fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

60% 3065 hlasů
film / akční, dobrodružný, fantasy, science fiction, Kanada/USA, , 123 min., od 15 let
Suicide Squad
Kinopremiéra v ČR a SK 4.8.2016, DVD a Blu-Ray od 7.12.2016 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


V TV televize út. 8.12. Nova Cinema 20.00
Nova Cinema 20.00
Ukázka
03:03Nejhorší hrdinové všech dob.
Jsou to ti nejhorší z nejhorších - skupina nejnebezpečnějších zločinců vytvořená vládní agenturou. Tito příslušníci “sebevražedného oddílu,” kteří nemají co ztratit, jsou vysláni na předem ztracenou misi s cílem porazit záhadnou entitu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Opravdu netuším, proč je kolem toho tak velký boom. Parta velmi zvláštních zločinců se sejde, aby zachránila svět. Jako akčňák to docela ušlo, ale poněkud jsen se při tom "zachraňování světa" nudila. Kladně hodnotím výbornou hudbu.
Všechny komentáře k filmu 51+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Batman se Supermanem si to už rozdali, teď přišel čas na záporáky.    Po událostech filmu Batman vs Superman se vysoce postavená vládní úřednice Amanda Wallerová (Viola Davisová) rozhodla vytvořit oddíl postradatelných zločinců, které by mohla ovládat a posílat na nebezpečné mise, na které běžní smrtelníci nestačí.    Z oddílu vyniká především neomylný zabiják Deadshot (Will Smith) a ujetým způsobem zajímavá Harley Quinn (Margot Robbie). Skupinu, která čítá řadu více či méně výrazných anti-hrdinů vede plukovník Rick Flag (Joel Kinnaman).    Jak už to v podobných filmech bývá, nejde o to, proti komu se hlavní anti-hrdinové postaví (opět hrozba apokalyptických rozměrů), ale o to, jak jim to v týmu šlape.    Jednotliví členové nám jsou rychle představeni a jde se na věc. Jakkoliv zajímavý a „cool“ si tvůrci mysleli, že jejich úvod je, já jejich nadšení nesdílím. Postupem času se však situace lepšila a díky několika vydařeným momentům jsem pocítil k... Celá recenze
moviefan, 7 z 10

Popis filmu Sebevražedný oddíl

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. Důstojnice americké zpravodajské služby Amanda Wallerová dospěla k rozhodnutí, že tento úkol zvládne pouze tajně vytvořená skupina nesourodých zavrženíhodných jedinců, kteří nemají téměř co ztratit. Jakmile si však uvědomí, že nebyli vybráni, aby uspěli, ale aby bylo na koho svést vinu za nevyhnutelný neúspěch, rozhodnou se příslušníci sebevražedného oddílu zkusit bojovat a zemřít společně, nebo se budou starat jen každý sám o sebe?


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> O produkci

Je vůbec možné, že je dobré být padouchem? Ve filmu „Sebevražedný oddíl“ to zjistí ta nejméně pravděpodobná skupina, ve které se sejde několik šílených kriminálníků na své misi na záchranu světa, která se zvrtne v tu nejdivočejší, nejpodivnější a nejstrašnější jízdu jejich již tak šílenstvím naplněných životů.

„Sebevražedný oddíl je v podstatě tým - i když naprosto proti své vůli - superzločinců společnosti DC.”, vysvětluje scénárista a režisér David Ayer. „Kdo jiný než superzločinec, nebo v tomto případě skupina superzločinců, se hodí na to, aby porazil jiného superzločince? Bylo to pro mě velmi zajímavé, protože mi to umožnilo přistupovat k filmu o superhrdinech trochu jinak; v tomto filmu jsou hlavní postavy pravým opakem hrdinů.“

Přestože zatím, nebo vůbec nikdy, nepovažují své činy za hrdinské, dobrodružství tohoto oddílu, stejně jako u jejich tradičnějších protějšků, nebude postrádat stupňující se napětí, chytrý humor a plnohodnotné souboje se vším všudy. Budou se prostě muset snažit usměrnit své chování, stát na té lepší straně zla… alespoň pro tentokrát.

Do hlavní role neomylného střelce Deadshota byl obsazen Will Smith. „Vždy jsem měl rád příběhy o superhrdinech a David se rozhodl, že natočí opravdu zábavný film se silným příběhem, který bude zkoumat rozdíl mezi zlem a velkým zlem. Myslím, že to byla skvělá příležitost zahrát si postavu, která si jako otec do značné míry uvědomuje rozpor s tím, čím se živí a v čem je zároveň velmi, velmi dobrá.“, usmívá se.

Veterán tohoto žánru producent Charles Roven říká: „Měl jsem pocit, že by bylo opravdu zajímavé natočit film s padouchy vydavatelství DC a přesvědčit se, kteří z nich jsou skutečně zlí a kteří v sobě mají něco, čím mohli své skutky odčinit. Sebevražedný oddíl se skládá z těchto smrtelně nebezpečných padouchů uvržených do vězení. Jak by se zachovali, kdyby dostali šanci na snížení svých trestů nebo dokonce na propuštění na svobodu, i když pravděpodobně takovou misi nepřežijí? A oni to zkusí - ne že by měli moc na vybranou.“

Producent Richard Suckle poznamenává: „Ve všech filmech, které David Ayer až dosud natočil, žijí jeho postavy podle vlastních zásad. Sebevražedný oddíl se v tomto nijak neliší, jsou v něm postavy, které nechtějí, aby jim někdo nařizoval, co a jak mají dělat, tvrdošíjně dělají všechno po svém. Chtějí hrát podle vlastních pravidel, ale jsou donuceni hrát společně v jednom týmu. Vzniká tak spousta třecích ploch a vzrušujících konfliktů.“

Přestože mají zdánlivě „na vybranou“, vězni, ze kterých bude sestaven Sebevražedný oddíl, se budou muset naučit spolupracovat jako tým - doslova. Tohle není žádná dobrovolná akce. Když jsou vytaženi z nechvalně proslulé federální věznice Belle Reve, která je určena pro ty „nejhorší z nejhorších“, Deadshot a spoluvězni Harley Quinn, Killer Croc a Diablo, včetně dalších, nedostanou na výběr žádné lákavé nabídky, ze kterých by si mohli vybírat. O to se postará bezohledná a manipulativní důstojnice americké zpravodajské služby Amanda Waller, která si zakládá na své schopnosti přinutit lidi, aby jednali v rozporu se svými zájmy.

Představitelka této role Viola Davis vzpomíná na svůj první rozhovor s režisérem Ayerem. „Poprvé jsem se s ním setkala v jeho domě.“, říká. „Šla jsem na schůzku a hned jsme si padli do oka. To, že vás někdo prostě vezme, se stane jen několikrát za celou kariéru. Prostě vás vidí a nechá vás být sebou samým. Přesně takový byl David.“

Kromě různých postav, ze kterých byl složen sebevražedný oddíl, chtěl Ayer do filmu přidat jednoho z nejzlověstnějších komiksových deviantů: Jokera. S nabídkou na ztvárnění nové verze psychopatického klauna, který se jako vždy jako jediný směje svým vtipům, a snad nejznámějšího zločince komiksů vydavatelství DC - na stránkách komiksů i na plátnech kin - se filmoví tvůrci obrátili na Jareda Leta.

<>Obrázek nenalezen<> Samozřejmě, že tým jako Sebevražedný oddíl by byl neúplný - a neefektivní - bez svých zbraní. Ayer se obrátil na hlavního rekvizitáře Dana Sissonse, aby zajistil vzhled, který by respektoval zdrojové komiksy, ale zároveň aby byl charakteristický pro film. Nebyl to vůbec snadný úkol.

„Měli jsme tyhle neuvěřitelné postavy, bohatý svět našeho příběhu a úžasné kostýmy, a bylo důležité respektovat duševní vlastnictví, protože spousta fanoušků zná dopodrobna jednotlivé detaily tohoto světa lépe, než budu kdy znát já.“, říká Ayer. „Ale zároveň jsem to chtěl upravit pro filmové plátno. Takže jsme navrhli vlastní úžasné rekvizity, například Jokerův malý sporťák, Deadshotovy magnumy připevněné na zápěstí a odstřelovačskou pušku, Harleyinu zlatou pistoli, Katanův meč soultaker a Slipknotovy provazy.“

Ještě úžasnější je to, že mnohé rekvizity byly skutečně funkční. „Pracovala na tom spousta lidí z výzkumného oddělení. Byla to neuvěřitelná práce.“, říká režisér. Stejně jako u kostýmů jsou na některých rekvizitách drobné detaily, kterých si diváci možná ani nevšimnou, které jsou příznačné pro jednotlivé postavy. Fanoušci budou znát pálku Harley Quinn, ale jedna z nejblýskavějších rekvizit byla Harleyina pistole. Byla černá se zlatými ozdobami a střídajícími se nepatrnými nápisy „láska“ a „nenávist“ na bubínku posázeném malými diamanty a vyrytými písmeny ‚HQ‘.

Pochopitelně bylo nutné, aby herci absolvovali trénink v používání různých zbraní a četných kaskadérských kouscích, které potřebovali pro své role. Příprava začínala již doma, celé měsíce před zahájením natáčení, a její součástí bylo intenzivní cvičení a úprava jídelníčku. Bylo to náročné, ale herci byli pevně odhodláni zasloužit si své místo v Sebevražedném oddíle.

Natáčení filmu „Sebevražedný oddíl“ probíhalo převážně v torontských ateliérech Pinewood v Kanadě. Ayer se opět sešel s hlavním kameramanem Romanem Vasyanovem, se kterým již v minulosti natočil dva filmy a tak se mohli dorozumívat posunky a gesty, která jim dobře posloužila při natáčení několika velmi náročných scén.

Filmový tvůrci společně s hudebními poradci Seasonem Kentem a Gabem Hilferem použili ve filmu hudbu, která přiléhavě vystihuje legraci, akci a energii díla a také posiluje téma příběhu - vykoupení je snad tou největší motivací členů Sebevražedného oddílu.

Široká škála melodií zahrnuje vše od klasického rocku přes urban funk až po alt rock a rap, na kterých se podílela řada současných umělců, jako jsou Twenty one pilots, Imagine Dragons, X Ambassadors a Kanye West, včetně legend jako Rolling Stones, AC/DC, Creedence Clearwater Revival a dokonce i Etta James.

Podobné filmy

Poseidon
Cestující na luxusní lodi Poseidon jsou v dobré náladě a protože se blíží příchod Nového r...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Nevědomí
(Oblivion) Osamocený strážce Tom Cruise dostal za úkol získat zbývající zemské zdroje na p...
zítra 00.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Batman a Robin
(Batman & Robin) Přikryje Gotham City věčný příkrov ledu? George Clooney musí tentokrát zl...
zítra 05.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 1. 12. 2020 Svátek má Iva
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz