fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 9.6.2008 

Recenze

Na internetu najdete skoro všechno, od receptu na dobré jídlo až po recept na třaskavinu typu Molotovova koktejlu. Stačí pár chvil a máte před sebou co potřebujete....  
 
Jennifer Marsh (Diane Laneová) je matkou snažící co nejlépe postarat o svou dcerku, stejně zodpovědně ale vystupuje i jako agentka FBI, specializující se na internetovou kriminalitu. Je to poměrně čistá práce (najít zločince a zatčení nechat jiným), s časovou náročností nastavenou tak, aby stíhala své mateřské povinnosti. Jennifer je jedna z nejlepších a s pomocí svých kolegů dokáže vyřešit prakticky jakýkoliv internetový zločin.  
 
Žije relativně poklidným životem, samozřejmě až do chvíle, kdy se objeví protivník nad jiné zdatný. Aby si ho FBI vůbec všimla, dostane tip a Jennifer tak stojí u zrodu stránky zabývající se usmrcováním (nejdříve kočky) v přímém přenosu. Vysílání funguje na principu „čím víc lidí se na stránku podívá, tím rychleji oběť (za pomoci vynalézavé pasti) umře“. Agentka Marshová se sice snaží vystopovat zdroj vysílání, ale bez úspěchu.  
 
Vzhledem k tomu, že se v ohrožení života ocitla obyčejná kočka, nepovažuje její nadřízený stránku za hodnou přílišné pozornosti. S jídlem však roste chuť a brzy následuje nové vysílání, tentokrát s obětí druhu Homo sapiens. Celé oddělení je na nohou, zůstává však proti sofistikovanému virtuálnímu zločinci úplně bezmocné. Usmrcení člověka sice konečně rozhýbe zodpovědné osoby, bohužel ale také zájem médií a zájemců o sledování „smrtícího vysílání“....  
 
Smrt on-line nebo spíše Nevystopovatelný (jak zní překlad originálního názvu) je standardní thriller v nejlepším slova smyslu. Není divu, když ho natočil žánrový specialista Gregory Hoblit (Prvotní strach, Anděl smrti, Frekvence), který stále dokáže poměrně svěžím způsobem upoutat divákovu pozornost. Film sice nenabízí nic převratně šokujícího ani nápaditě inovativního. Jedná se přesto o příjemné čeření žánrových vod, a když se hladina uklidní, na seznamu solidních filmů přibude nová položka.

moviefan, 7 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 20. 2. 2020 Svátek má Oldřich
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz