fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

69% 439 hlasů
film / western, USA, , 108 min., od 12 let
Rooster Cogburn / Rooster Cogburn... and the Lady

Režie:
Herci: , , , , , více...


UkázkaZkušený pistolník pronásleduje bandu lupičů, doprovázen ženou, která chce pomstít smrt svého otce.
Ve westernu režiséra Millara hrají dvě hollywoodské legendy: Role Marshala Roostera Cogbuma, který je vždy připraven střílet stejně jako se napít, jak kdyby byla Johnu Waynovi napsána na míru. Katharine Hepburnová zde zase ztvárnila dceru faráře, která zbraním rozumí stejně jako bibli. Ačkoli Hepburnová vždycky toužila zahrát si ve filmu spolu s "Dukem", je tento western jediným filmem, v němž obě hvězdy hrály pospolu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Kvalitně natočený western. Výborná akce (naštěstí je jí tu hodně) a skvělé herecké výkony Johna Wayna a Katharine Hepburnové.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Šerif Cogburn / Rooster Cogbum

<>Obrázek nenalezen<> Soudce Parker pověří zkušeného pistolníka Roostera Cogburna nebezpečným úkolem najít a dopravit zpět vůz naložený zbraněmi a výbušninami, kterého se zmocnila banda psanců vedená obávaným Hawkem, poté co ze zálohy přepadla jezdecký oddíl, který vůz doprovázel. Rooster spěchá k pevnosti Fort Ruby, ale Hawkův gang ho předešel. Sídlo v indiánské rezervaci přepadl, znásilňoval a zabíjel. Jeho obětí se stalo nejen mnoho mírumilovných Indiánů, ale také místní kněz, reverend Goodnight. Řádění bandy přežila pouze reverendova dcera Eula Goodnight a indiánský chlapec Wolf.
obrazek
Ačkoli z toho nemá velkou radost, nezbývá Roosterovi, než vzít oba s sebou a pokračovat v pátrání. Trojice dohoní bandu psanců překvapivě už druhý den. Hawk se totiž vydal na průzkum banky, kterou chtějí v blízkém městečku přepadnout a jeho muži se zatím bezstarostně utábořili, takže pro lstivého Roostera není problém porazit početní převahu chytrou lstí. Během přestřelky zachrání Roosterovi život Eula díky svým mimořádným střeleckým schopnostem a pistolníkovi nezbude než zdráhavě připustit, že je dobrá.
obrazek
Přes nekonečnou řadu slovních potyček se tak mezi nerovnou dvojicí začíná vytvářet pouto sympatií a citu. Hawk se zbytkem bandy se však nemíní vzdát uloupených výbušnin a zbraní. Podaří se jim překvapit Roostera a Eulu a unést Wolfa. Chlapci se však podaří uniknout a trojice pod rouškou tmy zmizí. Za svítání dosáhnou řeky, kde naloží na převoznický vor svůj náklad a pokračují řekou po proudu. Zuřící Hawk však spěchá podél řeky, aby se svými muži nastražil na Roostera, Eulu a Wolfa smrtící léčku v místě, kde se řeka po nebezpečných peřejích zužuje.


Podobné filmy

Válečný vůz
(The War wagon) Plán na přepadení obrněného vozu plného zlata… Farmář John Wayne je právě ...
zítra 10.55
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Tenkrát na východě
(Shanghai Noon) Jackie Chan přijíždí na Divoký západ zachránit unesenou čínskou princeznu!...
zítra 15.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Na sever Aljašky
(North to Alaska) Aljašský zlatokop Sam se vydává do Seattlu, aby přivedl snoubenku svého ...
zítra 20.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 29. 2. 2020 Svátek má Horymír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz