fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

pohádka, Česká republika, , 60 min.

Režie:
Herci: , , , ,

Televizní přepis pohádky H. Ch. Andersena o hledání smyslu života, o pravdivosti, věrnosti a lásce.
Mladý čínský císař žije v nádherném paláci, obklopen okázalým přepychem, přesto ale není šťastný.Trpí melancholií, je smutný, nespokojený, sám v sobě se nevyzná. Náhodou se doslechne o slavíkovi, jehož zpěvu se na světě nic nevyrovná a zatouží ho mít. U dvora vyvolá malý, nenápadný ptáček velké zklamání. Je obyčejný a nezajímavý. Jen císaře slavíkův zpěv oslovil a pomohl mu vnímat svět jinýma očima.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to docela zvláštní koukat v Česku jak se snaží udělat čínskou pohádku, ale většinou se jedná o poučné příběhy a i když to občas působí dost kostrbatě, docela mě tyhle český-čínský studiovky baví. Nejvíc to natřela Issová, když se prochází noční zahradou a říká císařovi, ať se schová do stínu :-)
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Slavík

Mladý čínský císař žije v nádherném paláci, obklopen okázalým přepychem, přesto ale není šťastný. Náhodou se doslechne o slavíkovi, jehož zpěvu se na světě nic nevyrovná a zatouží ho mít. U dvora vyvolá malý, nenápadný ptáček velké zklamání. Je obyčejný a nezajímavý. Jen císaře slavíkův zpěv oslovil a pomohl mu vnímat svět jinýma očima. Autor televizního přepisu známé pohádky H. Ch. Andersena, dramatik F. Pavlíček, zachoval základní děj příběhu, ale jeho císař není despotický vládce na sklonku života. Omladil jej a tento věkový posun otevřel scénáristovi nové možnosti. Ohrožení života, kterému je císař vystaven, je hrozivější, jeho hledání opravdovosti, věrnosti, pravé lásky a smyslu života věrohodnější.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 3. 6. 2020 Svátek má Tamara
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz