fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

73%
film / komedie, drama, Československo, , 85 min.
Kinopremiéra v ČR 1.3.1984, DVD od 21.6.2006 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:51Život je procházka blátem, ale i tak má smysl. Obzvlášť když se člověk může spolehnout na starší a moudřejší.
Mladá začínající zdravotní sestřička Marie Sahulová je po maléru v nemocnici, když si do internátu tajně přivedla chlapce, přeložena do venkovského zdravotního střediska, kde společně se starým lékařem a svéráznou zdravotní sestrou musí v drsném prostředí zanedbaných vesnic padesátých let objíždět pětadvacet vesnic a řadu samot. Její průvodkyní se stává zdravotní sestra, moudrá a zkušená žena, které nikdo neřekne jinak než babi. Marie postupně dozrává a nachází smysl své práce a života.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dělat ve zdravotnictví na vesnicích v 50 letech, tak to byla síla. Mamka když film viděla, se trochu hořce smála, protože to na praxi zažila na vlastní kůži. Takže autentické prostředí to rozhodně bylo. Dál oceňuji výkon všech herců, zvláště nenápadné role Františka Husáka.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Sestřičky

Hlavní postavou příběhu, natočeného podle povídky Adolfa Branalda z knihy Vizita a odehrávajícího se v polovině padesátých let, je mladá začínající zdravotní sestřička Marie Sahulová. Dostane se do průšvihu, když si na internát tajně přivede přítele. Její milostné dobrodružství, při němž, jak doufala, konečně přijde o panenství, však skončí dřív, než k něčemu dojde. Za trest je přeložena do venkovského zdravotního střediska v Meziboří. Průvodkyní, která ji osobitým způsobem zasvěcuje do praxe i úskalí života, se stává zdravotní sestra, moudrá a zkušená žena. Nikdo jí neřekne jinak než babi. Dívka prožívá první milostná zklamání. S Petrem, který byl příčinou jejího přeložení a s řidičem sanitky Arnoštem. Ten je sice třikrát rozvedený, ale jako muž v případě Marušky selže. Zatímco v lásce a nabývání sexuálních zkušeností se jí příliš nedaří, v práci je to právě naopak. Pod vedením babi sbírá zkušenosti, učí se získávat důvěru pacientů a práce ji opravdu baví. Svou sebejistotou překvapí i bývalého nadřízeného, primáře Ševíta, když přijede do nemocnice se zraněným dřevařem, kterému v lese s doktorem zachránila život. Na přímluvu babi získá vlastní rajón. V mozaice každodenních starostí a více či méně vážných lékařských zákroků definitivně dozrává, nachází smysl práce a života.


Podobné filmy

Percy Jackson: Moře nestvůr
(Percy Jackson: Sea of Monsters) Táboru polobohů, Olympu i celému světu hrozí zkáza. Jedin...
dnes 15.05
Prima Cool
Bravo Girls: Opět v akci
(Bring It On Again) Whittier právě nastoupila na kalifornskou univerzitu a ráda by se stal...
dnes 16.25
Nova Cinema
Muži nestárnou
Věčně mladý Jan Pivec plete hlavu hned třem generacím žen jedné továrnické rodiny... Český...
dnes 16.35
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 13. 4. 2024 Svátek má Aleš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz