fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

72% 122 hlasů
film / komedie, drama, Československo, , 85 min.
Kinopremiéra v ČR 1.3.1984, DVD od 21.6.2006 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:51O škole života, jeho strastech a krásách vypráví český psychologický snímek.
Hlavní postavou je mladá začínající zdravotní sestřička Marie Sahulová, která je po maléru v nemocnici - do internátu si přivedla tajně chlapce, přeložena do venkovského zdravotního střediska, kde společně se starým lékařem a svéráznou zdravotní sestrou musí v drsném prostředí zanedbaných vesnic padesátých let objíždět pětadvacet vesnic a řadu samot. Průvodkyní, která ji osobitým způsobem zasvěcuje do praxe i úskalí soukromého života, se stává zdravotní sestra, moudrá a zkušená žena, které nikdo neřekne jinak než babi. V mozaice každodenních starostí a více či méně vážných lékařských zákroků Marie dozrává a nachází smysl své práce a života.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dělat ve zdravotnictví na vesnicích v 50 letech, tak to byla síla. Mamka když film viděla, se trochu hořce smála, protože to na praxi zažila na vlastní kůži. Takže autentické prostředí to rozhodně bylo. Dál oceňuji výkon všech herců, zvláště nenápadné role Františka Husáka.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Sestřičky

Hlavní postavou příběhu, natočeného podle povídky Adolfa Branalda z knihy Vizita a odehrávajícího se v polovině padesátých let, je mladá začínající zdravotní sestřička Marie Sahulová. Ta se dostane do průšvihu, když si na internát tajně přivede přítele. Její milostné dobrodružství, při němž, jak doufala, konečně přijde o panenství a kamarádky se jí přestanou posmívat, však skončí dřív, než k něčemu dojde, protože je přistihne vrátný. Marie je za trest přeložena do venkovského zdravotního střediska v Meziboří, kde se starým lékařem a svéráznou sestrou objíždí v drsném prostředí zanedbaných vesnic pětadvacet vsí a řadu samot. Průvodkyní, která ji osobitým způsobem zasvěcuje do praxe i úskalí života, se stává právě zdravotní sestra, moudrá a zkušená žena, které nikdo neřekne jinak než babi. Marie prožívá první milostná zklamání, s Petrem, který byl příčinou jejího přeložení, i s řidičem sanitky Armoštem, jenž je sice třikrát rozvedený, ale jako muž v případě Marie selže. Zatímco v lásce a nabývání sexuálních zkušeností se jí příliš nedaří, v práci je to právě naopak. Pod vedením babi sbírá zkušenosti, učí se získávat důvěru pacientů a práce ji opravdu baví. Svou sebejistotou překvapí i bývalého nadřízeného, primáře Ševíta, když do nemocnice doprovodí sanitku se zraněným dřevařem, kterému v lese s doktorem zachránila život. Na přímluvu babi získá vlastní rajón a v mozaice každodenních starostí a více či méně vážných lékařských zákroků definitivně dozrává a nachází smysl práce a života.


Podobné filmy

Švadlena
(The Dressmaker) Za sladkou pomstou přijíždí vyzbrojena šicím strojem a znalostmi haute co...
dnes 23.45
ČT2
Příběh kmotra
Vyšetřovatel Lukáš Vaculík s buldočí vytrvalostí sleduje život mafiánského kmotra Ondřeje ...
zítra 00.30
Nova
Pohled z okna
(Rear Window) Christopher Reeve je po autonehodě odkázán na invalidní vozík. Dlouhé chvíle...
zítra 00.35
Barrandov
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 3. 7. 2022 Svátek má Radomír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz