fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Ukázka    Fotky    Podobné filmy    

57%
film / thriller, akční, krimi, drama, Francie, , 93 min., od 12 let
Parole de flic / Cop's Honor
DVD od 21.5.2007 Hollywood

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:53Na policii i na Paříž chtěl jednou provždy zapomenout, ale vrátil se, aby našel vraha své dcery.
Bývalý policista Daniel Pratt žije na africkém ostrově v zapadlé rybářské vesnici. Má tam svůj malý bar, slunce, moře a přátele a nechybí mu ani Paříž, ani jeho bývalá práce. Do svého ráje však dostane nečekaný telegram, jeho dcera měla smrtelnou nehodu. Pratt se okamžitě vrací do Francie a znovu se noří do toho, před čím kdysi utekl, čeká ho podsvětí, zločin a zkorumpovaná policie. Jeho dcera se totiž stala obětí záhadné teroristické skupiny, která už delší dobu čistí město od pochybných existencí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Za snímkem stojí sám Alain Delon podílející se na scénáři a snažil se tím povzbudit již znatelně uvadající zájem o kriminálky gangsterského typu, jejichž kromě Delona byli hereckými veterány i Lino Ventura či Jean Gabin. Delon v roce natáčení zrovna slavil své padesátiny a tak si snímek zřejmě udělil jako dárek. Těžko říct. Natočeno to není špatně, ale do očí až neuvěřitelně bije jednoduchost děje a jeho přímočarost. Příběh o pomstě, v tomto případě otce za svoji zavražděnou dceru, bylo v minulém století u filmařů vděčné téma, avšak především po akční stránce. Tady se spíše jedná o drama. Nějaká ta akce tu sice je, ale jen v rámci nutnosti. Smůlou je však dějová předvídavost. Těžko říci jak ve své době, ale dnes to po divácké stránce hodně kazí filmový zážitek i pro diváka vidějícího tento film vůbec poprvé. Herecký výkon Alaina Delona je však i nyní naprosto neoddiskutovatelný. Aby ne, má vtom již mnohaletou zkušenost. Film jako takový sice zase až tak ohromná pecka není, ale za shlédnutí rozhodně stojí. Snad už kvůli té své nenáročnosti příběhu. K odpočinkové filmové zábavě velice vhodné.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Slovo policajta

obrazek
Bývalý policista Daniel Pratt před deseti lety opustil policii i Francii, protože se nedokázal smířit se smrtí manželky a nemohoucností policie. Usadil se v rybářské vesnici na malém africkém ostrově, kde si otevřel malý bar. Z poklidného života ho však jednoho dne vytrhne telegram, že jeho mladá dcera Mylene zemřela. Vrátí se do Lyonu od svého přítele a od bývalého kolegy Stefana Reinera se dozví, že jeho dcera byla při vykrádání továrního skladu společně s několika kamarády zastřelena bandou neznámých samozvaných "strážců pořádku", která už nějaký čas ve městě řádí a likviduje různé pochybné existence.
obrazek
Pratt se seznámí s mladou komisařkou Sabine Clément, která má případ na starosti, odmítne však Reinerovu žádost, aby se vrátil domů a celou věc přenechal policii. Od svého známého, překupníka zbraní, se dostane na stopu party Abela Salema, vzápětí však jen o vlásek unikne bombě nastražené v jeho hotelovém pokoji. Útočiště najde u Sabine, která odmítla Renoirův návrh, aby rozzlobeného Pratta hlídala. Stanou se milenci. Zatímco Sabine pokračuje v oficiálním pátrání, Pratt si opatří zbraň a vydá se po stopách bandy. Stane se svědkem jejich dalšího vražedného útoku, proti partě mladých, kteří si uspořádali erotický mejdan. Zasáhne a jednoho z útočníků postřelí a prohledá. Podle věcí, které u něho najde, se rychle propátrá ke jménům ostatních členů bandy.
obrazek
Zatímco Abel v nemocnici zabije postřeleného kumpána, aby nemohl nic prozradit, Pratt se vydá za dalším ze střelců a v souboji ho zabije. Zbylí členové bandy chtějí Pratta zabít, místo něj však postřelí Sabine. Když zuřící Pratt po návštěvě nemocnice najde pod svým autem další bombu, ozbrojí se a vydá se do noci za pomstou. Zlikviduje dalšího z vrahů, unikne policii, která se ho pokusí zastavit a nakonec odhalí překvapivou totožnost muže, který byl organizátorem a hlavou celé bandy.


Podobné filmy

Osobní strážce
(The Bodyguard) Osamělý Kevin Costner se uvolil, že bude osobním strážcem populární zpěvač...
dnes 17.25
Nova Cinema
Seznamte se, Joe Black
(Meet Joe Black) Mediální magnát Anthony Hopkins si užívá života plnými doušky, ale i pro ...
dnes 20.00
Nova Cinema
Žert
Křivdu spáchanou na člověku nelze tak snadno smýt. Josef Somr, od jehož narození právě dne...
dnes 21.35
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 15. 4. 2024 Svátek má Anastazie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz