fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

80% 296 hlasů
film / komedie, pro děti, pohádka, romantický, Československo, , 68 min.
Kinopremiéra v ČR 7.6.1968, DVD od 1.7.2006 Bonton

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
04:26Nestárnoucí pohádka o princi v žaláři, smutné princezně a dvou intrikánech, kteří věděli víc než všichni ostatní.
Hudební pohádka o princi a princezně, kteří odmítnou úmluvu svých královských rodičů, ale když se inkognito seznámí, zamilují se a ochotně se podrobí státním důvodům sňatku.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Reziser Borivoj Zeman natocil hodne nudnu pohadku /rozpravku/, ktora ma len priemerne kulisy, ktore su miestami aj dost lacne, nudne a pomale tempo to ma, pribeh nestrhne, a hereckych vykonov je malo, celkovo len nudny priemerny film zo 60. rokov. 52 %
Všechny komentáře k filmu 51+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Šíleně smutná princezna

<>Obrázek nenalezen<> Král Jindřich jede se svým synem, mladým princem, na státní návštěvu k sousednímu králi Dobromyslu Veselému. Má to být návštěva zásnubní, protože se před lety oba panovníci dohodli, že Jindřichův syn vyroste, vezme si za ženu Dobromyslovu dceru. Princi se však do ženění, navíc s princeznou, kterou nikdy neviděl, příliš nechce, a tak není divu, že uteče dřív, než kočár dorazí do zámku krále Dobromysla. Při svém útěku se seznámí s pohlednou dívkou a vyptává se jí na princeznu. Spadne však přitom do vody a skončí v královském vězení. Brzy také zjistí, že dívka je ve skutečnosti princezna. Mezitím se sejdou proradní královští rádcové Ypsilon a Iks, kteří chtějí svatbě zabránit. Zdá se, že to nebude těžké, protože princezna se zamilovala do mladíka ve vězení a odmítá se provdat za prince. Aby si vynutila své, rozhodne se předstírat smutnou princeznu. <>Obrázek nenalezen<> Král však místo toho, aby vyhlásil, že dá princeznu tomu, kdo ji rozesměje, prostě zakáže v celém království smích. Při kontrole dodržování zákazu, se mu konečně dostane do ruky pohádka o uzdravení smutné princezny. Zruší tedy svůj zákaz a vyhlásí odměnu za uzdravení princezny. Dostaví se samozřejmě i mladík z vězení, jemuž se podařilo uniknout. Když však vyjde najevo pravda, že je to princ, princezna se urazí a mladík je opět uvězněn. Zdá se, že pikle obou rádců budou mít úspěch. Králové si vyhlásí válku a o to jim celou dobu šlo.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Česká filmová pohádka Šíleně smutná princezna Bořivoje Zemana měla ve své popularitě navázat na kultovní Pyšnou princeznu. I když do hlavních rolí byli obsazeni tehdy velmi populární zpěváci, kritika příliš nadšení neprojevila. Dnes se však už Šíleně smutná princezna stala klasickým vánočním pohádkovým titulem, písničky z ní téměř zlidověly, stejně jako některá rčení proradných rádců v kouzelném provedení J. Kemra a D. Vostřela.

Podobné filmy

Vysoká hra pro pravou dámu
(Big Hand for the Little Lady) Když se mezi karetní hráče na Divokém západě vetře žena, je...
dnes 20.00
ČT2
Kdo najde přítele, najde poklad
(Chi trova un amico trova un tesoro) Jeden nevrlý kapitán, jeden černý pasažér a jeden tic...
dnes 21.40
ČT2
Mr. Johnson
(The Wrong Mr. Johnson) Zásluhou svého hrubiánského přítele přijde Klára Issová o práci a ...
dnes 22.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 6. 7. 2022 Svátek má Státní svátek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz