fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

60%
film / pohádka, fantasy, rodinný, Německo, , 59 min., od 7 let
Dornröschen

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:53Televizní pohádka o zámku, obrostlém trním, spící princezně a chasníkovi, který sní, že ji zachrání.
V den patnáctých narozenin princezny Růženky se naplnila kletba zlé víly. Dívka se píchla o vřeteno a na sto let usnula a s ní celý zámek. Pověst o zakleté princezně se donesla k selskému synku Fynnovi a statečný mladík se ji vydal osvobodit.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Ruženka si poraní prst tŕňom na svoje 15-te narodeniny a upadne do spánku na 100 rokov spolu s celým kráľovstvom a jeho dvorom, tak ako to predpovedala zlá čarodejnica Maruna. Po mnohých rokoch a mnohých neúspešných pokusoch prebudiť princeznú sa to môže podariť nie princovi, ale chudobnému paholkovi Fynnovi...
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Šípková Růženka

Chudý Fynn se ptá strýce Augusta, který pracuje na královském zámku jako podkoní, proč princ Erik tak tvrdě trénuje. Ten mu vypráví, že v sousedním království byl kdysi královský pár, který marně toužil po dítěti. Jednoho dne královně prorokovala žába u jezera, že během příštího roku porodí. A skutečně. Sotva uplynul rok, narodila se královně holčička, která dostala jméno Růženka. Šťastný král okamžitě uspořádal oslavu, měl však jen dvanáct zlatých talířů, a tak nemohl pozvat ke stolu vílu osudu Marunu. Zlá víla z pomsty princeznu proklela a předpověděla jí, že až dosáhne patnácti let, píchne se o vřeteno a zemře. Dobrá víla sice nemohla kletbu zrušit, změnila však smrt ve stoletý spánek a naději, že princeznu vysvobodí polibkem šlechetný princ. Král se rozhodl s kletbou bojovat a nařídil všechna vřetena v království zničit. Růženka sice rostla neustále chráněna před možnou hrozbou, v den patnáctých narozenin však během projížďky narazila na Marunu. Ta ji v podobě staré přadleny vlákala do pasti a způsobila, že se Růženka píchla o vřeteno. Usnula a s ní celý zámek, který obrostl hustým plotem z růží. Od té doby se mnoho princů pokoušelo zachránit ji, žádnému se však nepodařilo proniknout trním a mnozí svou snahu zaplatili životem. Fynn, nadšený příběhem, začne trénovat stejně jako princ, ten se mu však směje, že by obyčejný pacholek chtěl zachraňovat princeznu. Když však zahyne v neproniknutelném trní, vezme Fynn meč, odhodlán zkusit to sám. Na nebezpečné výpravě ho čeká řada překážek a také nejedno překvapení. Podaří se chudému chasníkovi uspět tam, kde princové selhali?


Podobné filmy

Malá mořská víla
(Die kleine Meerjungfrau) Malá mořská víla zachrání život tonoucímu princi a okouzlena jeh...
zítra 05.55
Nova Cinema
Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda
(Alvin and the Chipmunks: The Road Chip) Alvin, Simon a Theodore mají podezření, že Dave c...
zítra 16.20
Nova Cinema
Obr z Černé skály
Islandská pohádka o chudém rybáři a jeho třech dcerách (1969). Hrají: M. Růžek, V. Postrán...
so. 1.6. 08.08
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 30. 5. 2024 Svátek má Ferdinand
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz