fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

drama, USA, , 120 min.
Almost a Woman

Režie:
Herci: , , , , , více...

Americký televizní film vypráví příběh chudé portorické dívky, která začíná nový život poté, co se její rodina přestěhuje do New Yorku.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Skoro dospělá

obrazek
Do svých třinácti let žila Esmeralda Santiago, které doma přezdívají Negi, na venkově v Portoriku. V roce 1961 se však její matka rozhodla opustit domov a přestěhovat s ní a jejími šesti mladšími sourozenci do New Yorku. Tady jako nejstarší dítě musí matce pomáhat s domácností a také se intenzivně učit anglicky. Své matce i zbytku rodiny pomáhá jako tlumočnice, přivydělává si také výukou angličtiny, byť s ní má sama ještě potíže. Její impulsivní matka Mami stěhuje rodinu z jednoho bytu do druhého. Spolu s Negi se usilovně snaží najít co nejlepší životní podmínky a také co možná nejlepší lékařkou péči pro svého syna. Před sebou má cíl, ke kterému upíná veškerý svůj čas a energii - chce zachránit synovu pochroumanou nohu, kterou chtěli doktoři v Portoriku amputovat. To byl také hlavní důvod stěhování.
obrazek
Potřeba postarat se o rodinu však není jedinou věcí, které Negi trápí. Jako nový přistěhovalec trpí krizí identity poté, co je automaticky zařazena do neurčité kategorie "hispánců" bez ohledu na značné kulturní rozdíly mezi tradicemi Kubánců, Mexičanů a dalších latinoameričanů. Navíc ji matka pro její věk vidí jako "casi una mujer" (téměř ženu), a proto ji neustále střeží, což Negi na psychické pohodě také příliš nepřidá.A jako všechny dívky jejího věku, také ona má typické starosti se svým vzhledem, pozorností kluků a prvními schůzkami. Zoufale se snaží uniknout jedinému způsobu života, který dosud poznala: chudobě. Příležitost jí nabídne poradce na střední škole, kterou Negi navštěvuje. Právě on rozpozná její talent a povzbuzuje ji v jejím snažení o přijetí na prestižní hereckou školu v Manhattanu. Přestože si pro zkušební komisi pečlivě nacvičí náročný monolog, její výkon komisi nepřesvědčí. Přesto však nechtějí její členové zlomit nad dívkou hůl, a požádají ji, aby sehrála pantomimu. Negi, jež ještě nikdy v životě nezdobila žádný vánoční stromek (ani jej doma nikdy neměli), má předvést právě tuto činnost. Její výkon je natolik přesvědčivý a okouzlující, že je na školu přijata. Dokáže však projít náročným studiem a ještě pomáhat matce, která na její studia vydělává jako švadlena?logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 3. 7. 2020 Svátek má Radomír
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz