fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

57%
film / akční, dobrodružný, Francie, , 102 min., od 12 let
Les Chevaliers du ciel / Sky Fighters
Kinopremiéra v ČR 10.8.2006, DVD od 25.1.2007 MagicBox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:42Zapomeňte na Top Gun. Nastupují Sky Fighters!!! Fascinující letecká akrobacie.
Na letecké základně "ochránců" vzdušného prostoru je stále rušno. Elitní piloti střeží, trénují a milují. Během letecké přehlídky zmizí z dosahu radarů jedna ze stíhaček. Vojenská kontrola vyšle do zóny, kde byla naposledy spatřena, dva zkušené piloty Marchelliho a Valloise. Když ale ztracený stroj objeví, dostanou zcela nečekaně příkaz k přistání. Při náročném manévru zaútočí pohřešovaná stíhačka na jednoho z nich. Začíná vojenská operace, při které se piloti snaží získat ukradený stroj a zabránit tak teroristickému útoku.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu DVD koupené ve výprodeji za 99Kč a ani se nedivím na obálce bookletu Top Gun nové generace od réžiséra filmu TAXI.Mělo jít původné o tajnou akci kdy pilot stíhačky midget uteče nebo spíše uletí z vojenskou stíhačkou a pokusí se dostat až do cíle aby zjistily jak je země chráněná proti teroristickému útoku kdyby teroristé stíhačku ukradly a dostala se do jejich rukou Jenže hned na začátku to nevyšlo pilot byl zabit teroristou stíhačka ukradena a z hezkeho poklidného letu dvou kámošu z letecké armády Marchelliho a Valloise se stane práce kdy ukradená stíhačka zaútočí na jednoho z nich a Marchelliho stíhačku sestřelí.Začne vyšetřování a Marchellino u soudu prohraje jeho kamarád Valloise toho také nechá a je o par měsiců později a oni dostanou novou nabídku aby se proletěly ve stihačkach na nepřatelským úzěmi kdo bude na bodu B dřív jenže tuto akci armáda nepodporuje a musí vše byt jen na pilotech Kteří padnou do zajetí když jim začne docházet palivo a zajmou je teroristé.Poslední akce ve filmu je téměř nulová dva kamarádi Marchellino a Valloise se po tajnu dohodnou pak jede Marchellino z teroristou ukazát jak stíhačka pracuje a při přistavání zapne vysoké decibely který maji odradit zločince a akce se rozjede Valloise udeří teroristu do obličeje rozeběhne se nasadí si červený šátek na hlavu zmocní se vojenské tatry a pak z Tatry naskočí na stíhačku a hurá domů Vše doplněné rytmickou hudbou což mi připadalo velicé trapné.Tento film na konkurenci natočenou již dříve TOP GUN jistě nemá a není to jen kvůli tomu že zde hrajou neznámý herci a v Top Gun hraje oblíbený herec Tom Cruise.Milostné scény ve filmu na hranici nula kdy se vidí že něco bude tak najednou skok a je po všem jen ma pak divák vědět že si dvojka opravdu užila.Špionážní film kdy příběh dlouho stojí než se začne rozvíjet dva kamarádi co letají ve vzduchu se stíhačkami který drží při sobě rozpočet filmu 20 000 000 dolarů celosvětové tržby cca.skoro 11 000 000 dolarů.typický Francouský žánr.....
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1, Oficiální stránka 2    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Sky Fighters: Akce v oblacích / Akce v oblacích

obrazek
Projekt vznikl v roce 2002. Tehdy si producent Laurent Brochand vzpomněl na komiks, který četl jako dítě: „Tanguy a Laverdure“ od Jeana-Michela Charliera a Alberta Uderza, který byl později v 60., 70. a nakonec 80. letech adaptován pro televizi. Legendární příběh, legendární hrdinové, mýtický svět …

Brochand se spojil se společností Mandarin Films, aby jim nabídl ještě filmové zpracování tohoto komiksu.
Producent Eric Altmayer chtěl opět točit s režisérem Gérardem Pirésem podobný snímek, jako byl akční Zločin je extrémní sport.

„Pro odborníka na letectví, jakým je Gérard, se komiks Charliera a Uderza přímo nabízel.“ říká Altmayer. „Uvědomili jsme si, že postavy Tanguyho a Laverdura jsou téměř součástí národního dědictví. A navíc jsme se tím šikovně odměnili vojenskému letectvu, partnerovi, bez kterého bychom film jen těžko natočili. Přestože jsme se v příběhu Tanguyho a Laverdura hodně inspirovali, inspirace přicházela i ze současnosti a naši hrdinové jsou moderní. V něčem tu byla i podoba s filmem Top Gun (režie Tony Scott, 1986), čemuž jsem se nebránil.“
obrazek
Od 60. let se změnily válečné hrozby a piloti se vyvinuli do vyspělejších dimenzí, stejně jako letadla, mechanika i technika. Z Tanguyho a Laverdura se stali Marchelli a Vallois. Jiní piloti, jiná jména, odlišný příběh.

Filmaři se snažili zůstat maximálně realističtí. Byla to ta hlavní volba, které se režisér chopil - natočit skutečná letadla v co nejskutečnějších situacích tak, jak to stojí ve scénáři. Štáb se snažil obejít se bez počítačových efektů a virtuálních animací, které začaly hrát prim zhruba před 5 lety, ale které, podle mnohých, berou filmu přirozenost a odosobňují současnou hollywoodskou filmovou produkci.

V kontextu současného evropského filmu je snímek Sky Fighters: Akce v oblacích filmařskou výzvou. Jde o zcela moderní film a nejsou v něm použity žádné speciální počítačové efekty nebo rekonstrukce. Všechny scény natáčené v oblacích byly zachyceny klasickými postupy. Někdy dokonce museli snížit kvalitu obrazu, aby dosáhli většího realismu záběru.
obrazek
Tato výzva by ale nemohla sklidit úspěch bez podpory francouzského ministra obrany a Francouzské armády. Poskytly ohromnou podporu - umožnili 12 týdnů natáčení na obloze, z toho několik letů nad centrem Paříže. Povolili také využití Mirage 2000, kterou pilotovali ti nejlepší stíhači ze základen v Orange a Džibuti. Bylo potřeba naplánovat vše tak, aby se maximum věcí točilo najednou a nenarušovali jsme chod leteckých základen.

Kameraman leteckých scén, Éric Magnan, měl za úkol natočit Mirage 2000 ve všech situacích, rychlostech a nadmořských výškách a zdálo se, že neexistuje, způsob jak toho dosáhnout.

Nakonec vzali barel od petroleje s obsahem 2000 litrů, který připevnili pod křídlo Mirage 2000 a ve spolupráci s letectvem a technikou společnosti Dassault Aviation ho nechali upravit tak aby do něj mohli namontovat 5 kamer. Kamery nastavili do důkladně promyšlených úhlů a byly dálkově ovládány ze zadního sedadla v kokpitu Mirage. Během letu seděl Magnan vzadu, sledoval obrazovky a musel piloty ještě navigovat, protože ti neviděli, co kamery točí. Dával jim stručné předem domluvené pokyny, jak mají s letadly manévrovat. Prý to byl pro něho prý velmi intenzívní zážitek …
obrazek
Když pak výsledek ukazoval pilotům, mnoho z nich říkalo: „To jsou zfalšované záběry!“ Protože obecně si lidé myslí, že když točíte něco z letadla, musí to být roztřesený obraz, jako s kamerou na rameni. Proto jim připadaly záběry nereálné, ale to se mýlili, nic zfalšováno nebylo.

Kromě špičkové technologie ale patří vděk samozřejmě také entuziasmu a všeobecnému nadšení pilotů, techniků i důstojníků.
Major Stéphane Garnier věnoval hodně času tomu, aby scenáristovi Gillesi Malenconovi vysvětlil, jak fungují jeho kolegové, přivedl ho do oddílu, nechal se doprovázet i při několika letech. Malencon mohl sledovat, jaké jsou mezi letci vztahy, jak to na stíhačkách chodí atd. Major také vymýšlel jak zrealizovat to, co stojí ve scénáři. To nějaký čas trvalo, protože scénář měl původně asi 20 verzí.

Cíl natáčení byl jasný. Herci měli natočit práci pilotů, ne naopak. Režisér požadoval od herců maximální fyzickou přípravu. Museli si například vyzkoušet, jaké to je létat na stíhačce.
obrazek
Clovis Cornillac, představitel kapitána Valloise, uvádí scénu, ve které měl sám na starosti ovládání dvojplošníku, zatímco ho seshora natáčela kamera umístěná na helikoptéře. „Věděl jsem že je to nebezpečné.“ uvedl režisér Gérard Pirés. „Vždy je těžké přiblížit dva letící stroje, především, jedná-li se o helikoptéru. Nesmějí se dotknout! A pilot to moc dobře věděl. Jenže když pracujete s tak schopnými herci, jako byli tito... Neměl jsem důvod se obávat, že se to nepovede.“

Režisér si herce opravdu nemohl vynachválit: „... Měl jsem herce velice odlišné. Benoit Magimel je herec-introvert, klidný a rezervovaný, který k práci přistupoval velmi analyticky. Clovis Cornillac trpí filmovou bulimií, miluje natáčení! Géraldine Pailhas, kterou byste v takovém filmu asi nečekali, mi při našem prvním setkání řekla: „Ale proč zrovna já?“ na což jsem odpověděl: „Protože jsi herečka!“. Stejně tak Philippe Torreton, který dlouho toužil takovýto film natočit, ale nikdy podobnou roli nedostal. No a pak Alice Taglioni, se kterou jsem se setkal v divadle. Náhodou měla mnoho společného s letectvím - její bratr je pilot helikoptéry. Alici jste museli mučit, aby z letadla vystoupila! ...“

O herci

Benoit Magimel
Narodil se roku 1974 v Paříži v rodině bankovního úředníka. Jeho herecká kariéra začala prakticky již ve dvanácti letech, kdy na škole navštěvoval divadelní kroužek. Díky profesorovi, který ho vedl, natočil videoklip, čímž si odbyl svoji premiéru coby herec. Když si pak v novinách přečetl inzerát, hledající pro film dvanáctiletého chlapce, nezaváhal, odpověděl, a mohl si tak užívat svůj první honorář za film La Vie est un Long fleuve Tranquille. V šestnácti letech dokončil školu a rozhodl se, že se bude živit hraním. Přestože neměl herecké vzdělání, vytrval a v roce 1992 se dočkal prvního úspěchu díky snímku Le Cahier Volé.

O tvůrci

Gérard Pirés
Narodil se roku 1942 v Paříži. Vystudoval uměleckoprůmyslovou školu a několik let pracoval jako reklamní fotograf. Reklamy se částečně drží dodnes, ale už pouze televizní. K pohyblivým obrázkům se totiž dostal při výkonu základní vojenské služby, v jejímž průběhu natočil tři dokumentární snímky. Celovečerním projektům se začal věnovat na konci 60. let, a to především v akčním a komediálním žánru. Po hořké komedii Vrať mi klíče z roku 1981 se na dlouhých sedmnáct let odmlčel, aby pak v produkci Luca Bessona natočil první ze série úspěšných akčních komedií Taxi.

Podobné filmy

Král Škorpion 2: Zrod válečníka
(The Scorpion King 2: Rise of a Warrior) Mathayus se chce stát jako jeho otec nejlepším bo...
dnes 22.40
Nova Cinema
Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw
(Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw) Hrdinové Dwayne Johnson a Jason Statham jsou i pře...
zítra 20.00
Nova Cinema
Posel budoucnosti
(The Postman) V nedaleké budocnosti, kdy je země zpustošena válkami, katastrofami a morem,...
st. 6.3. 04.45
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 4. 3. 2024 Svátek má Stela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz