fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

55% 1174 hlasů
film / akční, dobrodružný, fantasy, USA/Velká Británie/Kanada/Čína, , 102 min., od 12 let
The Seventh Son
Kinopremiéra v ČR a SK 8.1.2015, DVD a Blu-Ray od 13.5.2015 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:24Tváří v tvář zlu naplň svůj osud.
Rytíř John Gregory byl posledním žijícím členem řádu válečníků, kteří po staletí chránili svět před silami temna. Byl to on, kdo jim mohl zasadit smrtelnou ránu, když ulovil Královnu čarodějnic. Stačilo ji zabít. On se do ní místo toho zamiloval a místo smrti pro ni zvolil vězení, z něhož nebylo úniku. Pouze zdánlivě. Mocná čarodějka hnaná nenávistí se dokázala dostat na svobodu a teď shromažďuje armádu svých věrných, aby se pomstila za své pokoření, a to nejen Gregorymu, ale všem, kteří stojí na jeho straně. Aby Gregory nebyl na svůj boj sám, musí najít mýty opředeného Sedmého syna, muže s mimořádnými schopnostmi. Měl by jím být Tom Ward, jenže mladý farmář jako legendární válečník rozhodně nevypadá a moc toho na první pohled neumí. V jeho rodokmenu se však skrývá tajemství, které Gregorymu naznačuje, že se přece jen nemýlil. Společně se vydávají na pouť po podivuhodných krajích, během níž čelí čím dál těžším nepřátelům, které proti nim Královna čarodějnic posílá ve snaze získat čas. Čas k tomu, aby její rostoucí moc byla neporazitelná.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jsem sedmý syn sedmého syna, který zdědil sedmiřadé geny kvůli nimž mám takové komplexy, že jsem začal psát sedmiřadý scénář géčkové kvality, který jsem poté nabídl sedmému režisérovi, jehož jsem jsem vyrušil na záchodové kabince. Ten dal dohromady sedm lidí, na efekty hodil sedm dolarů a vznikl tak na sedmý pokus Sedmý syn. A vy všichni na něj teď sedmkrát mrkněte, ať se zaplatí... 45%
Všechny komentáře k filmu 19+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Sedmý syn

obrazek
O výrobě

Ze stránek knihy na projekční plátno:
Sedmý syn začíná

Autor Joseph Delaney, jehož série knih “Poslední učeň” se stala celosvětovým fenoménem, vysvětluje, jak dobrodružství Mistra Gregoryho a Toma Warda začalo: “Učil jsem v Blackpoolu a spolu se ženou jsme blízko odtamtud našli vesnici Stalmine, kde jsme si koupili dům. Asi týden poté, co jsme se nastěhovali, jsem zjistil, že kostel v horní části silnice obývá strašidlo nazývané Klepač ze Stalmineského sálu. Ten trápil kostel - převracel náhrobní kameny, rachotil kostelními dveřmi a strašil farníky - ti přivedli kněze. Kněz vyslovil správnou modlitbu a ducha zahnal.”

Ukazuje se, že to byl jen jeden z mnoha duchů, které mohl Delaney popsat v jeho příbězích z okolních osad. “Kousek na sever od místa kde bydlím je Hackensaw Halls, velmi starý dům s koňským strašidlem. Ulicí nahoru a dolů je totiž slyšet klapání jeho kopyt,” sděluje autor. “A dále je tu hrad v Lancasteru, kde byly pověšeny čarodějnice z Pendle. Lancashire je prošpikován duchy a strašidly a já jsem je popsal podle místních lidových pověstí. Můžete poslat pro kněze, ale ten se bude pravděpodobně bát a nic moc neudělá, a tak jsem vymyslel Spooka. Je to expert, exorcista, zaříkávač temnot.“

Trvalo to dalších 17 let, než se Delaneyovy poznámky v notepadu změnily v knihu “The Spook’s Apprentice ” napsanou v roce 2000 a v UK poprvé vydanou v roce 2004. Kniha uvedla sérii “The Wardstone Chronicles” a byla přeložena do mnoha jazyků a prodávána ve 24 zemích, včetně USA, kde byla uvedena pod názvem “ The Last Apprentice: Revenge of the Witch.”

Producenti z Thunder Road Pictures objevili tento fascinující příběh ještě před vydáním knihy v USA, když byli na výletě v Londýně. “Pracujeme na tomto projektu skoro deset let, “ řekla koproducenta Erica Lee. “Jeden můj a Basilův spolupracovník se setkal s mnoha literárními agenty v Londýně a potom jsme koupili práva na celou řadu knih. Tohle byla jedna z nich. Zamilovali jsme se do ní a nabídli ji Warner Bros., kde ji hned vzali. Od té doby uběhla spousta času, ale to téma a postavy s námi souznějí.“

Producenty zaujala možnost vyprávět filmovou verzi příběhu o tom, jak byly dávné magické síly vyzvány na souboj se schopnostmi Mistra Gregoryho a bratrstva Sokolích rytířů, kteří sloužili před ním. “Důvodem, proč je “The Spook’s Apprentice” tak úžasný, je demytologizace magie,“ říká Iwanyk. “To povyšuje boj s těmito magickými stvořeními nad umění nebo vědu, na něco fantastického. Sokolí rytíř není čaroděj. Je to rytíř-voják, který ví, jak studovat silné a slabé stránky každého tvora. I to, jak ho může zabít nebo využít. Musí vědět nejen to, jak ho využít fyzicky, ale také intelektuálně. Rytíři nepoužívají kouzla, ale využívají vědu. Mistr Gregory vlastní velkou knihovnu, naplněnou vědomostmi z minulosti. Každý rytíř píše svou vlastní knihu, aby zanechal svědectví dalším generacím rytířů. Přitom používají přírodní zbraně: dřevo, stříbro, sůl a železo…bojují s temnou magií znalostmi. Tato myšlenka zapadá do filmu a my jsme zjistili, že chceme, aby byla tak reálná, jak jen je to možné.“

I když neomlouvá Makinina konečná rozhodnutí, Iwanyk připouští, že čarodějnice nejsou vinny za nepřátelství, které se mezi nimi a lidmi vyvinulo. Producent k tomu říká: “Historicky panovala vůči čarodějnicím velká nedůvěra, stovky lidí byly zabity nebo mučeny pro podezření z čarodějnictví. Ale čarodějnice nebyly původně zlé. To jen lidstvo obvykle ničí, něco nebo někoho, čemu či komu nerozumí. A teď nám to čarodějnice vracejí. Jejich vůdkyně a nejsilnější z nich, matka Malkin, unikla z vězení. Zůstává už jen jeden Sokolí rytíř, Gregory. A brzy bude krvavě červený měsíc, nejsilnější čas pro čáry. Malkin si uvědomuje, že to je ideální příležitost pro ovládnutí světa. Čarodějnice ještě nikdy nebyly silnější.”

Spisovatelé epického akčního dramatu použili Delaneyovu fascinující kulisu zatímco pracovali s vlastními nápady pro vyprávění o Mistru Gregorym a Tomu Wardovi. Přibylo Tomovo nadšení pro učení a fakt, že on je poslední v řadě Sedmých synů. To musí dokázat i Gregorymu - víru jeho matky, že synovým osudem je něco většího než ‘honit prasata’. Mistr, kterého není snadné oslnit, pochybuje o Tomových schopnostech čelit blížící se zkáze a to i s ohledem na závažná pochybení, kterých se Tom dopustil v počátcích tréninku. Dále příliš nepomáhá fakt, že Gregory má po prodělané osobní tragédii v srdci málo soucitu a pocit, že jeho poslání je, v dané době, nevděčné.

Pro Thunder Road představoval film možnost pracovat s ruským režisérem Sergejem Bodrovem, kterého se již léta snažili získat. “Sergej je režisérem, se kterým jsme vždy chtěli pracovat,” vzpomíná Lee. “Viděli jsme Mongola a byli skutečně ohromeni. Během let jsme mu poslali mnoho scénářů a hledali jsme ten odpovídající. Takže, když jsme slyšeli, že ho tento scénář zaujal, byli jsme nadšeni. Obrazově byl Mongol omračující a my jsme si byli jisti, že způsob, kterým Sergej vypravuje příběhy, by perfektně vyhovoval Sedmému synovi.”

Práce zahraničního režiséra nám poskytla fascinující perspektivu. Iwanyk říká: “Výzvou filmu, jako je tento, je angažování tvůrce s odlišným viděním, takže výsledek se nepodobá ostatním snímkům v daném žánru. Sergejovo uchopení příběhu bylo velice odlišné a mnohem zajímavější, než postoj ostatních režisérů. Cítili jsme, že může Sedmému synovi darovat internacionální odér a přitom zachovat jeho unikátnost. A co jsme ještě předpokládali, a potvrdilo se nám to, byl fakt, že spousta lidí, před i za kamerou, chce se Sergejem pracovat a milují nejednoznačnost jeho postav.”

Filmaři byli přesvědčeni o Bodrovově schopnosti přijmout původní materiál a učinit z něj jeho vlastní. “Tato knižní série je milována spoustou lidí,” komentuje Share. “Delaney vytvořil úžasný svět plný provázaných postav a my jsme si chtěli být jisti, že tento aspekt knihy zůstane zachován. Sergej odvedl výbornou práci, když vzal, co bylo v knize a dal tomu ještě větší prostor a volnost a akce se tak stala niternější.”

Poctěn milými slovy, Bodrov rychle přidává ocenění hercům a štábu. Říká: “To není jen má představa. Měl jsem okolo sebe fantastické spolupracovníky jako Dante Ferretti, Tom Sigel, Jackie West, John Dykstra, a k tomu úžasný příběh podle výborné knihy a ještě vynikající herce. Spolu jsme příběh posunuli na jinou úroveň, svěží a originální. Odmlčel se. “Je to cesta, kterou sdílíte s ostatními, a když máte kolem dobré lidi, výsledek bude také fajn.”

obrazek
Sokolí rytíři a čarodějnice: Obsazení epického akčního dobrodružství

Bodrovův mezinárodní přístup se ukázal být něčím větším než jen osobní zálibou. Původní příběh se odehrává v Anglii, ale Bodrov chtěl, aby jeho film zaujal diváky z celého světa. Vyjmul příběh z této části Evropy a umístil ho do mezinárodní středověké vesnice. I štáb si vybíral ze všech koutů světa. Bylo na čase sehnat talent, který byl podle Bodrova a producentů potřeba k tomu, aby opodstatnil a plně vystihl filmovou verzi příběhu.

Pro Mistra Gregoryho, vysvětluje Iwanyk, tým potřeboval herce, který by mohl hrát někoho kdo je “mrzutý, zamlklý a popudlivý, starší ale pořád čilý a mladický, okouzlující, když takový chce být, a navíc má skvělou fyzičku.” Filmaři měli pocit, že Oscarem ověnčený Jeff Bridges je tímto člověkem. “Vždycky byl jedním z nejlepších amerických herců a opravdu přitahuje davy. Je hodně herců, kteří se cítí dobře ve filmech tohoto žánru, ale věděli jsme, že Jeff do této role přinese něco vlastního…což on udělal. To on stvořil tuto neuvěřitelnou postavu.”

“Mistr Gregory je někdo, kdo toho má hodně za sebou, a je velice unavený,” pokračuje Share. “Nese břímě ochrany světa před zlem, ale bez uznání těch, kterým pomáhá. Chtějí ho mít na blízku, když jsou problémy, ale nechtějí jeho přátelství. Jeff skvěle zachycuje tuto bolest a vytváří tak skvělý charakter.”

Jeff Bridges souhlasil s tím, že bude hrát posledního člena starodávného řádu elitních válečníků, a odhaluje, co ho inspirovalo k tomu, aby se zapojil do produkce Sedmého syna: “Jedním z důvodů byla báječná kniha, kterou napsal Joe Delaney. Ten příběh je trošku ponurý, trochu ostřejší než klasická bitva mezi dobrem a zlem: všechno není úplně černo-bílé. Druhým důvodem byla šance pracovat se Sergejem. Viděl jsem jeho film Kavkazský zajatec - báječný film - a také Mongola. Věděl jsem, že když tomu bude šéfovat on, tak budeme v dobrých rukách.”

Bridges diskutoval o tom, že styl tohoto režiséra byl velice potřebný pro tak fyzicky namáhavou roli: “Sergej je teď jedním z mých oblíbenců. Jeho typ režie je velice zahrnující, povzbuzuje vás k tomu, abyste tomu odevzdali všechno, co umíte. Nebojí se věci pozměnit na poslední chvíli. Shromáždil všechny tyto umělce, tyto kouzelníky dohromady a věří jim. Vytváří prostor k tomu, aby se všechno tohle mohlo stát. Sergej má velice jemný režijní dotek a skvěle se s ním spolupracovalo.”

Mistr Gregory nemůže vést nadcházející válku sám a s živou vzpomínkou na Bradleyho umírajícího rukou pomstychtivé Matky Malkin. Gregory se vydává najít nového učně a potenciálního dědice. Ale jeho hlavní podmínka výrazně omezuje výběr kandidátů. Bridges poskytuje náhled do vzniklé situace: “Mistr Gregory je poslední přežívající člen bratrstva Sokolích rytířů, kteří všichni byli sedmí synové sedmých synů. Být sedmým synem sedmého syna znamená být sedmkrát tak silný, sedmkrát tak chytrý a sedmkrát statečnější než normální muž. Ovšemže tohle je docela vzácné, ale je to to, co Mistr Gregory nutně potřebuje, jestliže má bojovat proti temným silám. A právě teď je jenom jeden mladík, který splňuje tyto podmínky - Tom Ward.”

Tom, který je synem majitele prasečí farmy, se už dlouho cítí odcizený a znepokojený. Trápí jej vize a záchvaty připomínající epilepsii, Tom tyto stavy mysli vnímá jako postižení a slabost. Stejně jako jeho rodina. Ben Barnes, který dosáhl v tomto žánru velkého ohlasu s jeho hlavní rolí v Letopisech Narnie: Princ Kaspian a strhujícím výkonem ve filmu Hvězdný prach, říká: “Tomův otec a sourozenci se k němu chovají přezíravě. Nemyslí si, že je k něčemu dobrý. A potom dorazí tajemný muž, o kterém se Tomovi zdálo, a v podstatě ho koupí od jeho rodiny.”

Ukázalo se, že role učně posledního Sokolího rytíře - chlapce se srdcem muže a s krví čarodějnice - se bude těžko obsazovat. Iwanyk říká: “Tom musel mít nevinnost na začátku, aby prodal ten fakt, že tohle byla mladá duše, která ještě neznala svůj osud, ale také musel být schopen přerůst do superhrdiny. Náš Tom musel být skvělým doplňkem ke Gregorymu, který je málomluvný a drsný. Chtěli jsme učně, který by byl plný života, vitálnější než Gregory, nechtěli jsme mít ve filmu dva zachmuřené muže. Ben splňoval všechny tyto podmínky.”

obrazek
Ostražitost mezi mistrem a učněm se odrazila i v dynamice mezi herci na scéně. Barnes potvrzuje, co viděli i ostatní: “Když jsem potkal Jeffa, byl jsem vystrašený. Osobně je to velký muž úctyhodného vzezření, navíc má ty úžasně modré oči, které se zaměřují přímo na vás. Takže jsem si dobře uvědomoval, že mne přesahuje. A navíc má tu metodu v přístupu k herectví: Gregory si Toma nevybral, on je nucen přijmout ho jako svého učedníka, takže tam začíná odmítavý způsob, jakým Gregory s Tomem zachází, šikanuje ho a nebere ho vážně, i když ví, že ho potřebuje. Pochopil jsem, že Jeff se ke mně bude prvních pár týdnů chovat právě tak, byl to takový test mé odolnosti. Těch prvních pár týdnů jsem byl zastrašený.”

Tak, jak se jejich vztah stával plodnějším ve filmu, tak to bylo mezi oběma herci i v reálném životě. Barnes říká: “Ledy mezi námi začaly pukat a on se mnou víc mluvil o jeho přístupu k různým scénám, které jsme natáčeli.”

Zatímco Tom mohl být zmaten náhlým příchodem Mistra Gregoryho na Wardovu farmu, jedna osoba vždy věděla, že tento den nastane. “Je to malý skrček z vrhu mnoha mých dětí,” směje se Olivia Williamsová, kterou známe ze Šestého smyslu a Roshmore, a která hraje Tomovu matku, Mam. “Myslím, že matky mají silnější propojení s tím dítětem, které vnímají jako slabší… nebo zranitelnější. Matka vždycky chápala, že synovy sny byly spíše vize než halucinace. Ona chápala, že jednoho dne nastane něco, co předurčí Tomův mimořádný osud.”

Je v tom ale víc než jen mateřský instinkt, informace, která ho v konečném důsledku posílí, ale také ho bude stát nesmírně mnoho. Nicméně pro tuto chvíli matka zachovává mlčení. A když potom volí rozloučení se synem, nevědouc, jestli ho ještě někdy uvidí, dává mu náhrdelník s přívěskem a prosí ho, aby ho měl vždy u sebe. Ačkoliv to Tom neví, náhrdelník má více než sentimentální hodnotu.

Mam se ukáže být jednou z nemnoha žen, které ovlivní Tomův osud. Jedna z těch, kdo mohou ukončit jeho učňovskou zkoušku ještě dříve, než začala, je Malkina, mocná čarodějnice, jejíž srdce je zčernalé zradou a žalem. Podle Iwanyka, se obsazení držitelky Zlatého glóbu Julianne Moorové do role Nemesis Mistra Gregoryho ukázalo jako bravurní kousek. “Je těžké hrát čarodějnici, protože v případě, že herečka není dostatečně silná, výsledek může působit přemrštěně až směsně,” řekl. “A proto jsme potřebovali skutečně dobrou herečku a zároveň někoho, kdo se více méně věkově blíží Jeffu Bridgesovi, protože mezi nimi je tam vztah již z dřívějška. Nechtěli jsme pětadvacetiletou naivku, aby hrála Malkinu; chtěli jsme někoho s životní zkušeností a moudrostí a ženu, která by uměla být zároveň děsivá. Julianne je jednou z největších hereček současnosti a věděli jsme, že umí zahrát i úžasného darebáka. Ona je skvělou kombinací děsu, když chce, šarmu, když je to třeba, krásy a sexuality a protikladem k Jeffovi. Funguje mezi nimi neuvěřitelná chemie.”

Pro Moorovou znamenala role Matky Malkiny příležitost zahrát si jedinečný charakter, protože tato postava v nitru stále skrývá city k bývalému milenci, Mistru Gregorimu a zároveň v něm znovu potkává starého přítele. Ona a Jeff spolu hráli naposledy v roce 1998 ve Velkém Lebowskim. Ona byla jednoznačně pro tuto výzvu. “Nikdy předtím jsem nehrála zlou čarodějnici,” směje se Moorová. “Myslela jsem si, že to bude legrace. Je úžasné pobývat s Jeffem jako s člověkem i jako s hercem. On je nekonečně tvořivý, přemýšlivý a zvědavý na svět kolem sebe. Je skutečnou radostí moci pracovat s někým tak talentovaným jako je on.“

Moorová tak trochu popisuje pozadí své postavy: “Jsem vůdkyní čarodějnic a pomstou Gregorymu, někým s kým má společnou historii. Jsem strašně zlá, ale vlastně jen proto, že my čarodějnice jsme byly po staletí pronásledovány a mučeny lidmi.” K černé magii se uchýlily v sebeobraně. Malkina začala praktikovat krvavá kouzla, formu čarodějnictví, která odvádí z těla oběti krev a z té pak čerpá potřebnou energii. “Ona není nazývána Matkou Mankinou protože je něčí matkou,” dodává Moorová. “To jméno jí přísluší, protože k sobě láká mladé svobodné matky bez přístřeší a slibuje jim péči o ně a o jejich děti. Pak ale pije krev matek i jejich novorozeňat. Ta je totiž ještě mocnějším zdrojem energie.”

Herečka souhlasí se svým filmovým partnerem v tom, že svět snímku Sedmý syn by nebylo možné vytvořit bez Bodrovova obratného režijního vedení: “I když je to fantastický svět, Sergejovi šlo o zachování upřímných emotivních momentů v něm. Mezi postavami existují reálné vztahy a to je to, co bylo zajímavé při objevování tohoto akčně-dobrodružného příběhu. Byl velice důrazný a zaujatý tímto procesem. Je to mimořádně citlivý a umělecký člověk.”

obrazek
Zatímco Malinová je pravděpodobně nejmocnější nekromancer všehomíru, ve snímku je ještě jedna postava, na kterou musí Malinová stále dohlížet: krásná a mocná poloviční čarodějka Alice, jež je předurčena pro velkou lásku k Sokolímu rytíři. Pro tuto roli filmaři vybrali švédskou herečku Alicii Vikander. Bývalá studentka Švédské královské baletní školy a dcera herečky, si již udělala jméno ve své rodné zemi, ale v okolním světě je dosud neznámá. Iwanyk ji náhodou viděl ve švédském filmu a uvěřil v její schopnosti. Sděluje k tomu: “Měla velice zajímavý vzhled a všichni jsme z ní byli unešení. Alicia natočila konkurzní video a scéna, o kterou se ucházela, dopadla neobyčejně sexy, emocionálně, étericky jako z jiného světa. Hned jsme věděli, že ji musíme vzít.”

Sedmý syn je pro Vikanderovou prvním anglicky mluveným a samozřejmě také největším filmem, což bylo občas skličující. “Nikdy jsem nebyla na tak velkém natáčení,” prozrazuje. ”Na place bylo každý den více než 200 lidí. To, že jsem pracovala v angličtině, byl veliký rozdíl, protože jsem se vše potřebovala naučit zpaměti. Hledání charakteru mé postavy a čestný přístup k roli to bylo na prvním místě.”

Zapovězení milenci se poprvé potkají, když Tom a Gregory podniknou cestu do Opevněného města pro zásoby. Zatímco Grefory popíjí v hospodě, osamělý Tom narazí na dav vlekoucí ulicí tajemnou mladou ženu, lidé říkají, že je to čarodějnice, a chtějí se jí zbavit. Tom, který touží být hrdinou, se jí zastane. Oklame měšťany svým právě nabytým statutem Gregoryho nového učedníka a vezme si dívku na starost. Věří, že tak okouzlující kráska nemůže být čarodějnice. Tom ji uvolní a na místě se ocitne zcela podmaněn jejími půvaby. “Od tohoto okamžiku ji nemůže ani na moment pustit z hlavy,” řekl Barnes. Dokonce ani poté, co mu později prozradí, že je poloviční čarodějnice, nijak mu to nevadí, protože nevypadá vůbec ďábelsky. Je to právě Alice, kdo uvede do chodu kola jeho myšlenek o tom, že čarodějnice mohou být jako lidé a o relativitě dobra a zla v každém. Bohužel, dívka ho nepřekvapí jen v dobrém, ale také podvody a zradou.”

Fakt, že Alice je poloviční čarodějnice, dále komplikuje její příběh. Je dcerou Bony Lizzie, která je oddanou služebnou, pokrevní sestrou a spoluorganizátorkou spiknutí, jenž má zničit lidstvo. Jmenuje se podle kostního kouzla, k němuž používá kosti mrtvých nepřátel. Z Bony Lizzie se v uplynulých desetiletích stala vetchá babizna okradená o krásu a energii nikdy neustávajícím obtěžováním Mistra Gregoryho. Německá herečka Antje Traueová, jejíž ohromující výkon obdivovali všichni diváci v Muži z oceli, kde hrála Faolu-UL, ke své postavě dodává: “Bony Lizzie je vyhladovělé, vysušené stvoření, které čeká na Malkinin návrat po mnoho let. Skrze svůj dotek jí totiž může Malkina vrátit mládí a krásu. Já osobně si pro ni přeji návrat do podoby ženy. Toto očekávání ještě posiluje její oddanost.”

Alice také pociťuje k Matce Malkině úctu. V sesterském společenství čarodějnic je pro Alici místo, které jí ve venkovním světě nikdo nenabídnul. Tam je vyvrhel, cikán žijící z vyprávění vtipů, krádeží a vykládání budoucnosti. “Alice je velice osamělá,” vysvětluje Vikander. “A ve své osamělosti se stala extrémně tvrdou; má v sobě temnotu. Když se Matka Malkina vrací, Alice je nadšena, protože se domnívá, že si konečně najde místo kam bude patřit a kde se bude cítit doma i jako čarodějnice.”

Ale Alicina přitažlivost k Tomovi, k člověku a k Sokolímu rytíři v tréninku navíc, tato přitažlivost je konfliktem loajality. Jejich vzájemná přitažlivost se s každým setkáním prohlubuje a Tom s Alicí se stávají součástí velice bezvýchodného milostného trojúhelníku, kde třetí stranou není další člověk, ale povinnost. “Je to paradigma Romea a Julie,” vysvětluje Iwanyk. “Tito dva mladí a zamilovaní lidé, jež ještě nejsou plně zformovanými osobnostmi, by rádi věděli, jací jsou a kým by vlastně měli být. A fakt, že se zamilovali do nepřítele, jen podtrhuje jeji nejistotu. Jejich vztah odráží hlavní téma filmu, čarodějnice není ani černá ani bílá, dobro a zlo je v každém, koexistují a to nelze popřít.

Tomově disciplíně a studiu příliš neprospívá, že se díky dlouhodobému přátelství mezi Mistrem Gregorym a Tuskem cítí jako páté kolo u vozu. Tusk je trol, stvoření žijící izolovaně jako zvíře v lesích obklopujících Opevněné město. “Tusk je jediný komu Gregory plně důvěřuje,” vysvětluje Bridges. “Je posledním svého druhu a nikdo nemá ponětí, co je vlastně zač. Je to obrovská potvora s houštinou velikých pokroucených zubovitých klů. Je chytrý a spolehlivý, a i když nemůže mluvit, je jasné, že sdílí ideály Mistra Gregoryho. Silný a loajální Tusk představuje pro Gregoryho ideálního partnera v boji.

Tusk je snad nejzřetelnějším ztělesněním hlavního tématu snímku o nepochopených vyděděncích jaksi mimoděk tvarovaných silami lidské nevědomosti a nepochopení. “Tusk žije v divočině, žije ze země,” říká jeho představitel - 6 stop a 9 palců velký DeSantis. “Nemá rád lidskou blízkost, protože je cílem agrese a hlouposti lidí.” Nikdy se nenaučil mluvit, vyjadřuje se jen tělem, to je podle DeSantise jeho způsob uchopení života. “Tusk chodí ověšen dvěma meči, jeden má na zádech a druhý mu visí na boku, ale nikdy nepoužil ani jeden z nich,” sděluje herec. “Místo toho soupeře vždy zvedne a hází je kolem, porazí je jen holýma rukama. Má postava je velice přímočará.”

Malkinové důstojníci jsou jako souhvězdí podporující hlavní hvězdu: Djimon Hounsou hraje Radu, mocného euroasijského černokněžníka, který disponuje sadou padesát stop velkých cepů, schopností proměnit se v draka a který cestuje pod ochranou dvanácti zabijáků; Jason Scott Lee jako Urag, jeho sibiřský černokněžník se může přeměnit v obrovského medvěda grizzly; Kandyse McClur představuje africkou čarodějnici, Sarikin, který se stane vírem ozbrojené zuřivosti, když je vyprovokován a cestuje inkognito v podobě leoparda; Zahf Paroo indický čaroděj Virahadra s modrou kůží, který může v bitvě použít druhý pár rukou; a Luc Roderique jako amazonská čarodějnice Strix s pavoučími schopnostmi šplhat po zdech a skákat z jedné budovy na druhou. I když jejich podpora královně je spíše projevem jejich strachu než loajality, každý z nich dává k dispozici své smrtící kouzelné schopnosti za jediným cílem, a tím je nenávist ke společnému nepříteli.

Hounsou si uvědomuje původ svého silného propojení s příběhem: “Tenhle příběh mě přenesl zpět k mým africkým kořenům. V Africe máme příběhy o čarodějnicích proměňujících se ve lvy nebo jiná zvířata. Byl jsem vychován v Evropě a tak vidím podobnost těchto okultních příběhů z různých kontinentů.”

Podobné filmy

R.I.P.D. - URNA: Útvar rozhodně neživých agentů
(R.I.P.D.) Útvar rozhodně neživých agentů je největší policejní složka tvořená dušemi nejl...
dnes 22.30
Nova
Město duchů
(Ghost Town) Mrzutý zubař Ricky Gervais podstoupí operaci, při níž nečekaně umře. Ale ješt...
zítra 13.20
Nova
Čarodějovy hodiny
(The House with a Clock in Its Walls) Píše se rok 1955 a malý Lewis se po smrti rodičů oci...
zítra 14.35
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 31. 3. 2023 Svátek má Kvido
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz