich diváků získal pozornost až svým celovečerním filmem) a v neposlední řadě Scooby-Doo. Psí hrdina Scooby se poprvé objevil v kresleném seriálu jako jeden ze soutěžících při sportovní show. Později se okolo něj utvořila skupina mladých pátračů po pravých původcích zdánlivě nadpřirozených jevů a dnes již společnost Warner Bros. považuje seriál Scooby Doo za své rodinné stříbro. Jeho uvádění se také průběžně věnuje.

O hercích

Freddie Prinze
obrazek Narodil se 8. 3. 1976 v Albuquerque, Nové Mexiko. Je synem televizního herce Freddieho Prinze, který spáchal sebevraždu necelý rok po jeho narození. Prinze, Jr. projevil zájem o herectví už na střední škole, ale před kameru se dostal až o několik let později. Nejprve hrál v televizních seriálech jako The Watcher. Na plátnech kin se prosadil rolí v teenagerském hororu Tajemství loňského léta. Mohli jsme ho také vidět ve filmech jako Zůstaň se mnou!, Nezvaný host, Taková normální holka, Wing Commander nebo v pokračování hororu, který ho proslavil Tajemství loňského léta 2: Rok poté.

Sarah Michell Gellarová
obrazek Narodila se 14. 4. 1977 v New Yorku. Začínala malými dětskými rolemi, aby si získala větší herecký prostor díky televizi - objevila se v seriálech Swans Crossing a All My Children. Za druhý jmenovaný seriál dostala cenu Emmy. V mnoha seriálech hostovala, hrála i v reklamách, proslavila se však až titulní rolí v úspěšném seriálu pro mládež Buffy přemožitelka upírů. Mohli jsme ji vidět ve filmech jako Tajemství loňského léta, Malí válečníci, Taková normální holka, Blázinec, nebo Velmi nebezpečné známosti.

Matthew Lillard
obrazek Narodil se 24. 1. 1970, Lansing, Michigan. Herectví se začal věnovat během studia na střední škole. Navštěvoval kursy dramatického umění v Pasadeně. Na začátku devadesátých let se přestěhoval do New Yorku, kde získával další vzdělání v divadelním souboru Circle in the Square a sám založil divadelní skupinu The Summoner's Ensemble. Do povědomí filmového publika se výrazně zapsal postavou dospívajícího Chipa, který miluje krvavé horory v černé komedii Šest vražd stačí, maminko! Dále jsme ho mohli vidět v titulech jako Šílená láska, Vřískot, Taková normální holka, Wing Commander, Nebezpečná síť, Superlék, Ztracený syn, Hranice možností, nebo Marná lásky snaha.

Linda Cardelliniová
obrazek Je považována za velmi nadějnou mladou herečku. Má za sebou výrazný filmový titul, ve kterém se objevila spolu se zkušenou Reese Witherspoonovou nazvaný Legally Blonde. Právě dokončila snímek s Andym Garciou The Unsaid. Zahrála si také ve filmech Dead Man on Campus a Good Burger.

Rowan Atkinson
obrazek Narodil se 6. 5. 1955 v britském městě Newcastle-upon-Tyne. Vystudoval elektrotechniku na Oxfordské univerzitě, ale kariéra komika dostala přednost. Prosadil se nejprve na jevišti, aby v osmdesátých letech pronikl do televize. Radikálně se zapsal do povědomí publika díky titulní roli v sitcomu Černá zmije, aby jeho úspěch překonal komediálním seriálem Mr. Bean. Dalším výraznějším seriálem na jeho kontě je komediální série z policejního prostředí Tenká modrá linie. Na filmovém plátně zaujal většinou v menších komediálních rolích ve filmech jako Čarodějnice, Žhavé výstřely 2, nebo Čtyři svatby a jeden pohřeb. Výjimkou byla hlavní role v celovečerním přepisu Beanovských dobrodružství Bean - Největší filmová katastrofa nebo dabing postavy jménem Zazu v animovaném muzikálu z díly studia Walta Disneyho Lví král.

O tvůrcích

Raja Gosnell
obrazek U filmu začal pracovat jako střihač. Často spolupracoval s Chrisem Columbusem. Mimo jiné na komedii Columbuse a Robina Williamse Mrs. Doubtfire - Táta v sukni, dále na Columbusově komedii Dva v tom, nebo prvních dvou dílech superúspěšné rodinné komedie Sám doma. Poslední díl Sám doma 3 už režíroval. Na střihačském kontě má dále titul Zázrak v New Yorku, spolupráci na střihu dramatu Dobré ráno, Vietname. Režíroval také snímek Drew Barrymoreové Nepolíbená.

James Gunn
obrazek Svou filmovou kariéru začal už ve svých dvanácti letech s kamerou, kterou mu pořídili rodiče. Později pracoval pro studio Troma a podílel se na scénáři jeho romanticko-hororové komedie Tromeo & Juliet. V dalším filmu, který napsal si také zahrál - nesl název The Specials a objevil se v něm také Rob Lowe. Napsal také knihu The Toy Collector. Nedávno dokončil scénář filmu Spy vs. Spy a nyní pracuje na scénáři k romantickému filmu The Newlyweds a remake hororové klasiky Dawn of the Dead.

David Eggby
Proslavil se především kamerou filmu Šílený Max s Melem Gibsonem v hlavní roli. Mezi jeho další filmy patří Pevnost strachu s Christopherem Lambertem, Denní světlo se Sylvesterem Stallonem, na Slovensku natáčel Dračí srdce. Dále stál za kamerou titulů jako Dračí život Bruce Lee, Černočerná tma, Bleskový Jack, Modrý blesk, Kansas, Virus. Na kontě má také televizní seriál Vysněný západ. Při natáčení filmu Návrat ke sněžné řece byl režisérem druhého štábu.

Podobné filmy

Mít tak holku na hlídání
S dětmi jsou starosti. A co teprve, je-li tím dítětem dcera na vdávání. Malá televizní kom...
dnes 13.30
ČT1
Láska na hlídání
(First Daughter) Samantha je dívka, jejímž jediným snem je chodit do normální školy a vyhn...
dnes 14.10
Nova Cinema
Na hraně zítřka
(Edge of Tomorrow) Zemi napadli vetřelci z vesmíru a snaží se vyhladit lidstvo. Vojenský d...
dnes 16.05
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 17. 8. 2022 Svátek má Petra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz