fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

71% 892 hlasů
film / thriller, akční, drama, USA, , 165 min., od 12 let
The Towering Inferno
DVD od 15.8.2003 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1974, Oskar, Kamera (F. J. Koenekamp), Film


Ukázka
02:11San Francisco slaví. Právě byl zprovozněn nejvyšší mrakodrap světa. Party se odehrává v nejvyšším 135. patře. Stavební firma však šetřila a zanedbala bezpečnostní opatření. Neštěstí na sebe nenechá dlouho čekat a tak uprostřed oslavy vypukne v 87. patře požár. Hosté mají odříznutou cestu, záchranářská akce začíná... Tento slavný katastrofický film, který měl premiéru 18. prosince 1974, byl natočen podle románu tendemu Scortia/Robinson. Pro věrohodné záběry v exteriéru byl postaven 30 m vysoký model mrakodrapu. Film získal 3 Oscary (kamera, střih, píseň "We May Never Love Like This Again") a Zlatý glóbus za mužský herecký výkon ve vedlejší roli pro Freda Astairea (postava sňatkového podvodníka).
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Na svou dobu velkolepé dílo neztrácející ani dnes na své atraktivitě. Jak je řečeno na samém začátku příběhu, jedná se o poctu hasičům celého světa, kteří při zásahu umírají aby druzí žili. Nese v sobě i kritiku snahy postavit co největší dílo avšak co nejlevnější. Dopady takového jednání jsou katastrofické, které se neobejdou bez obětí zcela zbytečných. Po technické stránce není co dodat. Zub času sice i tady krapet zapracoval, ale i tak není co vytknout. Krásně plynulý děj za podpory filmových hvězd. Steve McQueen a Paul Newman se výborně doplňuji a vytváří neodolatelnou dvojku. Nejvíce snad překvapí účast Freda Asteira. Ale je tu mnoho dalších a kupodivu pozornost na sebe neztrhávají. Ano, příběh je značně jednoduchý, avšak různé osudy jednotlivců i tak citově zasáhnou. Lidská neomalenost a přesvědčení přežít za každou cenu. V 70. letech vzniklo mnoho katastrofických snímků, z nichž nejznámější jsou hlavně z prostředí dopravních letadel. Ale požár v mrakodrapu je teprve peklo. A lidé se nepoučí a nepoučí. Tento snímek stojí za to vidět.
Všechny komentáře k filmu 18+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Skleněné peklo

V San Francisku se má otevírat impozantní stavba: 135 pater vysoký mrakodrap. Těsně před slavnostním zahájením provozu zjišťuje hlavní projektant Doug Roberts, že nebyly zcela přesně dodrženy předepsané parametry elektroinstalace: použité kabely jsou neizolované, byly použity slabší jističe, není dokončená instalace bezpečnostního zařízení. Tyto "úpravy" projektu má na svědomí Simmons, který ovšem jednal na příkaz svého tchána, stavitele Duncana. Rozčilený Doug už nemůže zastavit zahájení slavnostního večera na oslavu stavby. První rozsvícení světel ve všech patrech je skutečně impozantní, rázem ale přetíží "upravenou" elektroinstalaci. Zatímco restaurace v nejvyšším patře se zaplňuje prominentními hosty, ve skladišti v 81. patře se šíří plameny od zkratu v síti. Samohasicí zařízení selže a než je oheň zjištěn, zachvátí již celé patro. Domácí hasiči zjišťují, že požár nezvládnou, jsou povolány městské jednotky vedené velitelem O´Hallorhanem. Než přijedou, pokusí se Doug přemluvit Duncana k okamžité evakuaci hostů večírku, neboť se bojí průniku ohně do stoupaček, je ale odmítnut a nařčen ze zveličování nebezpečí. Až velitel hasičů donutí Duncana k vyhlášení ústupu. Nastává panika, výtahy nestačí odvážet hosty. Oheň se šíří po celé budově, umírají hasiči i civilisté, lidé se dusí, v zoufalství se vrhají z oken. Doug se snaží všemi silami pomáhat, odvádí po zříceném schodišti skupinku dětí, ale zjišťuje, že cesta je odříznutá. V domě selhal generátor, takže se zastavil poslední funkční výtah a uvěznil skupinu lidí, mezi nimi i Dougovu partnerku Susan. Záchranáři pomocí vrtulníku snesou celou výtahovou kabinu bezpečně k zemi. Podobně se pokusí evakuovat i zbylé lidi z horního patra, ale silný vítr způsobí havárii vrtulníku při přistání na střeše. Dalším pokusem je postavení lanovky z protějšího domu, tento způsob záchrany je ale příliš pomalý a v nastalé panice se lano po přetížení utrhne. Poslední možnou šancí je exploze obřích zásobníků vody na střeše.


Podobné filmy

Když se setmí
(After the Sunset) Špičkový zloděj Pierce Brosnan se na popud krásné společnice Salmy Haye...
dnes 23.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Katie Fforde: Maják s vyhlídkou
(Katie Fforde: Leuchtturm mit Aussicht) Anna se rozhodla zachránit starý maják před zbourá...
zítra 01.15
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Velký draft
(Draft Day) Manažer Kevin Costner má před sebou nejdůležitější okamžik nadcházející sezóny...
zítra 01.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 29. 10. 2020 Svátek má Silvie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz