fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

67% 1365 hlasů
film / thriller, akční, drama, USA, , 126 min.
Outbreak
Kinopremiéra v ČR 1.6.1995, DVD od 1.5.1998 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:58Dustin Hoffman v hlavní roli strhujícího dramatu o boji s nebezpečnou virovou nákazou.
Ve filmu Smrtící epidemie musí hrozbě čelit tým amerických vojenských lékařů, který zoufale pátrá po neznámém bacilonosiči, z nějž by bylo možné získat sérum proti nákaze, zavlečené z Afriky do Kalifornie. Boj odhodlaných expertů s časem je však komplikován zájmy vysokých vojenských činitelů, kteří jsou pro utajení své biologické zbraně ochotni obětovat životy nevinných civilistů.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Na svou dobu perfektní. Hromada dobře hrajících hvězd. I po letech je to velmi dobře koukatelná klasika
Všechny komentáře k filmu 18+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Smrtící epidemie

V roce 1967 se při bojích v údolí řeky Motaba v Zairu nakazí vojáci v žoldáckém táboře neznámou chorobou, na kterou velice rychle umírají. Vrtulníkem přilétají dva vědci z USA a odeberou vzorky pacientům. Druhý den ráno přiletí letadlo a na tábor svrhne bombu, která vše vypálí do základů... V roce 1995 pracuje plukovník Sam Daniels ve vojenském výzkumném ústavu pro infekční choroby. Jednoho dne ho jeho šéf, generál Ford, pošle i s týmem do Zairu, kde se objevila neznámá choroba doprovázená krvácivou horečkou. Cílem cesty je nabrat vzorky a ihned se vrátit zpět. Sam má v týmu nováčka, majora Salta, který ještě nikdy nebyl v epidemiologické zóně. Vrtulníky přistávají v údolí řeky Motaba a ve vesnici nacházejí spousty mrtvých a nakažených lidí. Sam od místního doktora zjistí, že se infekce nešíří vzduchem, inkubační doba jsou dva dny a úmrtnost je 100%. Prvním pacientem byl mladík, který pracoval na stavbě silnice a vrátil se odtud nemocný. Napil se z místní studny a tím se pravděpodobně nákaza rozšířila. Nikdo z vesnice neodešel, takže by snad měla být nákaza izolována. Tým odebere vzorky a vrací se domů, kde Sam trvá na tom, aby Ford vyhlásil poplach a kontroloval všechna letiště. Ford ale odmítá, protože už v minulosti dvakrát vyhlásil poplach na základě Samova doporučení a pokaždé byl planý. Navíc si je jistý, že je infekce izolovaná. Nikdo netuší, že nedaleko odtud byla odchycena malá opička, která je nyní na lodi... V laboratořích zatím Sam s kolegy zjistí, že virus Motaba, jak ho nazvali, dokáže zlikvidovat zdravé buňky během pouhých pěti hodin. Ford nechá bez Samova vědomí porovnat Motabu se vzorky z roku 1967 a ukáže se, že jde o ten samý virus. Fordovi jeho nadřízený, generál McClintock, nařídí naprosté utajení, protože nikdo nesmí zjistit, že se virus objevil i přesto, že nechali celý tábor spojenců v roce 1967 vyhladit. Také nařídí, aby byl Sam Daniels z případu ihned stažen. Ford posílá Sama k jinému případu... Do Kalifornie připlouvá loď a do útulku pro pokusná zvířata firmy BIOTEST se dostane i odchycená opička z oblasti Motaba. Tu naloží zaměstnanec skladu Jimbo tajně do auta a odveze ji prodat Rudymu, který má zverimex. Opice cestou plivne na Jimba a Rudyho poškrábe... Sam se snaží přesvědčit svou bývalou ženu Robby, která pracuje v Atlantě, aby vyhlásila pohotovost, ale ona, stejně jako Ford, zcela odmítá udělat to jen na základě Samovy předtuchy. Nakonec varování pro zdravotníky zařadí do své zprávy, ale její nadřízený si je jistý, že virus USA nemůže nijak zasáhnout... Jimbo opičku vypustí do parku, protože ji Rudy nechtěl, a nyní letí domů letadlem. Není mu dobře. Po přistání na letišti zkolabuje a jeho přítelkyně ho odveze do nemocnice. Krátce nato zkolabuje ve svém obchodě Rudy a je také převezen do nemocnice, kde při krevních testech praskne technikovi Henrymu zkumavka a infikovaná krev ho postříká. Zprávu o dvou případech neznámé infekce se v hlášení dostane k Robby, která se ihned vydává do Bostonu.


Podobné filmy

Jupiter vychází
(Jupiter Ascending) Mila Kunis, zrozená na Zemi, nemá ani tušení, že je dědičně předurčena...
dnes 17.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Tanec s vášní: Rozbal to!
(Center Stage: Turn It Up) Když se Kate nedostane na vysněnou baletní akademii, zhroutí se...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Tvář teroru
(Face of Terror) Bystrý, ale poněkud hrubý policista Rick Schroder se pouští do pátrání po...
dnes 23.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 26. 2. 2020 Svátek má Dorota
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz