film / animovaný,
komedie,
mysteriózní, USA,
2007,
92 min., od 7 let
Shrek the Third / Shrek 3
Kinopremiéra v ČR a SK 14.6.2007, DVD od 26.11.2007 Bontonfilm, Blu-Ray od 7.9.2011 Magicbox
Režie:
Chris Miller, Raman HuiHerci:
Mike Myers,
Eddie Murphy,
Cameron Diazová,
Antonio Banderas,
Julie Andrewsová,
více...Konečně máte zelenou!Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má na kahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se rozhodne za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají.
Uprav informace o filmuKomentář k filmu Shreka mám rád a to platí i u tohoto dílu. Jen ten nápad není zrovna senzační. Bavil jsem se, ale příběh nic moc. ( 24.10.15/PC )
Všechny komentáře k filmu 73+ Napiš komentář k filmu a získej DVDWeb:
IMDB,
Titulky,
Oficiální stránka Videotéka:
přidat si do ní film
SHREK TŘETÍ
Třetí díl Shreka byl pro mě velkým zklamáním. Při jeho sledování jsem získal neodbytný pocit, že tvůrcům tentokrát došly veškeré nápady, tušený potenciál se vytratil neznámo kam. Nemluvím ani tak o ději, který pro podobný druh žánru není stěžejní a působí spíš jako věšák, na který se přihazují vtipné příhody. Ač jsem se snažil sebevíc být pozorný divák, ničeho vtipného jsem si nevšiml. Rozhodně mi ovšem neušly pokusy rozesmát tím, co už zafungovalo minule, tady už pánové přestřelili, protože spoléhat se na to, že "sebevykrádačstvím"(není to tak úplně pravda, scenáristé jsou noví. Kompletně jiní...)docílí stejného efektu jako kdysi, bych nazval přinejmenším pošetilostí.
A tím nemyslím určitý scenáristický postup, schema, např. metoda postupného odhalování oken, práce s detaily, polo-detaily, až k fázi jakéhosi pomyslného poodstoupení od zobrazované skutečnosti. Jsem přesvědčený o tom, že tohle účinkovat může, ovšem za předpokladu,...
Celá recenzeZlobr Shrek zachránil princeznu Fionu, vzal si ji za ženu a společně se vypořádali s podlou Kmotřičkou vílou a jejím synem Krasoněm. Nečeká ho ale poklidný život po boku milované zlobryně, jak doufal, ale jen další potíže. Ukecaný oslík se svými rozpustilými potomky draslíky mu nedá pokoj. Musí zaskakovat za nemocného tchána při otravných královských povinnostech, které přes všechnu jeho dobrou vůli končí většinou katastrofou. Navíc se Fiona netají touhou po dítěti, čehož se Shrek upřímně děsí, přesvědčen, že děti jsou otravné a hlučné. A to ještě netuší, že je tu Krasoň, který už má dost neúspěšné dráhy potulného herce, a tak přísahal, že se zmocní království Za sedmero horami a jako bonus se pomstí Shrekovi a Fioně. Zatímco zákeřný krasavec přemlouvá záporné pohádkové postavy, aby se s ním zmocnily vlády, Shrek stejně vehementně přemlouvá umírajícího krále, aby si vybral za nástupce někoho jiného. Ten si nakonec vzpomene na vzdáleného příbuzného Artuše. Zlobr se za ním s Oslíkem a kocourem v botách okamžitě vypraví, vyprovázen na cestu Fioniným voláním, že je těhotná. Další starosti mu připraví Artuš, z něhož se vyklube neprůbojný mladík, sloužící spolužákům jako otloukánek. Ale všechno zlé je k něčemu dobré a cestou se naskytne dost příležitostí, jak z bojácného chlapce udělat sebevědomého následníka trůnu. Zdá se, že Shreka a jeho přátele čeká nelehký úkol.
<>Obrázek nenalezen<>
To, co původně začalo jako krátký příběh pro děti z pera Williama Steiga, se postupně vyvinulo v jednu z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších filmových sérií všech dob.
Podobu a atmosféru jednotlivých dílů výrazně ovlivnily velké technologické pokroky v oblasti animace. Sám Shrek si našel nové přátele, přibyly mu nové povinnosti a také se změnil jeho náhled na život. Od dob, kdy byly jedinou náplní jeho života osamělé dny v bažině, urazil dlouhý kus cesty.
Filmaři však podotýkají, že jej nikdy nemuseli nikam vést. Vždy si našel svou vlastní cestu, na níž ho mohli všichni následovat. „V prvním dílu se do sebe Shrek s Fionou zamilovali a uspořádali svatbu. Ve dvojce představili své protějšky rodičům a seznámili se s celou rodinou. No a nyní měl přirozeně následovat další obvyklý životní krok,“ říká režisér Chris Miller. „Pak se ale ukáže, že pro Shreka až tak přirozený není, protože je přesvědčen, že by nebyl dobrým otcem.“
„I tentokrát jde o dobrodružství někoho, kdo se musel naučit věřit sám sobě,“ říká Mike Myers, který zelenému obrovi propůjčil hlas. „V prvním filmu si myslel, že není hoden toho, aby se do něj někdo zamiloval, v druhém se necítil na roli manžela a tentokrát si nevěří, že by mohl být králem a otcem. Je to krásný příběh o tom, jak se člověk musí v jednotlivých etapách svého života spoléhat sám na sebe, věřit si a neposlouchat, co si o něm myslí ostatní.“
Prvním dvěma dílům se podařilo dohromady vydělat jen v kinech ohromujících 1,4 miliardy dolarů a prodat přes 90 milionů DVD nosičů. Původní film navíc v roce 2002 triumfoval i na předávání Oscarů, z nichž si odnesl historicky první zlatou sošku v nové kategorii nejlepší celovečerní animovaný film. První a druhý díl pak spojovala unikátní atrakce Shrek 4-D, která všem jejím návštěvníkům přinesla ojedinělý zážitek.
Když se 19. května 2004 objevilo v kinech druhé pokračování, ihned zlomilo historický rekord v tržbách za prvních pět promítacích dnů. Nakonec po celém světě utržilo 920 milionů dolarů a stalo se třetím komerčně nejúspěšnějším snímkem všech dob. Počet prodaných DVD nosičů se vyšplhal na 40 milionů.
Po uvedení třetího dílu bude následovat ještě původní animovaný televizní speciál Shrek the Halls a v následujícím roce se celá sága dočká své divadelní adaptace na Broadwayi, kde bude uvedena její muzikálová verze.
Rodinná záležitost
S rozpínáním Shrekova světa se rozšiřuje také rodina herců, kteří přivádějí jednotlivé postavy k životu. Stejně jako bylo před příchodem druhého dílu nemyslitelné, že by se Shrek obešel bez hlasů Mikea Myerse, Eddieho Murphyho nebo Cameron Diaz, nesměli ve třetím dílu chybět ani Antonio Banderas, Julie Andrews, Rupert Everett, John Cleese nebo Larry King, kteří se k nim připojili ve Shrekovi 2.
Tentokrát se rodina rozrostla o spoustu dalších zajímavých jmen, mezi něž patří Justin Timberlake, Eric Idle, Cheri Oteri, Amy Poehler, Maya Rudolph, Amy Sedaris, John Krasinski, Ian McShane či Regis Philbin. „Na začátku jsme si sepsali všechny lidi, kteří nám přišli do těch rolí nejvhodnější, nebo jsme s nimi zkrátka chtěli pracovat,“ říká režisér Miller. „Mezi skvělými herci je naštěstí spousta lidí, kteří by se na některém Shrekovi rádi podíleli, takže jsme ty nejlepší mohli nejen chtít, ale i mít.“
V nováčcích vyvolávala představa, že se dočkají vlastní animované postavy ve Shrekovi, různé reakce. Justin Timberlake, který je velkým fanouškem prvních dvou dílů, se nemohl dočkat: „Dostat příležitosti zahrát si vlastní postavu ve Shrekovi je prostě bomba. Užívám si to,“ říká zpěvák a herec. „Dabing se od ostatních typů herectví docela hodně liší. Představujete si, jak bude vaše postava vypadat a znít, takže do toho dáváte mnohem víc energie než při normálním hraní.“
Miller začal o jeho obsazení do role Artieho uvažovat po zhlédnutí epizody pořadu Saturday Night Live, v níž Timberlake hostoval jako uvaděč. A čím více času s hercem trávil, tím si byl jistější, že Timberlake do této role přináší něco výjimečného. „Justin má takový specifický šarm. Je to velmi přirozený komik a čím více jsme s ním komunikovali, tím více se mu postava Artieho začínala podobat.“
Spisovatelka a komediální herečka Amy Sedaris byla nejprve obezřetná: „Nikdo mi až do té doby roli princezny nenabídnul a já jsem si říkala, že to bude asi hodně náročné. Ale když jsem se doslechla, kdo bude mluvit ty ostatní, nemohla jsem si tu šanci nechat utéct.“
Další z princezen propůjčila svůj hlas hvězda pořadu Saturday Night Live Maya Rudolph: „Dostala jsem se do hodně dobré společnosti. Všechny princezny dabují skvělé herečky a já jsem byla poctěna, že mohu být jednou z nich.“ Další princeznu si střihla její kolegyně ze Saturday Night Live Amy Poehler, která si pochvaluje, že ji role přiblížila mladé generaci. „U svých malých bratranců a sestřenic a dětí svých známých jsem teď pěkně cool. Tohle je jeden z těch filmů, které jsou doopravdy pro lidi každého věku.“ Trio hereček, které filmaři ulovili v pořadu Saturday Night Live, dotváří Cheri Oteri, která nadabovala Šípkovou Růženku.
Bez dřívějšího kolegy tentokrát nezůstal ani John Cleese - na Shrekovi Třetím se podílel také jeho společník z legendární humoristické skupiny Monty Python Eric Idle, který nadaboval kouzelníka Merlina. „Myslím, že Jeffrey Katzenberg má nějaké mé staré fotky ze 70. let,“ vtipkuje Idle. „Vyhrožoval mi, že je nabídne bulváru. Tak jsem tu roli raději přijal.“
Výtvarná stránka filmu
Lidé z kreativního týmu v pozadí filmu, který zatvrzele odmítá usnout na vavřínech, se s každým dalším dílem snaží divákům připravit strhující zážitek, který předčí všechna očekávání. Obrovské technologické pokroky jim umožnily vypilovat mnoho důležitých detailů.
V době mezi druhým a třetím Shrekem měla firma DreamWorks Animation příležitost vylepšit své technologie na filmech Za plotem a Madagaskar. Nyní se znovu snaží překonat sama sebe.
„Před začátkem práce na každém filmu si uděláme seznam prostředků a technik, které chceme vylepšit,“ říká Matt Baer, který se na filmu podílel jako jeden z technických vedoucích. „Nejtěžší je většinou posoudit, která vylepšení budou mít největší vliv na celkový dojem. Nejméně polovina oddělení dělala na všech třech dílech, takže jsme si mohli dovolit stanovit hodně ambiciózní cíle.“
„Jednou z nejtěžších věcí na tomhle filmu bylo to, že je to už trojka. Čím déle se věnujete nějaké věci, kterou dobře znáte, tím více hrozí, že to začnete brát jako rutinu,“ říká vedoucí layoutu Nick Walker. „Náš tým naštěstí tvoří lidé, kteří ze sebe neustále vydávají maximum a přicházejí s velmi kvalitními výstupy.“
„Považuji za velmi podstatné, že PDI/DreamWorks začala přímo jako firma se zaměřením na počítačovou animaci a od začátku si sama vyvíjela vlastní software,“ říká jeden z dvojice režisérů Raman Hui. „Když jsme začali na tomhle filmu dělat, podívali jsme se na sebe a řekli si: ‚Tak fajn, co budeme vylepšovat tentokrát?‘“
Při práci na Shrekovi Třetím dostali výtvarníci k dispozici servery HP DL145 ProLiant s procesory AMD Opteron, které jim díky své výpočetní síle umožnily urychlit renderování neuvěřitelně detailních postav a současnou práci na rekvizitách a prostředí. Výtvarníci tak mohli vytvořit každý chlup v Merlinově vousu a každý Fionin vlas a provádět všechna další kouzla, která tentokrát zabrala pouze zlomek času, jaký by stejná procedura vyžadovala dříve.
Jednou z věcí, které museli filmaři vyřešit hned na začátku, bylo rozhodnutí, jak naložit se starými postavami. „Shrek, Fiona, Osel a Drak jsou postavy staré osm let. Nemohli jsme s nimi naložit stejně jako s těmi novými, protože technologie se od té doby drasticky změnily,“ vysvětluje Lucia Modesto, jedna z technických vedoucích animace postav. „Nyní jsme toho mohli udělat mnohem více. Umíme lépe pracovat s obličejem, máme vyšší rozlišení, dokážeme tam přidat spoustu detailů, který ty původní postavy postrádají. A vzhledem k tomu, že si to podle nás zaslouží, udělali jsme je všechny úplně od píky.“
„Tentokrát jsme je obohatili spoustou skvělých detailů,“ říká vedoucí animace postav Tim Cheung. „Když se například Shrek od něčeho odtáhne, je vidět, jak pokrčí kůži na nose. Takové věci bychom u předchozích dvou dílů nezvládli. Výrazně to postavám přidává na realismu.“
„Tento film byl z technologického hlediska obrovským krokem kupředu. To sice slýcháte pořád, ale tentokrát je to obzvláště zřetelné,“ říká režisér Miller. „Ty šaty, vlasy princezen… je to všechno neuvěřitelně realistické.“
Technického vedoucího animace postav Lawrence D. Cutlera nadchly nové možnosti v oblasti davových scén. „Mohli jsme ten svět zaplnit celou řadou velmi různorodých a propracovaných vedlejších postav. Před začátkem natáčení jsme vytvořili katalog, který jich obsazoval téměř 5 000. Všechny jsme si je, jednu po druhé, nechali schválit režiséry a hlavními výtvarníky. Bylo to něco jako seznam všech komparzistů, ze kterých si můžete vybrat. Díky tomu jsme mohli zajistit, že úplně každý, kdo se objevil v záběru - ať už to byla vedlejší postava nebo jenom někdo v pozadí, koho si ani nemusíte všimnout - vypadal dobře a pohyboval se přesně tak, jak bylo třeba. Byl to úžasný pohled.“
„Myslím, že původně těch postav bylo asi 4 500, z nichž pak vybrali 2 500 nejlepších. Pokud dokážete najít dvě, které vypadají stejně, máte u nás odměnu,“ říká návrhářka kostýmů Israel Segal.
Některé nové postavy s sebou přinesly nové příležitosti, jak ve filmu zužitkovat možnosti speciálních efektů. Jednou z nich je například legendární kouzelník Merlin, který se v sérii o Shrekovi objevuje poprvé. „Přítomnost Merlina znamenala spoustu magie,“ říká Baer. „Ta ve Shrekovi sice byla odnepaměti, ale každý její druh musí mít svou vlastní vizuální podobu.“
„Sestavili jsme opravdu parádní koncept, který byl správně šílený, ale nakonec jsme si uvědomili, že je možná až příliš vědecký a skoro i příliš moderní na to, aby do toho světa zapadal. Takže jsme se vrátili na začátek a přiklonili se k trochu tradičnějšímu pojetí, aby z té středověké atmosféry tak netrčelo,“ říká Baer.
Dalším zajímavým oříškem byl jeden z dějových zvratů, kdy se Osel a Kocour v botách po vypití magického lektvaru vymění těla. „Myslím, že pro animátory, kteří si zvykli na animování Osla a Kocoura v jejich vlastních tělech, bylo vzájemné prohození fyzických schránek docela náročné - museli je najednou animovat úplně jinak. Kocour se musel pohybovat jako kočka v oslím těle a občas typicky kočičím způsobem zareagovat.“
Ať už jde o nejjemnější detaily nebo rozlehlé scenérie, kvalita výtvarného provedení a animace zvedá laťku zase o kus výše. „Od okamžiku, kdy jsme viděli ty náčrty, jsme věděli, že to bude něco zcela výjimečného. Ve třetím Shrekovi máme jiný druh prostředí, který opravdu vyniká,“ říká koproducentka Denise Nolan Cascino.
„Vytváření jednotlivých scén může být velmi náročné. To prostředí na konci - gigantická divadelní hra - je založeno na středověkých divadelních mechanismech a Vatelově kulinářském mistrovství, které zužitkoval na dvoře Ludvíka XIV. Práce na tomto prostředí byla nejzajímavější, ale také nejnáročnější. Dalším důležitým prostředím byla škola, kde studuje Arthur - je to road movie, takže jsme ji umístili na sever Evropy. Nechali jsme se inspirovat Oxfordem a různými evropskými kláštery a snažili jsme se jí propůjčit francouzský nádech. Ten severský říz to má i díky tomu, že se všechno odehrává na podzim. Chtěli jsme trochu změnit vizuální atmosféru, proto jsme se odchýlili od toho věčného jara z prvních dvou Shreků a dali tomu všemu barevnější, ale zároveň hlubší a sentimentálnější podobu,“ popisuje hlavní výtvarník Guillaume Aretos.
„Většina prostředí je navíc detailnějších a větších než ta, která se objevila ve Shrekovi 1 a 2. Hodně jsme se snažili, abychom se nějak neodchýlili od toho, že se film odehrává ve středověku,“ říká hlavní výtvarník Peter Zaslav. „Samozřejmě jsme různě přeháněli - dokonce jsme vymysleli středověký prodejní automat. Pokud budete film sledovat pozorně, všimnete si mnoha chytrých malých vtípků. Kombinování moderního humoru se středověkým světem je vždycky zábavné.“
Dohromady tyto nové přístupy a efekty vytvářejí úžasný nový svět, který by si na začátku celé ságy dokázali filmaři představit jen stěží. „Je úžasné vidět, jak se to všechno pojí do jednoho celku,“ říká vedoucí vizuálních efektů Philippe Gluckman. „Když po těch letech, které člověk filmu věnoval, konečně vidí některé postavy či záběry na plátně, je to fantastický pocit.“
„Práce na animaci je jako čarování,“ říká Hui. „A my se snažíme čarovat každý den.“
Hudba
Vzhledem k tomu, jak významnou roli hrála hudební čísla u dvou prvních pokračování, byli filmaři i v tomto případě odhodláni posunout laťku o něco výš.
„Když se nad tím zamyslíte, dojdete k tomu, že hudba tvoří v podstatě půlku celkového zážitku,“ říká Miller. „Má obrovský vliv na to, jestli pak film ve výsledku funguje nebo ne.“
Veterán filmové hudby Harry Gregson-Williams měl tentokrát za úkol vystavět hudební kulisu na doprovodech, které složil k předchozím dvěma Shrekům, a náležitě je rozvinout. „Byl to náročný úkol,“ říká Gregson-Williams. „Každý rok komponuji hodně filmových doprovodů, ale mým dětem záleží jen a pouze na tom, abych dělal na Shrekovi. Byla to docela jízda. Nemyslím, že by kdokoliv z nás na začátku věděl, do čeho se pouštíme. Shrek Třetí mi připadá super. Má všechno to, díky čemu si lidé zamilovali první dva díly, a spoustu dalších věcí.“
„Harry nám mohl prostě dát ty věci, které nahrál dříve a odpískat to, ale tentokrát nás opravdu ohromil,“ říká jeden ze scénáristů Aron Warner. „Všechno to výrazně obohatil. Na konci máme velké hudební číslo, v jehož rámci hrají všechny postavy na nástroje, na něž hrát neumějí, takže je Harry nechal záměrně znít úplně rozladěně, což je pro každého skladatele hodně těžké. No a pak je musel plynule zakomponovat do skutečného doprovodu. Nebyla to jednoduchá práce.“
„Filmová hudba je velmi důležitá a dokáže tomu, co vidíte na plátně, dodat úplně nový rozměr - zejména pak v případě animovaných filmů, protože v nich není nic, co by bylo skutečné,“ vysvětluje Gregson-Williams. „Pokud by to byl hraný film a Shrek s Arthurem by seděli na tom špalku u ohně, byly by všude okolo slyšet různé noční zvuky, byla by tam nějaká zvuková clona. Ale v tomhle případě prostě malujete na prázdné plátno. Snažíme se v jednotlivých scénách navodit nějakou náladu.“
Významnou část hudební složky tvoří také impresivní sestava klasických rockových písní a nových písniček, které byly napsány přímo pro film.
„Pamatuji si, že když jsme začali, znělo nám v hlavě pár písniček, okolo nichž jsme to vlastně vystavěli,“ říká Miller. „Ale jak se film měnil, měnily se i ty písničky. Nikdy nepřestáváme hledat. Bylo to velmi podstatné pro to, aby film fungoval.“
Mezi písně, které Shreka na jeho cestě provázejí, patří „Live And Let Die“ od skupiny Wings, „Do You Remember Rock ‘N’ Roll Radio“ od The Ramones, „Immigrant Song“ od Led Zeppelin, „Barracuda“ od zpěvačky Fergie, „Joker And The Thief“ od Wolfmother, „Cat’s In The Cradle“ od Harryho Chapina, „Thank You (Falettin’ Me Be Mice Elf Again)“ od Eddieho Murphyho a Antonia Banderase a „Losing Streak“ od skupiny Eels, která pro film také složila novou píseň „Royal Pain“.
O postavách
Shrek
Shrek je obr se srdcem ze zlata. Už se nemůže dočkat, až bude konečně moci opustit rušný život v království Za sedmero horami a vrátit se spolu s manželkou Fionou a svými přáteli - Kocourem v botách a Oslíkem - k prostému životu v bažině. V tomto pokračování zjistí, že vzít si za ženu princeznu s sebou přináší také určitou dávku královské zodpovědnosti.
Oslík
Oslík má srdce ušlechtilého oře, ale hlavně velmi pilnou pusu, která se jen tak nezastaví. Nedávno se oženil s dračicí a nyní je pyšným otcem pěti malých droslíků. Přestože chce trávit co nejvíce času se svou rodinou, vábení velkého dobrodružství nikdy neodolá.
Fiona
Princezna Fiona není žádná obyčejná dáma v nesnázích. Je chytrá, energická a jednou dokázala srovnat do latě celou bandu loupežníků. Fiona je shodou okolností také obr. Jakmile potkala svou životní lásku, vzdala se všech pohádkových fantazií a stala se inspirací pro všechny ostatní princezny, které následovaly její příklad a nalezly tak svou vlastní vnitřní sílu.
Kocour v botách
Kocour v botách, další Shrekův oddaný parťák, má sílu, odvahu a romantickou duši Zorra, ale tělo přítulného koťátka. Přestože je vyhlášený donchuan, často Shrekovi poskytuje náhled na situaci z perspektivy svobodného mládence.
Artie
Arthur Pendragon je Fionin bratranec a další dědic královského trůnu. Když se jej Shrek pokusí najít, aby jej mohl přivést zpět do království Za sedmero horami, zjistí, že Arthur studuje Středověkou střední, kde ho všichni znají pod přezdívkou Artie. Vychrtlý šestnáctiletý mladík má ve škole pověst největšího outsidera. Na hřišti, kde se studenti učí bojovat s dřevci, má většinou roli tréninkového špalku a pokaždé dostane od Lancelota a ostatních sportovců pěknou nakládačku. Od chvíle, kdy jej opustil otec, Artiemu chybí pořádný kus sebevědomí. Zůstal mu však jeho smysl pro sarkasmus a kreativita, díky nimž se dokáže dostat z jakékoliv situace, která vyžaduje nějaké zásadní řešení.
Princ Krasoň
Princ Krasoň, který je v jádru pořád tak trochu maminčin mazánek, stále neztratil odhodlání získat zpátky své „šťastně až do smrti“. Je posedlý vidinou moci a slávy a nezastaví se, dokud se jich pořádně nenasytí. Rozhodne se naverbovat pohádkové padouchy a přísahá Shrekovi a Fioně pomstu.
Královna Lillian
Královna Lillian je více než jen obyčejná maminka. Kromě toho, že je vznešenou panovnicí, dokáže také skvěle bojovat. Když je království ohroženo, přidá se ke své dceři v bitvě za jeho záchranu.
Král Harold
Král Harold urazil od prvního setkání se Shrekem pořádný kus cesty. Nejenže se vrátil do své původní žabí podoby, ale hlavně konečně přijal svou dceru i jejího muže zpátky do rodiny. Nedávno onemocněl, proto se usilovně snaží najít svého nástupce, jímž by se mohl stát i Shrek.
Merlin
Merlin dříve vyučoval na střední škole magii. Je to výstřední samotář, který se po nervovém zhroucení uchýlil do lůna přírody, aby tam hledal své božské poslání. Tím jediným, po čem touží, je samotářský, poklidný život. Jeho magie je chatrná a kouzelnické techniky extrémní, ale nakonec Shrekovi a jeho kamarádům dokáže, že může být schopným pomocníkem.
Lancelot
Lancelot je kapitánem středoškolského sportovního týmu a suverénně největší frajer na škole. Bez svých kámošů Bohorta a Gawaina neudělá ani krok a za jejich ochotné asistence s gustem využívá každé možnosti jak dát ostatním studentům najevo svou nadřazenost - ať už pomocí sarkastických urážek nebo nakládaček na hřišti, kde probíhají souboje s dřevci. Nejčastější obětí jeho řádění je Artie Pendragon, kterému Lancelot s oblibou přezdívá „Starosta Chudákova“.
Šípková Růženka
Šípková Růženka trpí narkolepsií - nešťastnou diagnózou, kvůli níž zůstává neustále o pár kroků pozadu. Kromě toho je trochu pomalá a má vážné problémy udržet nit i při běžných každodenních rozhovorech.
Sněhurka
Trojnásobná držitelka titulu pro nejkrásnější ženu v zemi je ze všech princezen nejafektovanější. Dokáže být hodně sarkastická a to, co má na srdci, má většinou i na jazyku. Obvykle ji doprovázejí její lesní zvířecí přátelé.
Popelka
Popelka, kterou sužuje nutkavá obsese uklízet a mírná plachost, patří k nejvýstřednějším princeznám. Je posedlá čistotou a pokud má pocit, že něco není naprosto dokonalé, vůbec není ve své kůži.
Zlatovláska
Zlatovláska zaujímá velmi jasné postoje a nikdy se nezdráhá to někomu pořádně vytmavit. Vůči ostatním princeznám má pocit nadřazenosti a pomocí svého chladného a kousavého humoru neustále podrývá jejich sebevědomí.
Kapitán Hook
Nejvýraznějším poznávacím znakem Kapitána Hooka je jeho jemný a zpěvný hlásek, kterým se projevoval už ve filmu Shrek 2. Když jej princ Krasoň vyzve, aby se k němu připojil při hledání jeho „šťastně až do smrti“, stane se Hook kapitánem pohádkových padouchů. Hook je však pes, který nekouše - většinu dětí si plete se svým odvěkým úhlavním nepřítelem Peterem Panem a jen stěží zvládá kočírování bandy pirátů, která by měla být pod jeho velením.
Doris, ošklivá nevlastní sestra
S Doris jsme se setkali už dříve, ale tentokrát se poprvé objeví na straně dobra. Vykašlala se na práci barmanky v baru U otráveného jablka a nyní přebývá s Fionou a ostatními princeznami na zámku. Je to tvrdá ženská se srdcem ze zlata.
Mabel, ta druhá ošklivá nevlastní sestra
Když se Doris na konci Shreka 2 přidá na stranu dobra, převezme po ní práci barmanky v baru U otráveného jablka její sestra Mabel. Mabel je stejně tvrdá jako její sestra, avšak nedostalo se jí onoho „šťastně až do smrti“, kterého se dočkali všichni ostatní.
Droslíci
Na své dvě holčičky (Cocoa a Debbie) a tři kluky (Banana’s, Peanut a Parfait) mohou být Oslík s Dračicí pyšní.
RopáciKultovní sci-fi film oceněný Studentským Oscarem, který mystifikačním způsobem apeluje na ... dnes 07.40 | |  |
| Legendární parta(Rise of the Guardians) Před dávnými časy vyvolil kouzelný Měsíc čtyři strážce, kteří bdí ... dnes 10.05 | |  |
| | Podobné filmy |
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů
napiš nám.